Główna / Wydarzenia / FAMAD pracodawcą roku [wideo]
Prezes Famadu Mieczysław Fluder (szósty od lewej) odebrał nagrodę dla pracodawcy roku. Foto: Powiat Nysa

FAMAD pracodawcą roku [wideo]

Paczkowska fabryka z nagrodą dla najlepszego pracodawcy w kategorii średnich i dużych przedsiębiorstw.  

 

 

W miniony wtorek, w auli Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie odbyła się 8. Gala Biznesu Powiatu Nyskiego.

Statuetki Nyskiego Syzyfa przyznano w czterech kategoriach. Diabetica sp. z o.o. z Nysy otrzymała statuetkę jako mikroprzedsiębiorstwo, z kolei nyski Metro-Plast, jako małe przedsiębiorstwo.

Nagroda w kategorii średnich i dużych firm przypadła z kolei pracodawcy z Paczkowa. Nyskiego Syzyfa dla największych przedsiębiorstw otrzymała Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych FAMAD Sp. z o.o. Statuetkę w imieniu firmy odebrał Mieczysław Fluder – wieloletni prezes firmy.

FAMAD jest obecnie jednym z największych pracodawców w powiecie i zatrudnia 85 osób. W zakładzie na praktykach zawodowych kształci się także 14 uczniów. Co warte podkreślenia, firma ma za sobą w tym roku dużą inwestycję – 3 mln zł wydano m.in. na budowę nowego obiektu, który ma wpłynąć na poprawę warunków pracy załogi.

W bieżącym roku po raz pierwszy przyznano także nagrodę w kategorii „Młody biznes”. Otrzymała ją Agnieszka Bułka, która prowadzi w Nysie pracownię konserwacji zabytków AG ART.

Dodajmy, że na konkurs wpłynęło ponad 50 zgłoszeń firm z całego powiatu nyskiego.

 

12 komentarzy

 1. JohnyZabłądzony

  No i fajnie……

 2. jeden z największych pracodawców w powiecie, śmiechu warte. Brawo samorząd powiatu! sukces hahaha

 3. Zapracował sobie na to . Gratulacje.

 4. ZAPOMNIANY PACZKOWIANIN

  SZKODA GADAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zapracował,on na pewno?niech napiszą jak zdałem egzamin czeladniczy z praktyki na wejście miałem pałę,łopata miotła szlifierka młotek i pilnik.3 lata,a wpływ na zdrowie ile zawałów było/NARA

 5. Obóz koncentracyjny i tyle.

 6. Pracodawca roku,w dziedzinie wykańczania ludzi,i zarobków na granicy ubustwa

 7. moze nie najlepiej z dyrekcja ale zaloga sie uodpornila jest usmiech na twarzy troche sie zartuje i ciezko pracuje nawet sie troche zrymowalo tacy juz jestesmy zart i usmiech i bedzie lepiej

 8. Monte Carlo 2017

 9. Gratulacje dla wyróżnionej firmy KOWALE z Gościc – młodzi ,prężni i z pomysłem pedsiębiorcy.

 10. Ten famad to jeden wielki żart. Uczniów przyjmują a gówna ich uczą i gówna płacą. Lepiej puszki zbierać mniej się narobisz niż tam robić. Człowiek idąc tam chce się czegoś nauczyć a wychodzi bardziej zryty. A pilnikiem to robiono 50 lat temu teraz są do tego maszyny. Jest tam jeden wielki cyrk. Same pijaki. Jacy właściciele taka płaca.

 11. Ci którzy tam pracują mają oczy cipka zarośnięte.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Maturzyści 2018 w obiektywie

Zobacz zdjęcia z ubiegłotygodniowej studniówki paczkowskiego LO.

Google+