Główna / Samorząd / Dziewiętlice sprzątały świat
Dziewiętlice sprzątały świat. Foto: sołectwo Dziewiętlice

Dziewiętlice sprzątały świat

Mieszkańcy Dziewiętlic drugi rok z rzędu łączą przyjemne z pożytecznym.

29 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi już po raz drugi zorganizowane zostało sprzątanie Dziewiętlic. W akcji, która została zainicjowana w ubiegłym roku przez tamtejszego sołtysa Mariana Nawrockiego, aktywnie uczestniczą nie tylko dzieci, ale i dorośli mieszkańcy. Sprzątanie Dziewiętlic to inicjatywa, która, jak podkreślają organizatorzy, ma na celu nie tylko poprawę porządku na terenie sołectwa, ale także integrację mieszkańców i zaangażowanie ich w działania społeczne.

Po zakończonej pracy organizowana jest biesiada, podczas której mieszkańcy w podziękowaniu za uczestnictwo są częstowani bezpłatnymi kiełbaskami, napojami i słodyczami. Jak podkreśla sołtys, pomoc mieszkańców jest tym cenniejsza, że sprzątanie terenów należących do Gminy nie należy do ich obowiązku, a jedynie do dobrej woli. Podczas wspólnej biesiady przy ognisku uczestnikom umilał czas zespół Dziewiętliczanki.

– Na prośbę o pomoc w dofinansowaniu sprzątania skierowaną do burmistrza otrzymaliśmy worki, rękawiczki oraz odbiór śmieci. Firma Wacuś z Nysy zasponsorowała karton słodyczy dla najmłodszych, a Salon Fryzjerski Paweł Jaglarz z Paczkowa produkty na grilla. – wylicza sołtys. – Należy też pamiętać o członkach Rady Sołeckiej bardzo mocno zaangażowanych w zorganizowanie akcji: Elżbiecie Cebuli, Agnieszce Mazur, Bogdanowi Zuziakowi oraz o członkach zespołu Dziewiętliczanki, który jest dumą wsi i który zawsze chętnie uczestniczy we wszystkich akcjach i uroczystościach organizowanych przez sołectwo. – dodaje. – Mam nadzieję, że takie cykliczne akcje jak Sprzątanie Dziewiętlic w ramach Dnia Ziemi, Mikołaj dla Biblioteki, gdzie zbieramy książki dla Biblioteki w Dziewiętlicach, czy wspólne wyjazdy będą mobilizować mieszkańców do dalszych działań oraz integrować ich nie tylko w swoich sąsiedztwach, ale także z całą miejscowością. Bo przecież każdy z nas ma wspólny cel – aby nasze sołectwo było tym sołectwem wyjątkowym. – podsumowuje Marian Nawrocki.

9 komentarzy

 1. Gratuluje sołtysa Dziewiętlicom i mieszkańcom że potrafia sie zorganizować oraz że maja takiego sołtysa.

 2. Brawo brawo brawo

 3. Nie ma czego gratulować.

 4. Jest czego jest. Która wioska może się pochwalić takim sołtysem co tyle robi dla wioski i tyle organizuje.

 5. Oj dużo robi szczególnie złego.

 6. Marian tak trzymać,niech miasto się uczy.

 7. kapitannnnnn

  panie sołtysie gratuluję. dziewiętliczanie gratulujemy wam takiego sołtysa mozecie byc dumni.

 8. Burmistrz powinien się od soltysa uczyć

 9. Gość działa i taka jest prawda a z tą „parodią władzy” z Rynku numer 1 dajcie spokój żal pisać, tyle miało sie dziać i cisza za to głośno w radiu, gazetach, wwwpaczkow i propagandzie wydawniczej urzedu

Dodaj komentarz

x

Check Also

Pozbądź się gratów!

Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych wraz z Urzędem Miejskim organizują kolejną akcję wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Google+