Główna / Sport / Paczkowianka ze srebrnym medalem Pucharu Polski
Karolina Gaczyńska ze srebrnym medalem Pucharu Polski

Paczkowianka ze srebrnym medalem Pucharu Polski

Zawodniczka z Paczkowa stanęła na drugim stopniu podium Pucharu Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.

 

 

Duży sukces trójboistki z Paczkowa. Reprezentująca klub Strength Coach Performance Wrocław Karolina Gaczyńska startując w kategorii seniorek do 84 kg wywalczyła drugie miejsce podczas rozegranego w miniony weekend Pucharu Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym oraz Otwartych Mistrzostw Śląska.

Zawodniczka z Paczkowa w konkurencji przysiad ze sztangą uzyskała wynik 130 kg, w wyciskaniu leżąc 77,5 kg, a w martwym ciągu 140 kg.

– Za mną 3 miesiące ciężkiej pracy. Krew, pot, łzy, kontuzje, brak sił, brak wiary. Można by tak długo… To ta ciężka i mniej przyjemna strona bycia sportowcem (początkującym, bo początkującym, ale chcę się tak nazywać). – wylicza pani Karolina. Szybko jednak dodaje:  – Pokonywanie takich trudności, walka ze słabościami, bólem, zmęczeniem to istotne elementy, które budują nasz charakter. Dzięki treningom stałam się silniejsza nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Poznałam siebie, wiem na ile mnie stać – to jest właśnie magia sportu. – dodaje. – Dla takich chwil jak wczorajsze zawody warto wiele poświecić. Satysfakcja, radość i chęć robienia więcej i więcej. – podsumowuje paczkowianka.

Trójbój siłowy to dyscyplina sportów siłowych, której początki sięgają końca lat 50. kiedy to rozegrano pierwsze Mistrzostwa Wielkiej Brytanii. W jej skład wchodzą trzy boje wykonywane w następującej kolejności: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie sztangi z klatki piersiowej na ławeczce oraz martwy ciąg.

 

5 komentarzy

  1. JohnyZabłądzony

    Bomba!!!! Gratulacje.

  2. Gratulacje any tak dalej

  3. Gratulacje any tak dalej

  4. Dobre to było i tak trzymaj

  5. Wspaniałe Karolino.Gratulacje!!!!

Dodaj komentarz

x

Check Also

Siatkówka na światowym poziomie z „Trójką”

Stowarzyszenie Trójka Dzieciom organizuje kolejny wyjazd na mecz siatkarskiej PlusLigi.

Google+