Główna / Kultura / Młoda mieszkanka Ujeźdźca wyróżniona w ogólnopolskim konkursie
Wyróżniona praca Darii Górskiej. Foto: OKiR Paczków

Młoda mieszkanka Ujeźdźca wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

3000 prac z całej Polski i wyróżnienie dla młodej podopiecznej Domu Plastyka.

 

 

16 stycznia we wrocławskim Centrum Kultury Agora rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny „Kotki w Kropki”. Spośród ok. 3000 nadesłanych prac, jury postanowiło wyróżnić dzieło młodej artystki Darii Górskiej z Ujeźdźca, która wykonała swoją pracę podczas zajęć w Studiu Artystycznym pod kierunkiem pani Marii Głębickiej.

Daria otrzymała wyróżnienie w kategorii 7-9 lat. Jak twierdzi artystka-plastyk Anna Mikoda-Antoniewicz, członkini jury, wybór najlepszych prac w tej właśnie grupie wiekowej okazał się najtrudniejszy. Jak napisano w podsumowaniu wyników, ostatecznie wybrane zostały prace o ciekawej kompozycji i w odważnych kolorach. Na dziś (27 stycznia) zaplanowano uroczysty wernisaż i rozdanie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych.

Jak piszą organizatorzy, „Kotki w Kropki” to konkurs, który ma za zadanie wpajać szacunek i miłość do czworonogów oraz uczyć odpowiedzialności za los innych stworzeń zdanych często tylko na nas. Temat, podany w formie żartobliwej rymowanki sprawił, że uczestnicy podeszli do niego w sposób mniej konwencjonalny, a bardziej abstrakcyjny i oderwany od prawdziwego wizerunku kota.

5 komentarzy

  1. Brawo, brawo! Pięknie! :)

  2. Tak trzymaj Daria pozdro z ujejzdca

  3. Pięknie, wolałabym na ścianie, niż jakieś wydumane nazwiska.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Polonez na Rynku już po raz czwarty [foto i wideo]

Uczniowie paczkowskiego LO już po raz czwarty zatańczyli poloneza na Rynku. Szkoła przygotowała krótki film z tego wydarzenia.

Google+