Polonez w Rynku – stwórzmy nową tradycję

3

Maturzyści z LO zatańczą poloneza na paczkowskim Rynku.

Polonez, polski taniec narodowy, od lat tańczony najczęściej na rozpoczęcie balów, również obecnie inauguruje imprezy dla podkreślenia ich uroczystego charakteru. Taniec ten, obecnie kojarzony jest głównie z balami maturalnymi, a w wielu miastach w całym kraju masowe tańczenie poloneza na centralnym placu w okresie studniówkowym to już tradycja. Podobną tradycję spróbują zainaugurować maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Paczkowie, którzy wykonają ten taniec na paczkowskim Rynku.

Organizatorzy „Poloneza w Rynku” zapraszają mieszkańców miasta i gminy Paczków do obejrzenia tego widowiska w środę 5 lutego o godzinie 11 i zapowiadają, że postarają się, by również w przyszłym roku zorganizować podobną akcję, być może nawet na jeszcze większą skalę, z udziałem tancerzy z różnych szkół.

 

3 KOMENTARZE

  1. Świetny pomysł. To tylko jeden z przykładów, że coś drgnęło w naszym liceum, może obudzi się ze zbyt długiego letargu. Zmiana dyrekcji też pewnie ma swoje znaczenie. Trzymam kciuki za tegorocznych maturzystów, połamania piór.

  2. Również gratuluje pomysłu Nowej Pani Dyrektor. Życzę aby ten pomysł stał się tradycją. Trzeba poprawić wizerunek szkoły i przywrócić jej miejsce jakie miała w rankingu szkół parę lat temu . Wydaje mi się,że biblioteka szkolna pod nadzorem nowego Kierownictwa szkoły też będzie pracowac bez zastrzeżeń,aby nie miała ambicji „uśredniania”swojej pracy.

Leave a Reply