Główna / Samorząd / Starosta zapowiada: LO dostanie boisko za pół miliona
Budynek Zespołu Szkół w Paczkowie

Starosta zapowiada: LO dostanie boisko za pół miliona

Powiat nyski zapowiada budowę boiska dla paczkowskiego Zespołu Szkół i dementuje plotki o rychłej likwidacji placówki.

 

 

Starostwo Powiatowe w Nysie zapowiedziało budowę boiska wielofunkcyjnego dla paczkowskiego Zespołu Szkół. – To kolejny dowód na to, że nie mamy i nie mieliśmy planów likwidacji liceum w Paczkowie. – powiedział wicestarosta nyski Piotr Woźniak. – Jest taka stara maksyma, że miasto staje się mniejszym miastem, kiedy traci uczelnię, a miasteczko staje się właściwie nie do końca już grodem kiedy traci liceum, czyli szkolnictwo ponadgimnazjalne. Takich planów w Paczkowie nie ma. – zapewniał po sesji Rady Powiatu Piotr Woźniak.

Zgodnie z zapowiedzią wicestarosty nowy obiekt ma kosztować ok. 500 tys. zł. Starostwo będzie starało się pozyskać środki na jego budowę z Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego. Jeszcze w tym roku zaprezentowana ma być wizualizacja boiska, a już w 2017 ma ruszyć jego budowa.

33 komentarze

 1. A w którym miejscu ono ma być ? Czy przy sali gimnastycznej ?

 2. Dość boisk , lepiej zróbcie basen kryty ! Boisko już mamy i nikt tam nie przychodzi !

 3. Niech lepiej kamienice na rynku wyremontowane bo straszą Orlika wam mało ciągle pusty.

 4. I co pół miliona w błoto, bo kto przyjdzie na boisko. W Paczkowie jest ok 5 boisk a od rana do wieczora stają one puste. Już lepiej jak ktoś napisał basen kryty- przynajmniej się zwróci lub wyremontować kino!

 5. Boisko jest najlepszym miejscem do wydania kasy i przytulenia grosza podczas realizacji inwestycji. Tak przyrabiali na orlikach platfusy.

 6. Panie wicestarosto czym jest miasto bez szpitala?

 7. Genialne wyrzucić szkołę z laboratorium mechatronicznym i zbudować kolejne boisko

 8. Popieram na, boiskach można trenować spierdalanie z tej jakże śmierdzącej i obitej deskami na murach dziury jaką jest Paczków. Chory pomysł który pozwala się obłowić. Burmistrz juz pewnie wziął pieniądze od firmy które je wykona. Poco poco poco wam te boiska?

 9. Koleżanko-Kolego „Anonim”. Pan Burmistrz może wziął, a może nie wziął pieniążków za boisko. Pewne jest to że, jesteś pustym pseudo krytykiem bo inwestorem jest Starostwo. Kiedyś pewien Prezydent USA powiedział „nie pytaj co Ameryka zrobi dla Ciebie, spytaj co ty zrobisz dla Ameryki”, TY chyba tego nie zrozumiesz bo jesteś zwykłym leserem i narzekaczem. PS. szanuj ludzi którzy coś robią dla naszej GMINY nawet śmierdzącej itp.

  • Platformiaku , uważasz , że boisko jest potrzebne a basen nie ?

  • Dokładnie, w sedno. Siedzą i gdaczą, ale od siebie NIC. Nie wiedzą, jak to wszystko funkcjonuje, dowiedzieć się nie próbują, a otwierają dziób i popisują się swoją ignorancją.
   PS basen się nigdy nie zwróci tutaj, basen w Kłodzku czy Nysie ledwo zipie, a co dopiero w Paczkowie. To są potężne koszty utrzymania.

 10. Niech się zajmą SZPITALEM !!!! Niech się zajmą DZIURAWYMI ULICAMI !!!! A nie kolejnym boiskiem. Jeden pan ładował kas w sport to AFERA . Czy szykuje się nam następna?

 11. jak zrobią basen to znowu będzie jak na orliku zawsze będą ci sami tam pływać i więcej miejsc nie będzie ,prywatę sobie urządzą lepiej niech sobie jeżdżą do kłodzka albo do nysy

 12. ja będąc w szkole średniej w Ząbkowicach na lekcję wf biegałam ok 2 km na boisko a potem szybkie ubieranie do pkp na pociąg, moim zdaniem kolejne wyrzucanie pieniędzy- basen kryty dla wszystkich to tak , ludzie wyrażajcie swoje opinie….

 13. Burmistrz nie powalczył o basen ! Układy platformiarskie jeszcze w Paczkowie funkcjonują !

 14. W Otmuchowie będzie basen.

 15. Ale jazda, sami pływacy.

 16. Już to widze jak całe tłumy paczkowian biegają na basen kryty w zimie …….buahahahah kierwa pogieło was całkiem hahahahaha

 17. GSX-r1000 Za radnym do powiatu jesteś TAAK ale za sprawami dla mieszkańców NIEEEEEEEEEEEE ! BA….. z platformy.

 18. nauka dzieci pływania to jest ważne, Jawornik takie małe miasto i uczą dzieci pływać a popołudniu basen czyny dla wszystkich , nawet z Polski emeryt ma zniżkę na karnet, wiem bo jeżdżę….

 19. Starostwo niech się zajmie projektami innymi , a w szczególności ograniczeniem dziecioróbstwa, hazardu, pijaństwu bo to kosztuje pieniądze. A kto za to płaci?

 20. Odp. dla Gsx-r1000 ; Mamy radnego do powiatu- 6 listopad 2016 godzina 12:22. Kogo tam bronisz wieli znawco?

  • Ty jednak jesteś idiotą….przytoczyłem przepisy w jaki sposób powołuje się radnego na wolne miejsce tyle i aż tyle,ale czytanie ze zrozumieniem Ciebie nie dotyczy pozdro.

 21. Ci co piszą tak negatywnie o budowie w Paczkowie basenu , to pewnie nie wiedzą , że większość otyłości , chorób i chorych kręgosłupów leczy się pływaniem . Dzieci korzystające z basenu są zdrowsze , ale Pan Burmistrz tego tematu nie rozumie i nic nie robi w tym kierunku aby nasi mieszkańcy byli zdrowsi , tylko większość czasu spędza na pokazywaniu się na imprezach . Basen to jedno a co Pan zrobił w sprawie szpitala ? Zero ! A co z tymi dziurami w centrum miasta na ulicach ? Zero ! A co z tą dziurą po budynku w rynku ? Zero ! itd,itd. Do pracy Panie Burmistrzu , do pracy !

 22. Ja też kocham pieniądze i ziemię nade wszystko nawet relikwie oddam kto chce.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Pozbądź się gratów!

Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych wraz z Urzędem Miejskim organizują kolejną akcję wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Google+