Główna / Kultura / Na paczkowskim Rynku zakrólował ziemniak
Sołeckie Igrzyska Smaków. Foto: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków

Na paczkowskim Rynku zakrólował ziemniak

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków zorganizowało Sołeckie Igrzyska Smaków.

 

 

W minioną nadzielę na paczkowskim Rynku odbyły się pierwsze Sołeckie Igrzyska Smaków. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków. Wzięli w niej udział przedstawiciele 10 sołectw oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Paczkowa.

Organizatorzy święta postanowili, że ze względu na porę roku, podczas pierwszej edycji imprezy „warzywem przewodnim” będzie ziemniak. I tak, każde sołectwo przygotowało potrawę, która będzie miała w swoim składzie właśnie „kartofla”.  Na Igrzyskach królowały m.in. pierożki, zapiekanki ziemniaczane, zupa ziemniaczana, golonka z pieczonym ziemniakiem czy sałatka ziemniaczana. Co warte podkreślenia, każdy odwiedzający stoiska mógł skosztować specjałów przygotowanych przez panie z sołectw zupełnie za darmo.

– Ideą imprezy była integracja z mieszkańcami, którzy są wielką siłą naszego stowarzyszenia. – mówi Marian Nawrocki, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków. – Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie dań do degustacji wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Sołeckich Igrzysk Smaków, a mieszkańcom za wspólne spędzenie z nami czasu oraz wspaniałą atmosferę.  Mam nadzieję, że Sołeckie Igrzyska Smaków organizowane przez nasze stowarzyszenie wpisze się na stałe w program paczkowskich imprez. – podsumowuje. Kolejna odsłona imprezy już za rok.

21 komentarzy

 1. Dobre Słabe -4

  Wspaniała impreza Gratuluję Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju gminy Paczków i jego członkom. Z niecierpliwością czekam na przyszłoroczna odsłonę. Właczymy się do pomocy wam wszyscy.😀

 2. Dobre Słabe +3

  Edek i Jajo zawsze się załapią na darmochę ))

 3. Dobre Słabe -8

  Impreza lepsza niż dni paczkowa.

 4. Dobre Słabe +3

  Właśnie niedawno był dzień ziemniaka, może pod to podciągnąć?

 5. Dobre Słabe +4

  Fajnie.Super. Ale czy były anonse wcześniej na tej stronie, przynajmniej tydzień-dwa. Gdybym przeczytał tobym był-ja i wielu innych. Takie to trudne?

 6. Dobre Słabe +1

  Kolejna odsłona imprezy już za rok?
  Przy obecnej tendencji okolicznych chłopów do wyjazdu na roboty do Niemiec, ziemniaków niebawem zabraknie :(
  No chyba … ze niemieckie będą.

 7. Dobre Słabe +1

  Tak jak pisał wyżej Andrzej ,brak informacji o imprezie kto dzisiaj czyta plakaty INTERNETY rządzą światem taka sama sytuacja co z EDD 2016……………..artykulik napisany po fakcie eeeeeeehhhhh no chyba ze Admin wywalił lage na strone ale to juz inna bajka miłego dnia

 8. Dobre Słabe +3

  Nikt o takich imprezach nie informuje. Pytanie Dlaczego? Nasuwa się zatem prosta odpowiedź. Organizatorzy biorą kasę na przygotowanie. Impreza jest organizowana po cichu dla swoich znajomych tak aby za dużo osób nie przyszło. Trochę kasy przeznaczają na poczęstunek a reszta do podziału.
  …..a zdjęcia co mają niby pokazać iż tak się bawił Paczków i udokumentowac dobrze zorganizowaną imprezę!? Pytanie kto o tym wiedział????
  Aż się prosi powiadomić odpowiednie służby nadzoru i kontroli

 9. Dobre Słabe 0

  Paczkowianin, no to na co czekasz po co siac propagandę po prostu poinformuj.

 10. Wysoko oceniany Dobre Słabe +11

  Następnym razem będzie dniem buraka!

 11. Wysoko oceniany Dobre Słabe +6

  I zaprasza największego buraka bo teraz go ni3 było 😀

 12. Wysoko oceniany Dobre Słabe +8

  Ludzie co wy nie widzicie że to już kampania wyborcza.Oglądnijcie zdjęcia one wam dużo powiedzą .

 13. Dobre Słabe -9

  Drogi Panie anonim, niestety to żadna kampania wyborcza, poprostu realizacja programu stowarzyszenia. widac boli obecnosc byłego burmistrza, ale on jest poprostu członkiem tego stowarzyszenia od kilku lat. wiec anonim nie podkrecaj w imieniu obecnego burmistrza bo to az zal, ze wlasnie zaczeła sie kampania wyborcza ale ze strony obecnegj wladzy. czy wy wszystko musicie upolityczniac?

 14. Dobre Słabe 0

  czyżby Edek na burmistrza???

 15. Dobre Słabe 0

  Jakiś marny ten ziemniak, metoda melanżu , a tak to nic do zaoferowania co by się przydało w życiu.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

Policja spotka się z seniorami

Komendant paczkowskiej policji kom. Janusz Mormul zaprasza na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów.

Google+