Główna / Na sygnale / Kolejne podpalenie platana
Parkowy platan - ofiara kilkukrotnych podpaleń

Kolejne podpalenie platana

Nieznany sprawca po raz kolejny podpalił wiekowego platana w parku miejskim.

 

 

Paczkowska straż pożarna po raz kolejny interweniowała w sprawie płonącego platana w parku przy ul. Armii Krajowej obok Medexu. Pożar został zgłoszony w czwartek, trzydzieści minut po północy.

– To już piąte, albo szóste podpalenie tego wiekowego drzewa. – relacjonuje nasz rozmówca, który poinformował nas o zdarzeniu. Widać, że sprawca działał z premedytacją – do dziury w drzewie nałożone zostały gałęzie i plastikowe butelki, które zostały podpalone. W podobny sposób był też podpalany platan w parku przy ul. Wojska Polskiego obok Domu Zakonnego zgromadzenia sióstr Świętego Józefa. – Dewastacji tych pięknych drzew w łatwy sposób można by zapobiec zaślepiając otwory w drzewach. Niestety wygląda na to, że sprawa nikogo nie interesuje. – podsumowuje nasz rozmówca.

 

6 komentarzy

  1. Jakiś niezmechanizowany wyznawca Lex Szyszki? Te zabytkowe platany muszą wkrótce odejść, ale dopóki są, to OBOWIĄZKIEM władz miasta jest dbać o ich kondycję zgodnie z ekspertyzą dendrologiczną. Czyżby ludzie z Wydziału Ochrony Środowiska byli tak przepracowani, że umknął im problem starodrzewu w gminie?

  2. Monitoring powinien być założony i wówczas żaden świr nie umknąłby,który chce niszczyć nasze platany.
    Nogi z d…y bym powyrywał.

  3. Będziemy obserwować :x elo

  4. Może jakaś nagroda za znalezienie sprawcy

  5. zalorzyc medalowa sjarke inje bedzje dostepu

  6. Panie Burmistrzu , proszę zadbać o naszą paczkowską przyrodę ! Ten Platan jest wiekowy i wyjątkowy , jest to zabytek . A może w Radio Nysa zacznie Pan mówić co Pan zrobił dla paczkowskich zabytków a nie chwalić się tym co Pan zrobi , bo jak na razie to o zabytkach , przyrodzie , zero tematów !

Dodaj komentarz

x

Check Also

Polsko-czeskie ćwiczenia na paczkowskim pograniczu [zdjęcia]

W rejonie przejść granicznych w Paczkowie i Dziewiętlicach odbyły się wspólne ćwiczenia polskiej i czeskiej policji zorientowane m.in. na zwalczanie przemytu ...

Google+