Główna / Kultura / Pielgrzymi z Gościc na Światowych Dniach Młodzieży
Grupa pielgrzymów z Gościc, Dziewiętlic i Trzeboszowic na Światowych Dniach Młodzieży

Pielgrzymi z Gościc na Światowych Dniach Młodzieży

Za nami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem wybrali się m.in. pielgrzymi z Gościc. 

 

 

Tydzień temu zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. Jak szacują organizatorzy, na wspólną modlitwę i spotkanie z papieżem przyjechało do Krakowa ok. 3 mln pielgrzymów z 187 krajów świata. Byli wśród nich także mieszkańcy Paczkowa i okolicznych wsi, w tym grupa z Gościc, Dziewiętlic i Trzeboszowic. Przewodził im ksiądz proboszcz z parafii pw. Św. Mikołaja w Gościcach

Grupa wyruszyła do Krakowa 30 sierpnia. Celem pielgrzymki był udział w sobotnim czuwaniu z papieżem Franciszkiem w Brzegach pod Krakowem oraz msza niedzielna zakańczająca ŚDM.

– Przygotowany Campus podzielony był na sektory. – relacjonuje jedna z uczestniczek wyjazdu. – Pielgrzymi przybywali na błonie w Brzegach od wczesnych godzin porannych. Sektory już o godzinie 15 były zapełnione, podczas gdy czuwanie rozpoczynało się dopiero o 19 – opowiada. Uczestnicy podkreślają przy tym doskonałą organizację ŚDM. – Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wszystko było pod kontrolą. Karetki co 20 metrów wokół sektorów, policja, Żandarmeria Wojskowa, wojsko, straż pożarna, Straż Graniczna, harcerze, wolontariusze – ogromna rzesza ludzi. Woda rozdawana w każdej ilości. – wylicza nasza rozmówczyni.

Najważniejsza dla pielgrzymów była jednak modlitwa. – Cudowne w tym wszystkim było to jak na jednej ziemi, w jednym miejscu, o jednej porze zebrała się młodzież (i nie tylko) z całego świata i miała jeden cel – wspólną modlitwę. – podkreśla jedna z uczestniczek pielgrzymki. – Wszędzie gdzie sięgał wzrok było widać ludzi, a w  górze powiewały flagi wszystkich narodowości. Atmosfera i skupienie podczas czuwania było zjawiskowe. Niezapomniane uczucie. – podsumowuje.

5 komentarzy

 1. Dobre Słabe +1

  W przyszłym roku wyruszy pielgrzymka z Kamienicy. Będą zbierać na remont organów.Niemcy się nie “wysilili” Dali za mało,te “parę euro” pewnie już…przepadło!

 2. Dobre Słabe -1

  Jestem nie przekonana do kościoła ,religia oparta na grzechach co to znaczy, że ludzie mają robić żle bo ktoś tak che niemoralne nauczanie , zamiast życia to religia śmierci.Obłuda?

 3. Dobre Słabe +1

  Nie ma czym się szczycić, droga do nikąd szkoda wysiłku i wydawania pieniędzy na czyjeś zachcianki.

 4. Dobre Słabe 0

  A tak naprawdę grupa owieczek dająca się mądrym doić ,nić nadzwyczajnego .

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

Tragiczne wieści z Mąkolna

Straż pożarna przekazała, że nie żyją dwie osoby poszukiwane po wybuchu w fabryce prochu w Mąkolnie. 

Google+