Główna / Wydarzenia / Nowy proboszcz oficjalnie rozpoczął posługę [fotorelacja]
Foto: Kinga Rajfur

Nowy proboszcz oficjalnie rozpoczął posługę [fotorelacja]

W kościele św. Jana Ewangelisty odbyła się uroczystość wprowadzenie nowego proboszcza. Obejrzyj naszą fotorelację z tego wydarzenia.

 

 

W miniony czwartek 14 września, w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, odbyła się msza święta, podczas której dokonano wprowadzenia ks. Jarosława Ostrowskiego na urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie.

W imieniu Biskupa Ordynariusza nowy proboszcz został wprowadzony do wspólnoty parafialnej przez ks. dziekana Marka Zająca z Kamienicy. Po homilii wygłoszonej przez ks. Sławomira Pawińskiego, ks. Ostrowski złożył uroczyste wyznanie wiary oraz publicznie ślubował wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii dla dobra wszystkich Parafian.

Paczków jest pierwszą parafią prowadzoną przez duchownego. Wcześniej ks. Ostrowski pełnił funkcję wikariusza w kościele Najświętszej Maryi Panny w Jemielnicy w powiecie Strzeleckim. Jak możemy wyczytać w sieci, w swojej dotychczasowej pracy duszpasterskiej ksiądz dał się poznać jako wyjątkowo aktywny duchowny i świetny organizator dużo pracujący z młodzieżą. Był inicjatorem m.in. „Sztafety Różańcowej”, będącej częścią obchodów Roku Wiary w Diecezji Opolskiej, czy poprzedzanych modlitwą różańcową biegów pn. „Dyszka dla serca”.

Wysłuchaj kazania wygłoszonego podczas mszy świętej.

Foto: Kinga Rajfur

15 komentarzy

 1. Patrząc na te fotografie, można stwierdzić, że statystyczny wierny w Paczkowie jest kobietą i ma około siedemdziesięciu lat. I paru młodych funkcyjnych, ale oni się nie liczą, bo nie są tacotwórczy. Cieniutko.

  • A co to znaczy statystyczny wierny w Paczkowie ?
   W miescie w którym jest największy ujemny przyrost naturalny (chyba ponad 7%) a 1/3 ludnosci gminy jest w wieku poprodukcyjnym.
   Czytając te komentarze możnaby pomyśleć, że każdy paczkowianin jest przeciwnikiem Kościoła rzymskiego, .a ostatnie badania CBOS pokazują, że dzialalność koscioła w Polsce dobrze ocenia ponad 60% Polaków a krytykuje 27%.

   • Masz rację, wszystko się zgadza. Kobiet w Polsce jest nieco więcej niż mężczyzn. Prawdziwy chłop podczas takich uroczystości siedzi albo w karczmie, albo jak jest obłożnie chory w domu. A więc nobliwe matrony dominujące na fotografiach, zdając sobie sprawę, że przyrostu naturalnego raczej już nie poprawią, nie mogąc patrzeć na ślubnego, lub z ulgą oddychając po jego zgonie, idą do kościoła modlić się o zdrowie sąsiadów. I już, te 60% ortodoksyjnych katolików, wiadomo skąd się wzięło.

    • Dla pewnego misia o bardzo małym rozumku znanym jako Winnie the pooh rzeczy bardzo proste wydawały się trudne do zrozumienia natomiast sprawy swiata zewnetrznego bardzo łatwe do zrozumienia i też mu sie wszystko zgadzało.
     A dla dr-szary ponad 60% poparcia dla działań kościoła to oczywiście ortodoksyjni katolicy. Teraz to taki język wojującego ateizmu bo jeszcze kilka lat temu to byli zacofańcy i ciemnogród. A pozostali ktorzy krytykuja kościół to pewnie tzw postępowi katolicy którzy wyłonili sie jeszcze za Bieruta – jestem katolikiem ale ……. np. nie wierzę w boskość Jezusa lub ręce precz od mojej macicy itp.
     A do pilnego obserwatora życia kościelnego mała uwaga – uroczystość odbyła się w czwartek, który jest w Polsce dniem roboczym i większość musiala pewnie pracować – jeszcze nadal do 67 roku życia.
     A te nieco więcej kobiet to prawie 20%.
     dr-szary tak po ludzku to współczuję twoich doświadczeń, gdy żona z ulgą oddycha po zgonie ślubnego.
     A gdzie ty teraz prawdziwy mężczyzno chodzisz w czasie maszy, gdy Karczama już od kilkunastu lat zlikwidowana :):):)

   • „miette” czy z Panem Prezydentem, słusznie byłym, do jednej klasy nie chodziliście? Ty „ujemny przyrost” on, plusy ujemne”, to mi jedną uczelnią zalatuje.

    • Słownik trudnych wyrazow i pojęć dla dr_szary to „przyrost naturalny” czyli różnica pomiędzy liczbą urodzeń żywych a liczbą zgonów ktora może przybierać również wartości ujemne i pardoksalnie nie dąży do minus nieskończoności tylko do wartość „0”.

     Myślę, że rozszyforwałem ten skrót w niku „dr_szary” – dr oznacza skrót od słowa drunk.

 2. Następca terroru w Paczkowie jestem zainteresowany ile ludzi uśmierci pod płaszczykiem najwyższego.

 3. A może poszukać BOGA w nauce świeckiej ,a nie kościele bo oni nie są zdolni niczego mądrego nauczyć tylko głupoty wciskają ludziom do głowy, najwięksi grzesznicy w kościele.

 4. PRAWDA ANONIM !!!!!!!!!!!!

 5. A co do kościoła to kłamie, bo ciało Jezusa odnaleziono w Indiach , czyli miał śmierć kliniczną i dożył sędziwej starości około 130 lat , wreszcie zrozumcie ,że nauka wszystko ujawni, jestem ciekawa jak BĘDZIECIE się czuli przed BOGIEM.

  • Pewnie miałaś objawienie i to nauka ma w przyszłości udowodnić. :( Bardzo ambitne zadanie stawiasz przed Nauką. :)
   Póki co badania historyczne udowodniły, że Jezus (Joszua) jest postacią historyczna a jego proces i śmierć były faktami historycznymi.
   Jak chce się komuś zarzucać kłamstwo to należałoby przedstawić dowody a nie powoływać się na przyszłe odkrycia nauki które miałyby udowodnić twoje objawienia Anonimko

 6. Można to udowodnić w dzisiejszym czasie , kościół kłamie wiele ludzi miało śmieć kliniczną i kilku godzinach obudziło się, wiele osób po wypadkach i chorobach żyje chociaż dawniej uważano za śmiertelne więc trzeba przestać ludzi okłamywać bo fakty mówią same za siebie, a Jezus miał dobrze rozwinięte kundalini , Biblijne wskrzeszenie Łazarza i wiedział o wszystkim. nawet o was i dniach ostatnich waszych rządów.

 7. Jeszcze nie ściągli tego blogu religia wesołego rzemiosła czyli seksizmu jaka to miłość więcej frazesów niż życia uchowaj takiej pobożności.

 8. Ja tam klonowanie ludzi wolę , od tych nic nie znaczących modlitw , a pierwszego Zawiszę Czarnego , który papieża po nieświętym miejscu gonił watykanie i wiele innych godnych osobistości.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Paczków doczekał się Paczkomatu!

Dobra wiadomość dla miłośników zakupów internetowych. Po latach oczekiwania w Paczkowie w końcu pojawił się pierwszy Paczkomat.

Google+