Mieszkaniec pogryziony przez pitbulla

49
Amerykański pitbulterier. Zdjęcie poglądowe, by Trigueiro martins - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

W Wigilię jeden z mieszkańców naszego miasta został zaatakowany przez pitbulla. Policja próbuje ustalić jego właściciela.

 

[ads1]

Jeden z mieszkańców Paczkowa nie będzie miło wspominać tegorocznych świąt. W wieczór wigilijny, około godziny 21, przechodząc obok portierni dawnej fabryki mebli przy ul. Daszyńskiego mężczyzna został pogryziony przez agresywnego psa rasy pitbull lub amstaf.

Jak relacjonuje pokrzywdzony, do zdarzenia doszło bez żadnego powodu, mimo, iż właściciel psa trzymał go na smyczy. Jak twierdzi poszkodowany, również opiekun zwierzęcia miał zachowywać się agresywnie, odgrażał się, a w efekcie zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając mężczyźnie jakiejkolwiek pomocy. Pogryziony sam doszedł do szpitala w Paczkowie, a Wigilię zakończył na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Nysie.

Obecnie policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i próbuje ustalić kto jest właścicielem pitbulteriera lub amstafa o ciemnobrązowym, lekko pręgowanym umaszczeniu. Mężczyźnie grozi zarzut niezachowania należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

49 KOMENTARZE

 1. Ludzie nie powinni mieć takiego psa , jeżeli sami potrzebują pomocy . Kiedyś przechodziłem tą ulicą i miałem całe gacie ………. , bo pies był spuszczony ze smyczy !

 2. a kurw.. jak by dziecko szlo to taki pies co by zrobil? jakie by dzieciak mial szanse? chodzai kilku pojebow z kapturami po Paczkowie i z takimi psami… mysla ze wszystko im wolno!, kiedys pojdzie bez psa dostanie wpierd… za baszta i sie nauczy – a Policja niech sie wezmie za tych cwaniakow bo dokladnie wiedza co sie dzieje…

 3. Te psy potrzebują dobrej tresury i… rozsądnych właścicieli. Wielu bierze takiego psa dla prestiżu i by wzbudzać źle pojęty respekt, ale tak, jak to ktoś wcześniej napisał, co się stanie, jeśli zostanie zagryzione dziecko? Dziecko jest bez szans. Czy beztroski właściciel takiego psa jest w stanie podźwignąć taką odpowiedzialność? To obciążone sumienie na całe życie. Doradzam noszenie chociażby zwykłego dezodorantu albo gazu pieprzowego dorosłym.

 4. Na ul. Daszyńskiego tez jakiś czas temu mijałam się z osobą mającą na smyczy agresywnego psa (typu pitbul), był bardzo wrogo nastawiony do przechodniów ale to nie wina psa tylko właściciela ponieważ strasznie zaczął kopać tego psa. Miałam wielką ochotę stanąć w obronie „groźnego” psa ale nie miałabym szans z jeszcze groźniejszym właścicielem i zrezygnowałam. To agresja niedojrzałych właścicieli, młodych cwaniaczków udziela się tym psom, tak są wychowywane. Nie zdziwię się jak za jakiś czas będzie informacja że pies zaatakował swojego Pana.To właściciel powinien zostać surowo ukarany. Psy ras groźnych powinny mieć odpowiedzialnych właścicieli, odpowiednią tresurę i powinny być zarejestrowane – tego nasze władze nie wymagają jak widać.

  • To ten sam właściciel psa , ten człowiek zachowuje się jak po narkotykach ! Na tego człowieka było dużo doniesień na Straż Miejską . Czy trzeba aby kogoś zagryzł ten pies ? Jak wtedy będzie się czuł Pan mundurowy ?

  • Wymagają, ten idiota już jednego psa zabił, bo sobie z nim nie radził. Na tego drugiego nie dostał pozwolenia i ma go oddać, ale jakoś policja nie potrafi tego od niego wyegzekwować. Chodzi naćpany 24h/7, bije psa z ras niebezpiecznych, znęca się nad nim, doprowadza go do szału, nic dziwnego, że pies atakuje. Właścicel to chory umysłowo i wiecznie naćpany człowiek. Tego psa nalezy mu odebrać jak najszybciej.

  • Najpierw niech pies pogryzie swojego właściciela a później oboje do uspania. Niech ten gnój co z tym psem spaceruje zasmakuje tego samego co wyrządził poszkodowanemu. I dojeb…ać jeszcze właścicielowi nakaz zapłaty odszkodowania tak wysokiego żeby h.j je spłacał do końca życia..

 5. A skąd możecie wiedzieć że to wina psa albo właściciela Może pokrzywdzony sam zaczął a teraz winę zwala na psa. Pozdrawiam właściciela BuLLa

 6. Proszę o nie podszywanie się o Lubię Placki bo pierwszy to wymyśliłem -_- czy to takie trudne wymyślić sobie byle jaki pseudonim? A wracając do tematu Co wy się tak tym kurwa interesujecie? Wypłatę na komendzie bierzecie? :D Pozdrawiam

 7. Czy myślisz że to normalna sprawa jak psie bydlę gryzie ludzi na ulicy?
  Powinni szybko ustalić co to za jeden-podciągnąć to pod napad z „niebezpieczną bronią” i sru na wiele lat odosobnienia.

 8. A mam pytanie. Ponoć w Polsce obowiązuje ustawa dotycząca posiadania psów i bezpieczeństwa. Kto jej przestrzega????? Każdy kto wychodzi na przestrzeń ogólnodostępną z psem bez kagańca, powinien być karany z automatu mandatem!!!! Kto tego przestrzega? No gdzie Policja czy Straż Miejska? Dopóki będzie przyzwolenie obywateli, dopóty właściciele psów będą olewać wszelkie przepisy !!!! Od tego trzeba zacząć !!!!!!!!!!!

  • Tak samo powinno być z żulami/biedakami, gówno młodzieżą itd etc… nie powinni wychodzić bez kaftana bezpieczeństwa na ulicę.

   Nie masz pojęcia o czym piszesz.. ale to zrozumiałe, wylewać frustrację w internecie. Dokształć się z zakresu prawa gminnego i ustawy o utrzymaniu czystości, wtedy wróć.

 9. Przepisy prawne

  W ustawie o ochronie zwierząt możemy przeczytać wypisy odnoszące się do sytuacji prawnej właścicieli zwierząt oraz kryteriów, jakie owi właściciele muszą spełniać. Prowadzenie hodowli, bądź też trzymanie w domu psa rasy agresywnej wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia od gminy. Właściciel musi udać się, zatem do urzędu i przedłożyć podanie. Dopiero po uzyskaniu zgody właściwego organu, może kupić albo adoptować zwierzę. Zezwolenie może być cofnięte, jeżeli właściciel przetrzymuje psa w warunkach stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia zwierzęcia. Każdy, kto hoduje, lub przetrzymuje zwierzę bez uzyskania zezwolenia, podlega karze grzywny.

  • „Mariusz W. jest właścicielem czas się za niego zabrać”

   W chwili obecnej ten pies jakoby się gdzieś „zapodział” i go niema-jakbyś wiedział gdzie go właściciel „ukrył”
   napisz do p.Przemka /właściciel tej strony/ a może wspólnymi siłami „załatwimy tę sprawę” do końca” !!!!!

Leave a Reply