Główna / Wydarzenia / Nowy proboszcz oficjalnie rozpoczął posługę [fotorelacja]
Foto: Kinga Rajfur

Nowy proboszcz oficjalnie rozpoczął posługę [fotorelacja]

W kościele św. Jana Ewangelisty odbyła się uroczystość wprowadzenie nowego proboszcza. Obejrzyj naszą fotorelację z tego wydarzenia.

 

 

W miniony czwartek 14 września, w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, odbyła się msza święta, podczas której dokonano wprowadzenia ks. Jarosława Ostrowskiego na urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie.

W imieniu Biskupa Ordynariusza nowy proboszcz został wprowadzony do wspólnoty parafialnej przez ks. dziekana Marka Zająca z Kamienicy. Po homilii wygłoszonej przez ks. Sławomira Pawińskiego, ks. Ostrowski złożył uroczyste wyznanie wiary oraz publicznie ślubował wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii dla dobra wszystkich Parafian.

Paczków jest pierwszą parafią prowadzoną przez duchownego. Wcześniej ks. Ostrowski pełnił funkcję wikariusza w kościele Najświętszej Maryi Panny w Jemielnicy w powiecie Strzeleckim. Jak możemy wyczytać w sieci, w swojej dotychczasowej pracy duszpasterskiej ksiądz dał się poznać jako wyjątkowo aktywny duchowny i świetny organizator dużo pracujący z młodzieżą. Był inicjatorem m.in. „Sztafety Różańcowej”, będącej częścią obchodów Roku Wiary w Diecezji Opolskiej, czy poprzedzanych modlitwą różańcową biegów pn. „Dyszka dla serca”.

Wysłuchaj kazania wygłoszonego podczas mszy świętej.

Foto: Kinga Rajfur

11 komentarzy

 1. Patrząc na te fotografie, można stwierdzić, że statystyczny wierny w Paczkowie jest kobietą i ma około siedemdziesięciu lat. I paru młodych funkcyjnych, ale oni się nie liczą, bo nie są tacotwórczy. Cieniutko.

  • A co to znaczy statystyczny wierny w Paczkowie ?
   W miescie w którym jest największy ujemny przyrost naturalny (chyba ponad 7%) a 1/3 ludnosci gminy jest w wieku poprodukcyjnym.
   Czytając te komentarze możnaby pomyśleć, że każdy paczkowianin jest przeciwnikiem Kościoła rzymskiego, .a ostatnie badania CBOS pokazują, że dzialalność koscioła w Polsce dobrze ocenia ponad 60% Polaków a krytykuje 27%.

   • Masz rację, wszystko się zgadza. Kobiet w Polsce jest nieco więcej niż mężczyzn. Prawdziwy chłop podczas takich uroczystości siedzi albo w karczmie, albo jak jest obłożnie chory w domu. A więc nobliwe matrony dominujące na fotografiach, zdając sobie sprawę, że przyrostu naturalnego raczej już nie poprawią, nie mogąc patrzeć na ślubnego, lub z ulgą oddychając po jego zgonie, idą do kościoła modlić się o zdrowie sąsiadów. I już, te 60% ortodoksyjnych katolików, wiadomo skąd się wzięło.

    • Dla pewnego misia o bardzo małym rozumku znanym jako Winnie the pooh rzeczy bardzo proste wydawały się trudne do zrozumienia natomiast sprawy swiata zewnetrznego bardzo łatwe do zrozumienia i też mu sie wszystko zgadzało.
     A dla dr-szary ponad 60% poparcia dla działań kościoła to oczywiście ortodoksyjni katolicy. Teraz to taki język wojującego ateizmu bo jeszcze kilka lat temu to byli zacofańcy i ciemnogród. A pozostali ktorzy krytykuja kościół to pewnie tzw postępowi katolicy którzy wyłonili sie jeszcze za Bieruta – jestem katolikiem ale ……. np. nie wierzę w boskość Jezusa lub ręce precz od mojej macicy itp.
     A do pilnego obserwatora życia kościelnego mała uwaga – uroczystość odbyła się w czwartek, który jest w Polsce dniem roboczym i większość musiala pewnie pracować – jeszcze nadal do 67 roku życia.
     A te nieco więcej kobiet to prawie 20%.
     dr-szary tak po ludzku to współczuję twoich doświadczeń, gdy żona z ulgą oddycha po zgonie ślubnego.
     A gdzie ty teraz prawdziwy mężczyzno chodzisz w czasie maszy, gdy Karczama już od kilkunastu lat zlikwidowana :):):)

 2. Następca terroru w Paczkowie jestem zainteresowany ile ludzi uśmierci pod płaszczykiem najwyższego.

 3. A może poszukać BOGA w nauce świeckiej ,a nie kościele bo oni nie są zdolni niczego mądrego nauczyć tylko głupoty wciskają ludziom do głowy, najwięksi grzesznicy w kościele.

 4. PRAWDA ANONIM !!!!!!!!!!!!

 5. A co do kościoła to kłamie, bo ciało Jezusa odnaleziono w Indiach , czyli miał śmierć kliniczną i dożył sędziwej starości około 130 lat , wreszcie zrozumcie ,że nauka wszystko ujawni, jestem ciekawa jak BĘDZIECIE się czuli przed BOGIEM.

  • Pewnie miałaś objawienie i to nauka ma w przyszłości udowodnić. :( Bardzo ambitne zadanie stawiasz przed Nauką. :)
   Póki co badania historyczne udowodniły, że Jezus (Joszua) jest postacią historyczna a jego proces i śmierć były faktami historycznymi.
   Jak chce się komuś zarzucać kłamstwo to należałoby przedstawić dowody a nie powoływać się na przyszłe odkrycia nauki które miałyby udowodnić twoje objawienia Anonimko

 6. Można to udowodnić w dzisiejszym czasie , kościół kłamie wiele ludzi miało śmieć kliniczną i kilku godzinach obudziło się, wiele osób po wypadkach i chorobach żyje chociaż dawniej uważano za śmiertelne więc trzeba przestać ludzi okłamywać bo fakty mówią same za siebie, a Jezus miał dobrze rozwinięte kundalini , Biblijne wskrzeszenie Łazarza i wiedział o wszystkim. nawet o was i dniach ostatnich waszych rządów.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Polsko-czeskie ćwiczenia na paczkowskim pograniczu [zdjęcia]

W rejonie przejść granicznych w Paczkowie i Dziewiętlicach odbyły się wspólne ćwiczenia polskiej i czeskiej policji zorientowane m.in. na zwalczanie przemytu ...

Google+