Paczkowianka z nagrodą Marszałka

2

Uczennica paczkowskiego LO znalazła się wśród osób nagrodzonych stypendium Marszałka Województwa Opolskiego.

Zarząd Województwa nagrodził 250 najlepszych i najambitniejszych uczniów Opolszczyzny. Jedną z wyróżnionych jest Ewa Szczurek, uczennica klasy II naszego Liceum Ogólnokształcącego.

9 lutego młoda paczkowianka,  otrzymała z rąk Marszałka Województwa Opolskiego,  stypendium w ramach „Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” na rok szkolny 2014/2015. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu.

Średnia ocen tegorocznych stypendystów wyniosła 5,2. Większość z nich ma także na koncie wygrane konkursy i olimpiady. Jednymi z ostatnich osiągnięć Ewy są m.in. I miejsce w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i II miejsce na etapie wojewódzkim Olimpiady Biologicznej. Uczennica paczkowskiego LO weźmie także udział w etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w Warszawie. Warto przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku Ewa odebrała także, jeszcze bardziej prestiżowe, stypendium Prezesa Rady Ministrów.

W ramach aktualnej edycji programu Marszałka, do Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO, który koordynuje realizację projektu, wpłynęło 530 wniosków. Zarząd Województwa przyznał 250 stypendiów po 270 zł miesięcznie każde.

2 KOMENTARZE

  1. 6 lutego młody paczkowianin Jakub Pawełek, otrzymał z rąk Marszałka Województwa Opolskiego, stypendium w ramach „Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” na rok szkolny 2014/2015. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu.

Leave a Reply