Główna / Samorząd / Gmina wnioskuje o pieniądze na przebudowę płyty Rynku
Paczków z lotu ptaka. 14 sierpnia 2016 r. Foto: Piotr Lubaczewski

Gmina wnioskuje o pieniądze na przebudowę płyty Rynku

Paczkowski samorząd złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy płyty Rynku. Koszt inwestycji ma wynieść niemal 8,5 mln zł.

 

 

Gmina Paczków złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. “Zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta Paczków jako Pomnika Historii poprzez przebudowę Płyty Rynku”. Pieniądze, o które zawnioskowano pochodzić mają ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Projekt przewiduje m.in. uporządkowanie istniejącej zieleni poprzez likwidację chorych drzew i zastąpienie ich nowymi nasadzeniami. Ponadto płyta Rynku ma zostać uzupełniona o elementy małej architektury i inne elementy infrastruktury, takie jak makieta historycznego miasta Paczków, wodotrysk z komorą technologiczną, podziemna komora gromadzenia odpadów obsługująca budynki mieszkalne na płycie Rynku, ławki, stojaki na rowery oraz latarnie oświetlenia ulicznego i donice chroniące istniejące i projektowane drzewa.

Jak czytamy w uzasadnieniu, głównym celem projektu jest „zachowanie i promocja dziedzictwa kulturowego miasta Paczków, przystosowanie płyty Rynku do celów turystycznych oraz plenerowej działalności kulturalno-wystawienniczej”.

Całkowity koszt realizacji projektu to 8 402 656, 01 zł, natomiast wnioskowana kwota dofinansowania to 3 941 154, 92 zł. Wyniki naboru wniosków poznamy w marcu 2017 r. 

Foto: UM Paczków

25 komentarzy

 1. Czyli co? Paczków ma wyłożyć 4 400 00 zł? Pięknie. Tak to jest potrzebne jak piąte koło u wozu. Podziemne śmietniki. A kontenery nie wystarczą? Marnotrastwo pieniędzy. Najgłupszy i najdroższy projekt w historii Paczkowa. Gratuluję pomysłodawcom. Za takie pieniądze można by zrobić wiele innych zadań

 2. Z takimi „Zbysiami” w tym mieście nic nie wyjdzie .Nic nikomu się nie podoba, wszystko jest do du.y. Ludzie powinniście mieszkać w kurnych chatach, a du.y pokrzywą podcierać. Żenada…

  • Musisz jednak sporo spożywać mocnych trunków bo ludziska w naszym mieście nadal korzystają z wychodków ,sławojek i jak tam nazywają miejsca do wydalania a o wioskach już nie będę wspominała

 3. Kurrrawa mać miasto jeszcze jest zacofane pod względem kanalizacji a tu rynek i w koło smród.

 4. kamień z wielkim LOVE

  I w końcu zawita cywiluzacja, porządek i czystość w tym miasteczku.

 5. A element z rynku gdzie zostanie przesiedlony?

 6. Haha dajcie mi te pieniądze lepiej je wydam :D

 7. porównajcie koszt Głuchołaz wtedy będzie można coś wnioskować sama płyta to nie wszystko ,kanalizacja gaz,woda telefony, i dopiero można coś zaczynać i przede wszystkim zamknąć rynek po takiej przebudowie ,żeby żaden samochód nie jeździł po takiej inwestycji

 8. Wszystko pięknie i ładnie, pomysł mi się podoba niech Paczków się rozwija no ale jeżeli mają być stojaki na rowery czy też nowe latarnie to po kilku dniach ich już nie będzie- złomiarze albo łepki oskubią. Inicjatywa jak najbardziej na +.

 9. Trzeba zająć się też poważnie brudem. Psie odchody to prawdziwa zmora Paczkowa. Inne miasta jakoś sobie z tym problemem radzą.

 10. Zatem ”kocie łby” ,trylinka i ”wizytówka” rynku czyli ruiny po budynku które zarastają krzakami nadal pozostaną?,to wobec tego niewiele się zmieni ,bo to co najbardziej szpeci paczkowski rynek pozostanie

 11. Jestem za Brawo w końcu będzie to wyglądać:)

 12. Plus dla burmistrza!

 13. Tak piszecie o psich kupach. A co z turystami, gdzie zrobią siku? Jak tu nawet nie ma toalety,bo nie wspomnę o tej która jest ciągle zamknięta przy ul.Kołłątaja . Więc może też jak pieski zrobią to w parku hmm??Albo do nowej fontanny ?

 14. po to rozwija się monitoring żeby było jak najmniej aktów wandalizmu,wandale zaczną płacić za wyrządzone szkody to nie będzie do śmiechu

 15. No nareszcie , ktoś zaczął inwestować w urok miasta . Brawo, a zazdrośnicy niech pomagają w budowaniu dobra wspólnego .

 16. Tam już jest nasrane tylko teraz rowerem po tym pojeździć.

 17. nie wiem po co tak mnożyć koszty, w dzisiejszych czasach trzeba je ciać a nie szukać dodatkowych

Dodaj komentarz

x

Check Also

Pozbądź się gratów!

Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych wraz z Urzędem Miejskim organizują kolejną akcję wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Google+