Główna / Wydarzenia / Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy
Grupa wolontariuszy ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszej gminy otrzymają pomoc i sygnał, że nie są sami. 

Paczkowski rejon projektu Szlachetna Paczka ruszył z rekrutacją wolontariuszy. Potrzebnych jest 14 ochotników, których zadaniem będzie docieranie do najbardziej potrzebujących rodzin z ternu naszej Gminy. Paczka poszukuje osób, które ukończyły 18 lat, lubią stawiać czoła nowym wyzwaniom i chcą mądrze pomagać potrzebującym. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy wejść na stronę www.superw.pl, znaleźć na mapie Paczków, wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i czekać na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

– Wolontariusz Szlachetnej Paczki, to ktoś, kto dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze odnajdują potrzebujących w swoim mieście, spotykają się z nimi w ich domach, diagnozują sytuację i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Następnie dbają o przygotowanie jak najlepszej jakości pomocy przez darczyńców. SuperW w praktyce łączą biednych i bogatych. – czytamy w materiałach organizatora akcji.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy najuboższym. Jej głównym celem jest zaangażowanie ochotników i darczyńców we współtworzenie skutecznego, konkretnego i sensownego wsparcia dla kilkunastu tysięcy rodzin w potrzebie.

Projekt co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. W Paczkowie, tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka przekazała 36 rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji pomoc wartą ok. 70 tys. zł.

Jeden komentarz

  1. Pani Ewa Kopacz chętnie weźmie udział w tej szlachetnej akcji bo lubi pomagać.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Tragiczny wypadek pod Wilamową. Zginęły 3 osoby [AKTUALIZACJA]

Trzy osoby straciły życie w wypadku pod Wilamową. Przez kilka godzin droga w kierunku Nysy była nieprzejezdna.

Google+