Główna / Kultura / Niezwykła noc w bibliotece
"Noc z Andersenem" 2015. Foto: Biblioteka Publiczna w Paczkowie
"Noc z Andersenem" 2015. Foto: Biblioteka Publiczna w Paczkowie

Niezwykła noc w bibliotece

Już jutro paczkowskie dzieci będą miały okazję spędzić magiczną noc w bibliotece. Wszystko w ramach międzynarodowej imprezy czytelniczej „Noc z Andersenem”.

 

 

Biblioteka Publiczna w Paczkowie organizuje kolejną odsłonę imprezy “Noc z Andersenem”. Z 31 marca na 1 kwietnia najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję wspólnie pobawić się, przenocować pomiędzy regałami, ale przede wszystkim poznać twórczość słynnego duńskiego pisarza.

Na tegoroczne nocne spotkanie zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2. Zwieńczeniem imprezy będzie będzie wspólne posadzenie o poranku pamiątkowego drzewka w parku miejskim.

To już ósma odsłona nocnego czytania w paczkowskiej bibliotece. Podczas poprzednich edycji młodzi czytelnicy mieli okazję m.in. spotkać się z Andersenem i dziewczynką z zapałkami, wspólnie szukali skarbów, odbyli nocną wycieczkę do muzeum czy rozmawiali na czacie z dziećmi nocującymi w bibliotekach z innych krajów.

Noc z Andersenem to międzynarodowa akcja czytelnicza zainicjowana przez biblioteki Republiki Czeskiej, w którą stopniowo włączyły się biblioteki z innych krajów. Ideą “Nocy” jest przybliżenie dzieciom wielkich dzieł literatury światowej. Termin imprezy przypada w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena oraz w Międzynarodowe Dni Literatury Dziecięcej.

Noc z Andersenem 2015 i 2016. Foto: Biblioteka Publiczna w Paczkowie

6 komentarzy

 1. Dobre Słabe -7

  Noc jest od spania ! Zwłaszcza dzieci powinny w nocy spać.
  Co to za nowe praktyki i do czego mają służyć ?

 2. Dobre Słabe +1

  Do Anonim dla dzieci to coś ciekawego dlatego chciały iść a nie tylko komputer ,może jak kiedyś przeczytasz swoją pierwszą książkę to zrozumiesz.

  • Dobre Słabe -1

   Dziwne,żeby dziecko odeszło od komputera, to musi iść w nocy na jakieś zajęcia !???
   Widać,że Ty przeczytałeś, chyba za dużo tych “pierwszych” książek i pewnie w nocy, bo w dzień byłeś zajęty komputerem.

 3. Dobre Słabe -2

  Chodzi o magię książki, niecodzienność ,przeżycia do zapamiętania…brawo moje dziecko było zachwycone

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

festyn_rodzinny_2017

Majowy Festyn Rodzinny

Ośrodek Kultury i Rekreacji, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie „Trójka dzieciom” zapraszają na coroczny Festyn Rodzinny.

Google+