11 listopada w Paczkowie

10
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2015 w Paczkowie, Foto: Maria Hreczyńska

Ośrodek Kultury ogłosił program tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

 

[ads1]

 

11 listopada w całym kraju będziemy obchodzić 98 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Jak co roku, w ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości włączy się także Paczków.

Obchody rozpocznie tradycyjnie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Jana Ewangelisty o godz. 10.00. Po niej delegacje wraz z mieszkańcami w towarzystwie Paczkowskiej Orkiestry Dętej przemaszerują pod pomnik przy ul. Kołłątaja, gdzie zostaną wygłoszone okolicznościowe wystąpienia i złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Zwieńczeniem uroczystości będzie zaplanowany na godz. 11.45 montaż słowno-muzyczny „Ojczyznę kocha się, bo nasza” w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie.

 

10 KOMENTARZE

  1. TO ZDJĘCIE POKAZUJE JAKI NASZ PRZEPIĘKNY PACZKÓW JEST BIEDNY I ZARAZEM BRZYDKI. BRAK TEJ KAMIENICY W RYNKU NA ZDJĘCIU, TO TAK JAKBY U PIĘKNEJ DZIEWCZYNY BRAK BYŁ ZĘBA JEDYNKI , A ONA NIE WIEDZĄC O TYM SIĘ UŚMIECHA.

  2. Tak jak mówisz,prawda. Ale już jak coś chcemy mieć ,to dajmy tez coś od siebie ,ludzie nie NISZCZMY chociaż tego co mamy . Więc po co Tu ma być pięknie jak i tak to wszystko zostanie zniszczone ? Hm, to za razem piękne i bolące :-(

  3. Uroczystości trzeba rozpocząć od pozwolenia i zapłacenia oprawcom w konoratkach, jakiś ten Bóg niełaskawy jest dla Polaków bo takiej zakłamanej medżuri nie pamiętam.

  4. Z okolic Paczkowa. wyjechałem 21 lat temu. Gdy oglądam zdjęcia w internecie tego cudownego miasta gdzie chodziłem do szkoły i pracowałem do 1995 roku. to się łza w oku kręci co zrobiono z tego miasta co zostawiamy dla przyszłych. pokoleń ruiny. zabytków

  5. Jak wracam to znowu sobie przypominam, jak jest brudno w Paczkowie. Ludzie są tacy roszczeniowi, nie sprzątają po swoich pupilach, nie zwracają dzieciom uwagi, że papierki trzeba wrzucać do kosza. Żuliki piją w centrum oraz zajmują ławki w parkach. Przykre.

Leave a Reply