Znamy program Dni Paczkowa

By Jacek Bogdan - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38690711

Ośrodek Kultury ogłosił program tegorocznego święta miasta.

[ads1]

Po kilku latach przerwy Ośrodek Kultury i Rekreacji postanowił powrócić do tradycyjnej formuły Dni Paczkowa z dużą sceną i koncertami na Rynku. Tegoroczna edycja święta miasta ma być tym atrakcyjniejsza, że towarzyszyć jej będą obchody Święta Województwa Opolskiego. Jego pierwsza odsłona odbędzie się 22 maja podczas Dni Nysy, druga natomiast będzie częścią Dni Paczkowa.

Trzydniowe obchody rozpoczną się w piątek (3 czerwca) Piknikiem Rodzinnym na placu Ośrodka Kultury. W programie m.in. sportowy turniej rodzinny, malowanie przy ekranie, program cyrkowo-rozrywkowy i kino pod chmurką dla najmłodszych. Tego dnia rozpocznie się także wystawa lalek “Poczet Królów i Książąt Polskich” w Bibliotece Publicznej.

Sobotnie świętowanie (4 czerwca) przeniesie się na Rynek i rozpocznie się o godz. 10.00 otwarciem Pikniku Rycerskiego. Później na scenie prezentować się będą dzieci i młodzież oraz Big Band PSM z Nysy. Na godz. 14.00 zaplanowano oficjalne otwarcie Święta Województwa Opolskiego, a na 16.00 widowisko średniowieczne.

O godz. 18.00 na dużej scenie wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Big Cyc. Po nich zagra folk-rockowa grupa Hoverla z Wrocławia, a o godz. 21.30 odbędzie się Pokaz Tańca Ognia. Dzień zakończy zabawa z DJ FOX.

Drugi dzień święta Paczkowa to także szereg imprez towarzyszących, a wśród nich: zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych, jarmark staroci, Opolski Festiwal Sztuk Walki, Gminne Zawody Pożarnicze oraz Piknik z Funduszami Europejskimi. Ponadto, o godz. 14.30 w sali Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a o godz. 17.00 w Muzeum Gazownictwa warsztaty ekologiczno-artystyczne oraz koncert zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Na godz. 18.30 zaplanowano z kolei pokaz startu balonu z Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu.

Ostatni dzień Dni Paczkowa (5 czerwca) rozpocznie się o godz. 13.30 pokazem Klubu Karate Do Shotokan Funakoshi. Po karatekach na scenie wystąpią Dziewiętliczanki, zespół Echo, Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy oraz zespoły mażoretkowe i Zespół Tańca Orientalnego z Ozimka.

O godz. 16.00, w ramach XIV Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga, wystąpi Orkiestra Dęta Górażdże. Po niej na rynkowej scenie zaprezentują się paczkowskie zespoły Kaliber, Different i Chromosom X. Dzień zakończy Wieczór Disco Polo z zespołami Systematic i Milano.

W ostatnim dniu imprezy odbędą się ponadto: Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt, pokazy i warsztaty rękodzieła ludowego, pokazy sikawek konnych, spektakl przy Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej pt. “Legendy o Paczkowie”, wernisaż pleneru malarskiego “Sztuka Blisko Nas”, a także spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem w Bibliotece Publicznej.

 

33 KOMENTARZE

 1. Ale syf. Wieś tańczy i śpiewa. W 2004 były fajne Dni Paczkowa. OZ i Łzy. A najlepsze były za komuny. Bronka sprzedawała kiełbasę z samochodu. W parkach były różne imprezy. Można było nachlać, nażreć i pobawić się. To były czasy

  • Panie Zbysiu najlepsze były za komuny, bo państwo bawiło i upijało ludzi tylko po to, żeby nie myśleli, żeby dobrze się bawili zapominając o tym, że nie ma co do gara wrzucić, że nie ma wolności słowa..itd.

   • Ale byłeś biedny. Pewnie głodowałeś i nie mogłeś nic powiedzieć na żaden temat. Plaster na ustach. Mówisz, że państwo upijało ludzi. Z tego rozumiem, że nad każdym pijącym stał esbek i wlewał wódę do gardła. Zastanów się zanim coś napiszesz. Powtarzasz głupie banały

     • Panie „zbysiu” Skoro się panu nie podoba niech pan zaprosi za własne pieniądze zespól który pan lubi, i będzie pan zadowolony i Urząd Miasta razem. Jak dla mnie wielki + wróciliśmy do tego co było dawniej.

     • Prawdą jest, że gmina Paczków nie należy do najbogatszych…a o sponsorów ciężko ( w sensie w gminie Paczków ) Stąd problem z zaproszeniem zespołów „na topie” i organizacją dodatkowych, bardziej wyszukanych, rozrywek…Ważne jest to, aby Paczków bawił się na poziomie…Pamiętam jak IRA była w Paczkowie, ze sceny pytali czy Paczków się dobrze bawi…Paczków, odpowiada „NIE”. Proszę o zabawę na poziomie, aby Paczków przestał być kojarzony z burdami.

 2. Takkkk nareszcie na Rynku nie daleko nie za blisko a nie jakiś syf koło famadu. Mam nadzieję że będzie tak jak kiedyś :)

 3. Świetnie !!!!! Nareszcie Paczków się budzi !!!! Mam nadzieję ,że rozwinie sie ta impreza w najbliższych latach do rangi ,, LATA KWIATÓW ” CZY DNI NYSY . EKTRA – jestem w 100% za organizowaniem takich imprez dla Nas wszystkich :-)

 4. mam nadzieję że sklepy monopolowe będą sprzedawać tanie piwo ,wtedy zarobią 10 krotnie ,piwo będzie schodzić jak ciepłe bułeczki

 5. Może by tak napisać jedno zdanie o tym wypadku na rynku w zeszłym tygodniu i o stanie zdrowia poszkodowanego !! Chyba, że to nie było w Paczkowie?

 6. Szału nie ma, i znów na Rynku będzie syf. Z jakiegoś powodu chyba kiedyś przeniesiono imprezę na Jagiellońską i później plac MDK. Wiem, że gro osób może i stara się o wznowienie imprezy na Rynku, ale tak zdecydowano w UM pewnie. Ale ludzie, błagam, nazwanie gwiazdą Big Cyca mnie śmieszy. To zespół z grona co najmniej żenujących pod względem poziomu muzyki i prostactwa w przekazie :-) Jeszcze te ciągłe odwołania do POlityki w ich „utworach”. Aha, jeszcze jedno. Dni Paczkowa imprezą miasta, ale jak.idzie spełnianie obietnic wyborczych Szefa gminy. No, czy w mieście coś się ruszyło pod względem rzekomego nakłaniania przedsiębiorcow do inwestowania w gminie, a więc uruchomienia nowych miejsc pracy? Gdzie środki z funduszy UE, z których to miano pozyskiwać pieniądze? Hm, tak to jest w tej polityce, że Burmistrz zamiast wykazać się swoim obyciem z racji pełnionej funkcji w Województwie zajął się od początku rozbabrywaniem jakichś spraw sprzed objęcia stanowiska i bieganiem po radiach. No nic, obiecanki cacanki, z reszta jak zwykle! ;-)

 7. Nic się nie dzieje pozytywnego w tym mieście, szkoda, obiecywano i co? Ha, tyle z obietnic. Z radia pamiętam, chyba Nysy albo Opola :-) Jak tam te afery, smieciowa jakas była tak? Było głośno, a nic nie wiadomo nadal. Było coś chyba jeszcze z basenem, ale tak patrząc obiektywnie to obiekt jest całkiem w porządku. Ciekawe, czy jakimś konkretem będzie się mógł pochwalić obecny Szef po zakończeniu kadencji. ;-) Gmina ma długi i nie jest lekko, ale gdzie konsekwentnosc w realizacji obietnic? :-P

  • Podzielam zdanie MakumbaSka . Burmistrz lata po radiach , imprezach , lubi się pokazywać ale z tego nic nie wynika !
   Zespół BIG CYC to ulubiony pewnie zespół Burmistrza .
   Nie zabłysnął gospodarz Paczkowa inteligencją , jaki burmistrz taki zespół !
   Tak naprawdę , często zastanawiam się co ten człowiek zrobił dotychczas w naszym mieście .
   Żeby nie było !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Kamienice remontują w środku i na zewnątrz WSPÓLNOTY a nie burmistrz jak mówią niektórzy !
   W magistracie nikt nie potrafi ściągnąć pieniądze z UNI na odnowienie pięknego Paczkowa .
   Mam pytanie do burmistrza , dlaczego w jednym pokoju siedzi 6 osób do spraw promocji Paczkowa a nic nie robią ? Prosimy o odpowiedź co One właściwie promują , bo efektów żadnych nie widać .
   Niech pan wreszcie zrobi porządek w magistracie !

 8. https://hejterpasjonat.wordpress.com/2014/11/01/paczkowscy-kandydaci-na-stanowisko-burmistrza-co-mowi-o-nich-internet/ -> Plakat był „obiecujący”, ale efektów nie ma. Rada miasta co robi? Sprawozdania z jej działalności, które są z resztą dostępne na witrynie UM potwierdzają bierność i zajmowanie się mało istotnymi sprawami. Ciągle zapowiedzi, nic się nie dzieje. Kamienie na podwórkach wysypane, krzaki przy strumyku na Spacerowej wycięte. To ostatnie działania UM, na rozkaz przewodniczącego Rady. W sprawozdaniach masło maślane, same głupoty, gdzie konkrety z kampanii i plakatów wyborczych? Ha, hiPOkryzja. Nic więcej.

 9. Paczkow fajne miasteczko ale co tam robic pracy wogole nie ma wszyscy wyjezdzaja za granice zadnego zakladu pracy nic jedynie ta rozrywka dni Paczkowa chetnie bym przyjechal ale niestety jestem za granica bawcie sie dobrze

  pracy

Leave a Reply