O poezji przy kawie

2
Foto: sxc.hu

Paczkowska Grupa Literacka „Mury” oraz Biblioteka Publiczna zapraszają miłośników poezji oraz twórców na spotkanie przy kawie.

Impreza jest częścią corocznych obchodów Światowego Dnia Poezji. Spotkanie odbędzie się już jutro (28 marca) o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Paczkowie. Organizatorzy zapewniają możliwość prezentacji własnych utworów. Zaplanowany jest także „turniej jednego wiersza”.

Światowy Dzień Poezji (World Poetry Day) obchodzony jest już po raz szesnasty. Do niedawna ustanowione w 1999 roku decyzją UNESCO święto  pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji obchodzono głównie w Paryżu, jednak jego idea z każdym rokiem wzbudza coraz większe zainteresowanie w całej Europie. W Polsce obchodom towarzyszą festiwale, konferencje, konkursy oraz spotkania poświęcone upowszechnianiu i popularyzacji poezji. Paczkowie obchody Dnia Poezji organizowane są już po raz czwarty.

foto: sxc.hu, Mattox

2 KOMENTARZE

  1. Piękna inicjatywa.Przecież poezja i jej znajomość to nic innego jak sposób dojrzewania.Świat przeżyć i refleksji.To wielka umiejętność pisać o własnych odczuciach,otaczającym nas świecie,towarzyszących nam zjawiskach.Poezja tak jak i muzyka łagodzi obyczaje,a tego nam w obecnym czasie bardzo potrzeba!

Leave a Reply