Zdjęcie paczkowianina w miesięczniku „Astronomia”

2
Zdjęcie paczkowianina na łamach "Astronomii"

Zdjęcie wykonane przez jednego z paczkowskich fotografów zostało docenione przez redakcję miesięcznika „Astronomia”.

 

[ads1]

 

– Na niebie kilkukrotnie w ciągu roku mamy możliwość obserwowania niesamowitego zjawiska, jakim niewątpliwie są „deszcze spadających gwiazd”. Najpopularniejszymi wydają się być sierpniowe Perseidy, jednak również jesień wystawia swoje gwiezdne przedstawienie – Orionidy. – pisze na swojej stronie paczkowski fotograf Mateusz Klukowski. – Dobra pogoda nie zapowiadała się na 21 października, więc zdjęcie z tej okazji pozwoliłem sobie przygotować kilka dni wcześniej. Nadal trwa moje niedowierzanie, że już przy pierwszej próbie coś rozbłysło w okolicy lewego skrzydła. Tak, była to „spadająca gwiazda”! – relacjonuje autor tytułowego zdjęcia.

Efektowną fotografię rozgwieżdżonego nieba nad jednym z paczkowskich „wiatraków” zauważyła i doceniła redakcja magazynu Astronomia, która opublikowała je na całej stronie najnowszego numeru czasopisma.

„Astronomia”, jak piszą jej twórcy, to magazyn dla miłośników nocnego nieba. Co miesiąc na 84 stronach znajdziemy w nim informacje na temat eksploracji i badań kosmosu, testy i porady sprzętowe, opisy nadchodzących zjawisk i wiele innych. Najnowszy numer miesięcznika do kupienia w salonach Empik.

 

 

2 KOMENTARZE

Leave a Reply