Dwóch paczkowian na kluczowych stanowiskach w powiecie i województwie

Bogdan Wyczałkowski nowym przewodniczącym Rady Powiatu. Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

11
Bogdan Wyczałkowski nowym przewodniczącym Rady Powiatu. Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Zmiany we władzach samorządu powiatowego i wojewódzkiego. Istotne stanowiska przypadły dwóm radnym z Paczkowa. 

Wiemy już kto będzie rządzić w powiecie nyskim przez najbliższe pięć lat. Dotychczasowa koalicja, którą tworzyło PO, PSL oraz Razem dla Powiatu nie zdołała utrzymać się przy władzy.

Ostatecznie w skład zwycięskiej koalicji weszło Prawo i Sprawiedliwość (8 radnych), komitet Powiat to Ludzi Kordiana Kolbiarza (3 radnych) oraz Forum Samorządowe 2002 (2 radnych).

Nowym starostą nyskim został samorządowiec z Korfantowa Andrzej Kruczkiewicz z PiS, a wicestarostą Jacek Chwalenia z tej samej partii. Do zarządu powiatu weszli także – jako etatowi członkowie – Joanna Burska z komitetu Kordiana Kolbiarza oraz Adam Fujarczuk z Forum Samorządowego. Nieetatowym członkiem zarządu został Henryk Kamiński z PiS. Na przewodniczącego Rady Powiatu wybrano z kolei jednogłośnie byłego burmistrza Paczkowa Bogdana Wyczałkowskiego.

Nieco mniejsze zmiany zaszły w samorządzie województwa opolskiego. Opolszczyzną przez najbliższe 5 lat ma rządzić koalicja Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej razem z Mniejszością Niemiecką i PSL-em. W 30-osobowej radzie Koalicja Obywatelska (10 radnych z PO i 3 z Nowoczesnej) z Mniejszością (5 mandatów) i PSL (2 mandaty) ma razem 20 głosów.

Na stanowisku marszałka pozostanie Andrzej Buła z PO, a na przewodniczącego Sejmiku radni wybrali Rafała Bartka z Mniejszości Niemieckiej. Jego zastępcami będą Jolanta Wilczyńska z Platformy Obywatelskiej, Dariusz Byczkowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz paczkowianin Piotr Wach – wiceprzewodniczący opolskich struktur Nowoczesnej.

 

11 KOMENTARZE

  1. No no że tak powiem Brawo, brawo tylko oby to jakieś miało minimalne pozytywne znaczenie dla Paczkowa. No i ten Piotr Wach z Paczkowa OK tylko czemu on należy do tej partii PRZYGŁUPÓW Piotr nawróć się.

  2. Powiat to rozsądek i chęć zrobienia czegoś dobrego. Zbiór ludzi o różnych poglądach, którzy mam nadzieję po rządach kapelusznika ruszą tą naszą małą ojczyznę do przodu. w Opolu będzie partia oszustów z nowoszczęsnymi i freikorpsem którzy za wszelką cenę będą starać się szkodzić.

Leave a Reply