Artur Rolka wybrany na drugą kadencję

Foto: materiały wyborcze Komitetu Wyborczego Wyborców Artura Rolki.

112

Urzędujący burmistrz wygrał walkę o reelekcję.

Artur Rolka pokonał Justynę Dziasek w walce o fotel burmistrza Gminy Paczków. Według wstępnych, nieoficjalnych jeszcze informacji, urzędujący burmistrz uzyskał 75% głosów, a jego konkurentka 25%.

Nadchodząca kadencja, to pierwsza kadencja po zmianach wprowadzonych przez rząd, która trwać będzie nie 4 jak dotychczas, ale 5 lat.

112 KOMENTARZE

  • Niech się napuszy jak paw, w końcu wygrał z dużą przewagą,dzięki dobrze podjętej decyzji mieszkańców. Jednak są w Paczkowie i Gminie ludzie którzy potrafią myśleć rozsądnie.
   A ktoś niech schowa głowę do piachu jak struś.

  • chyba mniej niż 50% więc 75% z mniej niż 50% to gdyby reszta ruszyła byłby nikim , ale dobrze , że go wybrali wkońcu nie nadarmo zadano pytanie o Irysa, opowiedział o roku 2015 a mamy rok 2018 i co zrobiono w tej kwestii? tego juz nie powiedział.

 1. A ja myślę ,że wszyscy którzy tak byli odważni i wypisywali różne bzdury na Fb i wygadywali różne brednie dając się wpuścić w kanał wyborczy powinni pogratulować panu burmistrzowi i przeprosić.

  • Człowieku, który napisałeś o przepraszaniu.. Puknij się w tej durny łeb!
   Nie każdy ma sraczkę i całuje Roleczkę po pupci.
   Ludzie będą pisać i mówić to co myślą, a taki ktoś jak Ty powinien przepraszać za swoją głupotę.
   Pozdrawiam Serdecznie,
   jakiego sobie wybraliście burmistrza to teraz z nim żyjcie.

   • Wybrała i wygrała większość,a taka inteligencja szpachlowa jak ty i tobie podobna liczyła na cuda. Mieszkańcy odsiali plewy od ziarna i pokazali,że nie dadzą się takim podżegaczom jak ty i tobie podobnym.
    Brawo dla zwycięzców i uczciwych!!
    A karierowicze i lenie do uczciwej roboty.

    • Uczciwych ? Sąd już nie jeden raz Panu Rolce udowodnił, że nie ma racji.
     Kupił Wasze głosy Rynkiem i „inwestycjami”. Ale tylko przypominam gościu wydaje Wasze pieniądze nie swoje i te długi też będą Wasze. WYBORCY Pana Rolki biorą pełną odpowiedzialnoś ZA DŁUGI zaciągnięte przez swojego burmistrza.Każdy głupi potrafi wydać nie swoje. Życie z rozmachem i tłuste lata. W życiu nie ma nic za darmo, przyjdzie kiedyś za to ZAPŁACIĆ.
     Dobry gospodarz racjonalnie zarządza wydatkami.

     • Trzeba umieć przegrać, a nie teraz dolewać oliwy do ognia. Wygrał niech rządzi,a Ty i tobie podobni zajmijcie się swoimi obowiązkami i sprawami. Czy Ty jesteś od tych KOD-owców, czy od POpaprańców,że tak jątrzysz ?

     • Ala ale z tego mi wiadomo pan Artu Rolka nie był podejrzanym i nie toczyła się przeciwko niemu żadna sprawa sądowa. Lepiej popatrz na poprzedniego który tylko uniki robi a smród się za nim ciągnie….

     • Na splatę tych 21 mln ktore zaciagnał w poprzedniej kadencji pan Rolka nie starczy jednej kadencji. Prognoza finansowa przewiduje splatę przez najbliższe 15 lat :(

     • Właściwie to nie 15 lat ale tylko 13 :)
      Planowany dlug na koniec 2018 roku wyniesie dokładnie 20,8 mln zl i zgodnie z wieloletnią prognoza finansową zaakceptowaną przez RIO zostanie spłacony w 2013r.
      Pan burmistrz Rolka aby splacić zaciągniete przez siebie długi bedzie musial jeszcze być wybrany na kolejne 3 kadencje :)

 2. Jak to jest,niby druga kadencja,a w sumie pierwsza.
  Tamta kadencja była wg poprzednich przepisów na 4 lata i poszła w zapomnienie, a teraz wg nowych,kadencja ma trwać 5 lat,czyli to jest pierwsza 5-cio letnia i następna będzie drugą 5-cio letnią.

 3. Justi…
  Od PO-wców to jest Twój Burmistrz i część „jego” Rady Miasta . Zrezygnował z członkostwa w tej partii jakieś 2 miesiące przed wyborami. Przypadek?
  Jego Komitet Wyborczy popierał w tych wyborach Pana Wacha . A Pan Wach to szef Nowoczesnej i współtwórca Koalicji Opozycyjnej na opolszczyźnie. COŚ JESZCZE chcesz wiedzieć ?

   • Ha ha ha ! Co, jak się nie ma co powiedzieć to się pisze takie głupoty? Brak argumentów i kołek w gębie .
    Akurat byłam za tym żeby Rolka wygrał, rozgrzebać każdy potrafi ,teraz rękawy niech zakasa i do roboty przemalowany PO-wiec .

    • Byłaś za Rolką ,srasz i plujesz na niego, to pewnie o niczym nie myślałaś,tylko o stołku,albo jakiejś wyższej posadzie. Wniosek taki,że z ciebie istna kombinatorka i materialistka.

  • Masz Alu rację , jest platformiakiem z krwi i kości ! A My Polacy wiemy co to za opcja !
   Teraz z PO wsadził następnego Pana , Pana Sokołowskiego z Platformy a mówi, że nie jest w PO . Hm…!
   Ja Mu nigdy nie wierzyłem i nie głosowałem ani za jednym ani za kandydatką Dziasek .
   A Wy Paczkowianie daliście się wpuścić w maliny !
   Zaznaczam , że nie jestem ani z PO ani z PiSu ani SLD , ale mam głowę na karku , należę do tej mniejszości , ale myślących i inteligentnych!
   A takich w Paczkowie jest mało !

  • Pani Alu, małe sprostowanie…
   To nie Komitet Wyborczy popierał Pana Wacha,ale twórcy strony ” Popieramy KWW Artura Rolki” wyrazili opinię że zagłosują na niego,prosząc czytających aby ewentualnie przedstawili swoich kandydatów. Takie jest prawo właściciela strony,może wyrażać SWOJE zdanie i decydować co na stronie się znajdzie.
   Pan Burmistrz nigdy osobiście na tej stronie nie zabierał głosu,nie ingerował w jej treść.
   Ta strona to strona wyborców a nie strona KWW Artura Rolki.

  • Ale czy Pan Burmistrz ma spokojny sen po tym wypadku w którym zginęła kobieta a Basia i jej znajomi dalej cierpią ?
   NA PEWNO NIE !
   PAMIĘTNE POSIEDZENIE RADY z 30 maja 2018 r .
   To WY macie plamę na sumieniu !
   To ten dzień kochani radni zaważył na życiu i cierpieniu tych osób !
   Oni i my mieszkańcy nigdy Wam tego nie zapomnimy !
   To jest kara dla Burmistrza i poprzedniej rady do końca życia !
   PAMIĘTNE POSIEDZENIE RADY z 30 maja 2018 roku .
   A Burmistrz i rada ciągle o grzybie , już tego słuchać się nie da !
   To wpiszemy w naszą niechlubną paczkowską historię .
   Basiu życzymy zdrówka .

   • Czyste bzdury piszesz.Na świecie lata stoją drewniane konstrukcje Jak się włożyło denny materiał to stało sie to co sie stało.A wine moim zdaniem ponoszą poprzednicy którzy nie dopilnowali budowy i wykonania.Zresztą oni najlepiej wiedzą jak i z czego było budowane.Myślę że prawda wyjdzie na jaw

 4. Jak się bedzie układała. Wiadomo komu zależy kto w Paczkowie a kto w Nysie na ciepłej posadce. Juz sie pani w radio wypowiedziała że nikt z Arturem Rolka nie bedzie z Nysy wspolparacowal

 5. W powiecie już wszystko poukładane. Będą rządzić Ci co rządzili przez ostatnie 4 lata, a Paczków dla nich jest skończony i nikt nie będzie się liczył że zdaniem Paczkowa, a tym bardziej że zdaniem Rolki. Można tylko powiedzieć – szkoda szpitala, Domu Dziecka, Zespołu Szkół. Uszanujemy jednak demokrację, skoro paczkowanie nie chcą tych instytucji, to tym bardziej nie będzie na nich zależeć radnym z Nysy. Sam Pan Bogdan Wyczalkowski nic nie wskura, a współpracy jak nie było przez 4 lata, tak nie będzie przez kolejne 5.

  • Dlaczego szkoda zespołu szkół? Ktoś ogłosił,że szkoła jest zamknięta? Od 6 lat mowi się że szkoła będzie zamknięta,a jakoś nadal działa i miewa się dobrze o czym mówi Pani Dyrektor ZS w wywiadzie dla Radia Nysa. Warto posłuchać.

    • Trudno jednak uwierzyć, że samolot o wadze 100 ton, bez wagi paliwa rozbil się a brzozie, no chyba ze pancernej :( i to w drobny mak bo ponad 40.000 części a większość pasażerów została rozczłonkowana jak w sieczkarni :(

     • Brawo Specjaliści od wypadków lotniczych. Zejdźcie na ziemię. Ziemi tam przypadkiem nie było? Wszystkie te teorie o sztucznej mgle, pancernej brzozie dobijaniu rannych itd. tego człowieka z paranoją w oczach, tchórza który po wypadku najpierw poszedł na obiad a potem uciekał w pośpiechu możecie wciskać ciemniakom

     • to Marta :
      w żadnym raporcie tego nie było o czym piszesz. To byly zwykle faiki news podawane m. in. przez tvn i GW ( Lis Olejnk). Możesz do tego dodać, że pilot pokłócił się z generałem, który potem siedzial za sterami samolotu (tak przekonywał Lis).
      Skoro sprawa jest taka prosta to dlaczego w Rosji nadal nie zakończono śledztwa i na wydanie wraku do odległa melodia. Peokuratorzy polscy ktorzy tam wizytowali ostatnio to nie mogli dotknać żadnej części wraki ani nawet sami zrobić zdjęcia. Mogli co najwyżej pokazać co chą sfotografować. Nawet nie udalo im się przesłuchać kontrolerów naprowadzających samolot bo prawdopodobnie nie żyją.
      Marta przeczytaj chociaż jeden raport, nawet ten Laska to będziesz miała jasność w temacie

 6. Niedoszła pani burmistrz zebrała takie cięgi że chyba długo się nie pozbiera. Nie wspominając jej kandydatów na radnych. Hahaha. A teraz na portalu wylewają swoje żale. Bardzo to płytkie. Płaczcie sobie tylko tyle wam zostało :) :) :)

 7. Jaka cjsza,,,,,,a szampany były przygotowane…Hahaha.Wygrana Pana S J na radnego to jak wisienka na torcie.Stara prawda mówi…..arogancja i buta nie popłaca

 8. Bo Ciebie nikt nie chce znać. Patrząc na Twoje komentarze to Ty niemądry człowiek jesteś. A z głupkami nikt nie chce mieć nic wspólnego. Nie ma w tym nic dziwnego.

 9. Wyszła ustawa , że w komisji rewizyjnej musi być obowiązkowo osoba z przeciwnej strony .
  Nareszcie ktoś pogrzebie w papierach i wyjdzie na jaw wiele rzeczy !
  Proponujemy Pana Przemka lub Pana Wiśniewskiego .
  KOMISJĘ NIE WYBIERA PAN BURMISTRZ !
  PAMIĘTAJCIE NOWI RADNI !

    • Miette te słowa o sztucznej mgle itd to żadne fake newsy to słowa Macierewicza. Brnie w tych kłamstwach ile wlezie. Im dalej w las tym więcej drzew. Dlaczego cisza o sekcjach zwłok? Miał być trotyl ślady wybuchu

     • W żadnym raporcie podkomisji smoleńskiej nie ma o tym mowy bo de facto to nie mgla była przyczyną katastrofy. O każdej eksumacji mozna przeczytac w pracie i teraz już wiadomo, ze w grobach były części ciała kilku osób (2 głowy, 3 miednice lub 3 nogi). Próbki zostały pobrane i przesłanedo laboratoriów w Anglii, Hiszpani i chyba we Włoszech.
      Wstępne badania wykrywaczami, kilku elementów foteli wykazaly obecność materiałow mogących być skladnikami materiałow wybuchowych. Za podanie tych informacji kilku redaktorów straciło pracę

   • I w ten sposón większośc zrozumiała zależnośc pomiędzy temperaturą a wielkością ciśnienia. Po twoim wpisiewidać że jednak dla niektorych nawet ten eksperyment byl zbyt trudny do zrozumienia :)

 10. Gratuluję mieszkająca gminy wybory, kolejne długo, większe podatki, po tych 5 latach kadencji trzeba będzie wziąć Franka z traktorem i zaorac Paczków bo nic Tu się nie utrzyma. Brawo wy

 11. Głosowałem na Panią Barbarę Maciejewską a nie na Panią Borkiewicz od Pana Rolki . Mam nadzieję , że ( nie sprzeda się Pani Panu Burmistrzowi jak niektórzy z poprzedniej kadencji ) , że jest Pani osobą rozsądną. . Będę obserwował Pani poczynania , bo oferowałem Pani kandydaturę swoim znajomym i nie chciałbym ich zawieść , chociaż bardzo mocno przestrzegali mnie przed Pani kandydaturą ! Życzę powodzenia i czekamy na efekty !

 12. Każdy kto stara się o stołek ma jakąś grupę ludzi , których faworyzuje to jest zauważalne , można Panu Arturowi pogratulować przygotowania do wyborów , był dość skrupulatny jak i trochę spryciarzem ale też można było odczytać jego niepokój nie jest też tajemnicą , że pewne trendy wsród polityków się powtarzają co może oznaczać katastrofę ,oby nie.

Leave a Reply