Przetarg rozstrzygnięty. Do końca wakacji wieża odzyska swój blask

Znamy koszt remontu konserwatorskiego wieży ratuszowej. Inwestycja obejmie szerszy zakres niż pierwotnie planowano. 

Rozstrzygnięto przetarg na remont wieży ratuszowej uszkodzonej podczas wichury w sierpniu 2012 r. Inwestycję zrealizuje firma Alta z Wrocławia. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 334 tys. zł, z czego 100 tys. zł pochodzić będzie z dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakres inwestycji będzie znacznie szerszy niż pierwotnie zakładano. Oprócz naprawy uszkodzonego zwieńczenia wieży i szczytowej galerii, obejmie czyszczenie muru, roboty tynkarskie oraz konserwację detali architektonicznych na całej wysokości wieży. Do projektu postanowiono również włączyć konserwację tarcz zegara oraz stolarki okiennej.

Zgodnie z wymaganiami przetargowymi remont powinien zakończyć się do końca sierpnia br. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem istnieje nawet spora szansa, że wieża odzyska swój dawny blask na drugą rocznicę pamiętnej nawałnicy, która przetoczyła się nad miastem 29 lipca 2013 r.

3 KOMENTARZE

  1. Żeby wieża odzyskała swój blask, należałoby zdemontować ten złom przytwierdzony do jej elementów, którego montaż osłabił elementy wieży.
    To po pierwsze!
    A po drugie, jak ktoś mieszkający poza murami miasta, chce zmienić okna na nowe, to muszą być takie same, to znaczy muszą mieć ten przysłowiowy krzyż, bo pan konserwator nie wyrazi zgody na takie z pełnej szyby. Pytam się , gdzie on był , kiedy montowano te wszystkie anteny na wieży ratusza??????
    Czy to jest zgodne z przepisami????????????

Leave a Reply