Główna / Kultura / Prowincja pełna marzeń… Spotkanie z Katarzyną Enerlich
Katarzyna Enerlich by S.Czachorowski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20717817

Prowincja pełna marzeń… Spotkanie z Katarzyną Enerlich

Biblioteka Publiczna w Paczkowie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Enerlich, autorką cyklu Prowincja pełna…

 

 

Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy, z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki, zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu autorskim. Tym razem gościem paczkowskiej książnicy będzie Katarzna Enerlich – olsztyńska dziennikarka i pisarka.

Autorka w swoim dorobku twórczym ma m.in. powieści takie, jak „Czarodziejka jezior”, „Czas w dom zaklęty”, „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”, Kwiat Diabelskiej Góry”, „Oplątani Mazurami”, a także serii „Prowincja”: „Prowincja pełna marzeń”, „Prowincja pełna gwiazd”, „Prowincja pełna słońca”, „Prowincja pełna smaków” i „Prowincja pełna czarów”. W swoich książkach opisuje uroki Mazur, porusza problemy zwykłych ludzi, ich tożsamość i wielokulturowość.

Autorka zadebiutowała w wieku 12 lat artykułem na temat rodzinnego Mrągowa w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk”. Pisała także dla „Świata Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej: „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Pisarka współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską i Dziennikiem Pojezierza.

Spotkanie odbędzie się w piątek 7 października o godz. 17.00.

 

4 komentarze

  1. Prowincja pełna wyzysku = zmowę pracodawców = bieda ludzi ciężko pracujących i ich rodzin. To jest obraz miasta Paczków .Zatrudnienie tylko dla ludzi z grupą inwalidzką albo samozatrudnienie za głodowe pensje. To właśnie trzeba opisać.

  2. Dobrze pisze!

  3. Jest tak bo ludzie we wszystko wierzą co im powiedzą a nie analizują przyczyn to skutki są opłakane, dobra obserwacja. Pozdrawiam..

  4. Czy pani Katarzyna to może jakaś rodzina „tych” paczkowskich Enerlichów ?

Dodaj komentarz

x

Check Also

Polonez na Rynku już po raz czwarty [foto i wideo]

Uczniowie paczkowskiego LO już po raz czwarty zatańczyli poloneza na Rynku. Szkoła przygotowała krótki film z tego wydarzenia.

Google+