Wiaty z piecami chlebowymi powstaną w 5 sołectwach

7
1744
Foto: UM Paczków

W pięciu sołectwach zostaną wybudowane wiaty z piecami chlebowymi, wędzarnią i grillem.

W Starym Paczkowie, Ujeźdźcu, Gościcach, Kamienicy i Kozielnie powstaną wiaty rekreacyjne wraz z piecami chlebowymi, wędzarnią i grillem z kamienia. Obiekty zostaną wybudowane na trasie szlaku rowerowego pn. „Śladami historii Paczkowa i Javorníka”. Pętla szlaku połączy miejscowości po obu stronach granicy. Po czeskiej stronie podobne wiaty staną w Javorníku i Bilym Potoku.

Wykonawcą zadania jest firma WOLBUD – Usługi Ogólnobudowlane Dominik Wolski z Paczkowa. Łączna wartość zadania to 374.334,33 zł. Projekt jest realizowany przy dofinansowaniu z Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska, oś priorytetowa nr 2. Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia.

7 KOMENTARZE

  1. NO nie No zajebisty pomysł……. ponad 300 tys zł na wiaty dla meneli i wiejskich obeszczymurków bo taka będzie ich funkcja lepiej dziury w drodze połatać w tych wsiach gratuluję pomysłu ciekawe czyj to. Pozdrawiam

  2. Ciekawe kto zatwierdził projekt wiat ?Bo za taką kase powinen byc odeskowany dach i połozony gont a nie blachodachówka.

  3. i to godne pochwały!właśnie tak to powinno wyglądać!firmy lokalne powinny wykonywać zadania powierzone przez magistrat- w ten sposób będziemy należało lokalny rynek A pieniądze zostaną w gminie!tylko teraz druga strona medalu – czy te nasze firmy rzetelnie wykonują założone plany i czy ta robota jest zrobiona fachowo i z tych materiałów co powinna!bo patrząc na niektóre wykonania to zdaje mi się że te firmy poleciały jawnie w chu…!!!!

  4. Ten, który te wiaty postawi, musi przez pierwsze 3 miesiące, zapewnić w nich skrzynkę piwa co dzień.
    Wszystko w ramach promocji i reklamy, w Czechach będzie piwo polskie,a u nas czeskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wprowadź swoje imię