Główna / Wydarzenia / Ministerialne dotacje na remont paczkowskiego kościoła
Kościół św. Jana Ewangelisty w Paczkowie. Foto: Piotr Lubaczewski

Ministerialne dotacje na remont paczkowskiego kościoła

Kościół parafialny pw. św. Jana Ewangelisty otrzyma od Ministerstwa Kultury niemal 400 tys. zł na remonty.

 

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki corocznego naboru wniosków o dofinansowanie remontów obiektów zabytkowych. Na ministerialnej liście kolejny rok z rzędu znalazł się kościół św. Jana Ewangelisty.Tym razem paczkowska świątynia otrzyma od rządu 370 tys. zł.

Na powyższą kwotę będą składały się dwie dotacje. Pierwsza z nich, w wysokości 250 tys. zł przeznaczona będzie na konserwację elewacji prezbiterium. Prace w ramach tej dotacji polegać będą m.in. na czyszczeniu cegieł oraz piaskowaniu i uzupełnianiu fug.

Dodatkowe 120 tys. zł Ministerstwo przyznało na kontynuację prac konserwatorskich przy wieży kościoła. W ramach kolejnego etapu wyremontowane zostaną dalsze fragmenty jej elewacji oraz klatka schodowa.

W ubiegłym roku paczkowska świątynia otrzymała 200 tys. zł na kontynuację remontu wieży oraz kolejne 200 tys. zł na konserwację północnej elewacji prezbiterium. Dwa lata temu dzięki ministerialnej dotacji renowacji poddane zostały trzy górne kondygnacje północnej i wschodniej ściany wieży. Na ten cel ministerstwo przyznało dotację w wysokości 200 tys. zł. Parafia wywalczyła także drugą dotację – w wysokości 60 tys. zł na kolejny etap konserwacji ołtarza w kaplicy Maltitzów z 1588 r., polegający na rekonstrukcji złoceń.

24 komentarze

 1. Wysoko oceniany Dobre Słabe +25

  Ksiądz na burmistrza! ;) Proboszcz kolejny rok z rzędu pozyskuje kasę na zabytki dla naszego miasta. I to się nazywa skuteczność! A pan burmistrz? Kolejny raz nie zdołał zdobyć kasy na kamieniczki! Hmmm……

 2. Dobre Słabe -19

  ju z tak nisko upadłeś autorze tej informacj że na wstępie zaczynasz mącić i zachęcać do jechania po burmistrzu???

  Gościu jesteś mega słaby……

 3. Dobre Słabe +4

  [usunięto komentarz dotyczący osoby prywatnej]

 4. Dobre Słabe -5

  Zona burmistrza? Niemozliwe….,ona taka fajna babeczka, sympatyczna. Napewno jakas plotka.

 5. Dobre Słabe +1

  xd tyle w temacie

 6. Dobre Słabe 0

  Kościół wewnątrz wygląda tragicznie.

 7. Dobre Słabe +2

  ja tylko mówię ponoć bo takie głośne glosy poszły sprawdzę po niedzieli ,czy to prawda

 8. Dobre Słabe -11

  Wydatki na kościół. Przecież tam nic nie brakuje. A przetarg wygra jakiś przyjaciel i znowu pieniądze wyrzucone w błoto. Zamiast coś pożytecznego zrobić dla inwalidów albo młodzieży to pieniądze dalej w kościół pchają. Ludzie czy wy nie widzicie że jesteście okradani. !!! Szpital jest potrzebny w paczkowie a nie Kościół.!!!Jest wiele innych potrzebujących inwestycji.

  • Wysoko oceniany Dobre Słabe +10

   Oj Patryk,Patryk Ty komuchu .Widać , że dawno nie byłeś w Kościele Parafialnym ! A sio , Ty bezbożniku ! Kościół to zabytek i pieniądze idą nie z gminy tylko z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Jeżeli chodzi o szpital to proszę mieć pretensje do Burmistrza ( słabo się stara o przywrócenie ) , jeżeli chodzi o młodzież , to Dom Kultury słabo się stara o dotacje , a jeżeli chodzi o inwalidów to Starostwo Powiatowe powinno zadziałać wraz z wnioskiem Burmistrza !

   • Dobre Słabe -8

    Właśnie przez takich ludzi jak ty to wszystko podupadło Bo tylko kościół w głowie. Czy wiesz kto to powiedział ( NIE BUDOJCIE MI ŚWIĄTYŃ) Jest wiele innych wydatków w paczkowie. To czy chodzę do kościoła to nie twoja sprawa.

   • Dobre Słabe -8

    Co tam jest do remontu??? Masz tam na czym klęczeć !!!!! Jak nie widzisz bo światło za słabe to się przesiądź z pierwszej ławki!!! a jak dojdzie do wojny z ruskimi to gdzie się będziesz leczył w kościele ??? Ministerstwo w to powinno inwestować a nie w kościoły. Popieram Patryka widać ze za pis nie głosował. :)

  • Dobre Słabe +2

   Czy Ty masz ogóle pojęcie o czym Ty piszesz?

 9. Dobre Słabe -4

  jest wiele inych spraw tylko ministerstwo laduje tylko w koscjul

 10. Dobre Słabe +4

  Leszek,,,,Kościół,,,zainwestuj w słownik ..

 11. Dobre Słabe +2

  Jak to przystało na nawiedzonych że dostaną odpust, to chyba już stereotyp , kościół się rozbudowuje, a przedsiębiorczość upada , nowa rzesza ludzi do slamsów rośnie z dnia na dzień ,chyba Bóg nie słucha modlitw polaków, bo wszystko ucieka z kraju gdzie się da , miasto wygląda gorzej jak po tornado, a jak coś zrobią to wielkimi cierpieniami , trudami i masońską tradycją.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

Tragiczne wieści z Mąkolna

Straż pożarna przekazała, że nie żyją dwie osoby poszukiwane po wybuchu w fabryce prochu w Mąkolnie. 

Google+