Europejskie Dni Dziedzictwa – okazja do bezpłatnego zwiedzenia paczkowskich muzeów

5
Kolekcja zabytkowych samochodów Marcina Biernackiego

Dziś kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

[ads1]

 

Od rana w naszym mieście po raz kolejny odbywają się lokalne obchody corocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. EDD to projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem Dni Dziedzictwa jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Jednym z punktów programu święta jest zwiedzanie Paczkowa z przewodnikiem. Godzinna trasa prowadzić będzie od ratusza, przez kościół parafialny, mury obronne, Dom Kata, kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Wieżę Wrocławską. Przed nami jeszcze dwa wyjścia: o godz. 12.00 i 14.00.

EDD to także okazja do odwiedzenia nowo powstającego metamuzeum motoryzacji Marcina Biernackiego oraz winnicy i winiarni Hople. Interaktywne centrum techniki, zadaszony tor kartingowy i kolekcję zabytkowych samochodów będzie można obejrzeć do godzin popołudniowych. Wejścia zaplanowano na 12.00, 14.00 i 16.00.

W ramach dzisiejszego święta możliwe będzie także bezpłatne zwiedzenie paczkowskiego Muzeum Gazownictwa – jedynego w Polsce miejsca, gdzie w całości zachowały się urządzenia do produkcji gazu miejskiego. Ekspozycję stanowi architektura przemysłowa, zabytkowy ciąg produkcyjny oraz urządzenia związane  gazownictwem. Kolejne wejścia z przewodnikiem zaplanowano na godz. 13.00 i 15.00.

5 KOMENTARZE

  1. Nasze miasto ma się czym pochwalić , byłam i zwiedzałam chętnie pokażę wnukom i znajomym gdy przyjadą, super, wino smakowite,,,,,

Leave a Reply