Główna / Samorząd / Zawyją syreny
"Włączik syreny alarmowej na budynku OSP - Przyprostynia - 000727c" by Agata Stanisz - http://cyfrowearchiwum.amu.edu.pl/archive/4839. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

Zawyją syreny

Na terenie gminy odbędzie się trening pk. „SUDETY-17”, w trakcie którego mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.

 

 

W najbliższą środę i czwartek (22-23 marca) na terenie Opolszczyzny odbędzie się trening decyzyjny pod kryptonimem „SUDETY-17”, organizowany przez Opolski Urząd Wojewódzki. W jego trakcie w gminie Paczków mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.

W ramach ćwiczeń zostanie wyemitowany modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut oznaczający ogłoszenie alarmu. Następnie nastąpi odwołanie alarmu – wyemitowany będzie ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Celem ćwiczenia jest sprawdzenie sprawności urządzeń obrony cywilnej do uruchomienia syren alarmowych oraz popularyzowanie obowiązujących sygnałów alarmowych ujętych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7.01.2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

2 komentarze

  1. Znowu psy będą wyły

  2. Dziękuję za taką informację, będę przynajmniej wiedział żeby zwierząt nie wypuszczać bo zawału dostaną.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Pozbądź się gratów!

Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych wraz z Urzędem Miejskim organizują kolejną akcję wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Google+