Zawalczmy o przywrócenie połączeń kolejowych

Stacja kolejowa w Paczkowie

Zbieramy podpisy pod wnioskiem o przywrócenie połączeń kolejowych do Paczkowa i innych miast leżących na tzw. Magistrali Podsudeckiej.

Paczkow24.pl przyłącza się do akcji zbierania podpisów pod petycją w sprawie reaktywacji pasażerskiego połączenia kolejowego na tzw. Magistrali Podsudeckiej, na której leży m.in. Paczków.

Ostatni pociąg osobowy zatrzymał się w naszym mieście w 2007 roku. Obecnie na odcinku Nysa – Kamieniec Ząbkowicki odbywa się jedynie ruch pociągów towarowych.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. W petycji inicjatorzy postulują przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego z Kudowy Zdrój do Katowic i Krakowa przez Kłodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Paczków, Otmuchów, Nysę, Prudnik, Racławice Śląskie, Głogówek i Kędzierzyn-Koźle.

Zdaniem organizatorów akcji, za przywróceniem pociągów, przemawia m.in. połączenie koleją atrakcyjnych miejscowości turystycznych leżących wzdłuż Magistrali Podsudeckiej oraz umożliwienie dojazdu mieszkańcom m.in. Kotliny Kłodz­kiej, Paczkowa, Otmu­chowa, Nysy czy Prudnika do ośrodków akademickich i miast Górnego Śląska oraz Małopolski. Jak twierdzą, relacja tego pociągu opłacalna będzie tylko wówczas, gdy pociągi będą kursować codziennie oraz w atrakcyjnych godzinach. – O opłacalności kursowania pociągów przez Magistralę Podsudecką może świadczyć wypełnienie pasażerami pociągu regionalnego relacji Gliwice – Nysa, więc potencjał pasażerów jest gwarantowany. – czytamy w petycji.

Karty, na których będzie można złożyć swój podpis za kilka dni pojawią się w Paczkowie. Tymczasem poparcie dla inicjatywy można wyrazić także poprzez złożenie “podpisu” w formie elektronicznej na stronie www.petycje.pl (KLIK). Zbieranie podpisów potrwa do końca lutego. Na tą chwilę wniosek poparło ponad czterystu internautów.

14 KOMENTARZE

    • Wróćmy do tematu cytuje ,,Pociąg na gumowych kołach,, co z tego wynikło? a miało być tak fajnie.Szumu narobili,nadziei i nic z tego niema. Nikłe szanse.Powodzenia.Ch ociasz jestem za przywróceniem połączeń.

  1. Również popieram lecę zrobić parę adresów e-mile i podpisze się pod tym parę razy .
    Działajcie ludzie może pociągi zwów będą zatrzymywać się w Paczkowie !!!!!!

  2. Można mieć 100 adresów e-mail ale czy za każdym razem podasz inne imię i nazwisko? Bo chyba też jest weryfikowane. Chyba, że nie. To wtedy można działać

Leave a Reply