Wiaty z piecami chlebowymi powstaną w 5 sołectwach

Foto: UM Paczków

W pięciu sołectwach zostaną wybudowane wiaty z piecami chlebowymi, wędzarnią i grillem.

W Starym Paczkowie, Ujeźdźcu, Gościcach, Kamienicy i Kozielnie powstaną wiaty rekreacyjne wraz z piecami chlebowymi, wędzarnią i grillem z kamienia. Obiekty zostaną wybudowane na trasie szlaku rowerowego pn. „Śladami historii Paczkowa i Javorníka”. Pętla szlaku połączy miejscowości po obu stronach granicy. Po czeskiej stronie podobne wiaty staną w Javorníku i Bilym Potoku.

Wykonawcą zadania jest firma WOLBUD – Usługi Ogólnobudowlane Dominik Wolski z Paczkowa. Łączna wartość zadania to 374.334,33 zł. Projekt jest realizowany przy dofinansowaniu z Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska, oś priorytetowa nr 2. Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia.

14 KOMENTARZE

 1. NO nie No zajebisty pomysł……. ponad 300 tys zł na wiaty dla meneli i wiejskich obeszczymurków bo taka będzie ich funkcja lepiej dziury w drodze połatać w tych wsiach gratuluję pomysłu ciekawe czyj to. Pozdrawiam

 2. Ciekawe kto zatwierdził projekt wiat ?Bo za taką kase powinen byc odeskowany dach i połozony gont a nie blachodachówka.

 3. i to godne pochwały!właśnie tak to powinno wyglądać!firmy lokalne powinny wykonywać zadania powierzone przez magistrat- w ten sposób będziemy należało lokalny rynek A pieniądze zostaną w gminie!tylko teraz druga strona medalu – czy te nasze firmy rzetelnie wykonują założone plany i czy ta robota jest zrobiona fachowo i z tych materiałów co powinna!bo patrząc na niektóre wykonania to zdaje mi się że te firmy poleciały jawnie w chu…!!!!

 4. Ten, który te wiaty postawi, musi przez pierwsze 3 miesiące, zapewnić w nich skrzynkę piwa co dzień.
  Wszystko w ramach promocji i reklamy, w Czechach będzie piwo polskie,a u nas czeskie.

 5. matoly,taki przepych ze tylko wiesniakom wiaty pobudowac,i niech tam chleja na umur a w zime spala te konstrukcje w piecu/ekologicznie/

 6. kozielniokom sie sprzyda beda mieli gdzie czyszczenie broni robic,w ujezdzcu to gady daszek nad glowa do spozycia jabola beda mieli,stary paczkow to ktorys z wiesniakow zaraz to rozbierze I ukradnie,a kamienica to gorale beda ruchac swoje niewiasty

 7. Obiekty podobne w typie publicznych wiat, palenisk – u południowych sąsiadów mogą stać i służyć. Patrz pod nosem w Raci Udoli. Dlaczego u licha u nas miałyby nie powstać?! Czechów chwalimy, naszych krytykujemy. Co z Wami ludzie? Ktoś ten projekt napisał, a ktoś go wykona. Innymi słowy KOMUŚ SIĘ CHCIAŁO i brawo dla tego kogoś! Zgadam się z „Kierowcą”, że dobrą rzeczą jest gdy wspiera się lokalnych przedsiębiorców. Pieniądz zarobiony na miejscu, wydany będzie też w jakiejś części na miejscu.

  Co do wartości – ciekawe czy kosztorys ma gwarancję cen, bo wszystko idzie w górę i to strzela pod nieboskłon… Sytuacja może się skomplikować.

Leave a Reply