Fotorelacja z rusztowań. Remont wieży z bliska

6

Trwa remont paczkowskiej wieży ratuszowej. Specjalnie dla Państwa, wybraliśmy się z aparatem na plac budowy, by z poziomu rusztowań przyjrzeć się efektom prac renowacyjnych.

O pracach remontowych na wieży paczkowskiego magistratu staramy się informować na bieżąco. Tym razem postanowiliśmy wybrać się z aparatem fotograficznym na rusztowania, by pokazać z bliska ich efekty.

Szczególną uwagę zwracają odnowione detale, w tym kartusz herbowy oprawiający herb biskupów wrocławskich, kamienne zworniki i renesansowa tarcza zegara, a także zrekonstruowane bariery z piaskowca na galerii. Nie mogliśmy się jednak oprzeć, by korzystając z okazji nie uchwycić w kadrze również kilku ujęć przepięknych widoków jakie można podziwiać ze szczytu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty na placu budowy.

6 KOMENTARZE

  1. W końcu mamy pięknie wyremontowaną wieżę… nie mogę się doczekać kiedy ściągną rusztowanie,wtedy dopiero będzie efekt końcowy. Moim zdaniem firma która odnawiała elewacje spisała się na medal.

  2. jak widać na zdjęciach większość elementów z piaskowca zostało pomalowanych jakąś szarą farbą ,pytam czy nie jest to oszpecanie naturalności ,wcześniej były naturalne i zaimpregnowane teraz będą szpecić , ciekawe co na to konserwator ??

Leave a Reply