Główna / Samorząd / Na obwodnicy powstanie sygnalizacja świetlna. Znamy szczegóły
Ruszyła budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dk46 i dw382.

Na obwodnicy powstanie sygnalizacja świetlna. Znamy szczegóły

Zarząd Dróg Krajowych rozpoczyna budowę sygnalizacji świetlnej na paczkowskiej obwodnicy. Rząd przeznaczył na ten cel środki z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

 

 

Pod koniec czerwca wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit podpisał program inwestycyjny, który przewiduje realizację 16 zadań drogowych w siedmiu województwach. Ich łączny koszt to 527 mln zł. Projekty dotyczą rozbudowy dróg krajowych, dostosowania ich nośności do ruchu ciężkiego oraz poprawy bezpieczeństwa.

W województwie opolskim przeprowadzone zostaną cztery inwestycje. Pierwsze dwie dotyczą drogi krajowej nr 46 w Paczkowie oraz na odcinku Nysa – Pakosławice.

W Paczkowie, na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą wojewódzka nr 382 biegnącą w kierunku przejścia granicznego z Czechami, powstanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo, na dojściu do skrzyżowania ma powstać ciąg pieszo-rowerowy, a sama krzyżówka zostanie doświetlona. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Prace na skrzyżowaniu już ruszyły i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na wspomnianym odcinku.

 

10 komentarzy

  1. może wreszcie poprawi się w tym rejonie choć trochę bezpieczeństwo. bo to co sie ostatnio dzieje to jakas masakra.

  2. najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniem jest to na Ujeździec/Unikowice, 23% wszystkich wypadków to właśnie to miejsce. Więc właśnie tam przydałoby sie poszerzyć obwodnice o zjazdy. Otmuchów też ma światła a mimo to dochodzi do wypadków więc nie wiem czy to taki dobry pomysł.

  3. NIC WIĘCEJ TYLKO ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI ORLEN – ZŁOTY STOK !

  4. Nic to dla idiotów nie da. 1 września na drodze z Nysy do Wójcic na trzeciego wyprzedzał mnie debil w Saturnie i musiałem ostro hamować żeby się zmieścił, trochę dalej przy komisie Auto Salon na ciągłej wyprzedził następny samochód. Pewnie do Paczkowa dojechał i nikogo nie zabił, Pozdrowienia dla kierowcy Satyrna

  5. Mam nadzieje że nie będzie tak zjeba.a jak w Otmuchowie tam co chwile się psuje ” pusta droga a ta ci daje czerwone światło” i nikt jakoś tym się nie interesuje.

  6. A co z tymi garbami na drodze które zrobili przewiercajac drogę pod kable na sygnalizację?przecież te skrzyżowanie spierdolili-z każdej strony prog zwalniajacy!

  7. Chyba te progi to dla ciebie i tobie podobnych.

  8. Będzie wypadków co nie miara jeszcze zobaczycie a zwłaszcza z tymi poyebami co gnają do rajchu i z powrotem na robote wynajętymi samochodami okr ost ogl wyprzedzają na 3ego to na czerwonym pojadą….

  9. Może by się ktoś zainteresował skrzyżowaniem jak się wyjeżdża z Gościc, bo jest tak zarośnięte krzakami że nie widać czy coś jedzie, oczywiście wszyscy mają to głęboko w dupie a już nie jeden wypadek tam był, bo tak trudno wyciąć i np zabetonować lub wysypać żwirem żeby nie zarastało co chwila…

  10. Mam nadzieję, że ZWiK nie będzie tam nic kopał, na każdej dziurze jaką po sobie łatają można kola pourywać.. Masakra. Nikt nad tym nie ma kontroli!!!!!!????????

Dodaj komentarz

x

Check Also

Ulica Zawadzkiego znika z mapy Paczkowa

Ulica Zawadzkiego została podzielona na dwie części. Każda z nich od ponad miesiąca ma odrębną nazwę.

Google+