Zespół z Ukrainy wystąpi w Paczkowie

Weseli Galicjanie. Foto: Mykola VasylechkoСвітлина Миколи Василечка / , CC BY-SA 4.0, Link

Ośrodek Kultury zaprasza na koncert ukraińskiego zespołu „Weseli Galicjanie”.

 

[ads1]

 

W najbliższą niedzielę na scenie paczkowskiego Ośrodka Kultury wystąpi ukraiński ludowy zespół muzyki, śpiewu, tańca i humoru „Weseli Galicjanie” z Tarnopola.

Działającą od 1988 r. grupę tworzą absolwenci szkół muzycznych i artystycznych w Równem i Tarnopolu oraz z Wyższej Szkoły Muzycznej we Lwowie. Zespół w swoim repertuarze ma tradycyjne utwory ludowe we własnym opracowaniu muzycznym, wokalnym oraz tanecznym. Artyści grają na instrumentach, takich jak okaryna, flet, piszczałki, cymbały, skrzypce, akordeon czy klarnet.

Początek koncertu o godz. 17.00. Bilety w cenie 8 zł do nabycia w Ośrodku Kultury.

 

33 KOMENTARZE

 1. ani grosza nie dam na wsparcie dla UPA, niech zostają u siebie, nie potrzeba nam ich tutaj. czekam aż się posypią łapki w dół od lewackiej części społeczeństwa

 2. Jeszcze tylko Ukraińców tu brakuje :/ dziadek mi opowiadał jak Ukraińcy mordowali Polaków….,a tetaz ich tu zapraszają. :/

 3. Opanujcie się ludzie, to są tylko artyści, a nie banderowcy. W tych dzisiejszych czasach nie dajmy się zwariować. Naprawdę.

 4. Niemcy odcieły sie od hitlera potepili go przeprosili Polaków za hitlera ale czy ktoś stawia pomniki hitlerowi w Niemczech.Na Ukrainie bohater narodowy to rzeźnik Polaków niejaki Bandera o czym tu więcej pisać?

 5. Chętnie by stawiali ale jeszcze jakiś czas nie mogą . Zaczynają od polskich obozów . Następnie Franek Dolas będzie odpowiedzialny za rozpętanie drugiej wojny światowej.Tylko czekać jak polska komedia w za odrą zostanie uznana za fakt historyczny.

 6. Niech Ukraina zwróci nam polską ziemię , Lwów itd , itd , a wtedy ludzie których z tamtych terenów wysiedlili , będą mogły wrócić do swoich rodzinnych stron .

 7. Czy ty anonim jesteś normalny ?Niemcy wykorzystywali Ukraińską Policję Pomocniczą do organizowania i bezpośredniego udziału w egzekucjach ludności żydowskiej. Pełniła ona tę funkcję nie tylko na ziemiach ukraińskich, ale także polskich, białoruskich i litewskich. Ukraińscy policjanci byli strażnikami w obozach koncentracyjnych, a także czynnie uczestniczyli w likwidacji gett żydowskich.Nie wspomnę o UPA,Wołyń coś ci mówi to nie komedia to fakty historyczne gamoniu!!!!!

 8. z innej strony
  DLACZEGO o zwolnieniu 30 osób z cegielni nikt nie pisze ?
  po 20 lat ludzie pracują i na bruk?!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • A co Ci mają napisać? Musisz sam starać się o pracę ! Kiedyś komuniści zapewniali Ci pracę ale kazali Ci gębę zamknąć i nie mieliśmy nic do powiedzenia . Dzisiaj jesteś wolny i praca jest , nawet lepsza jak w cegielni , tylko trzeba ruszyć głową i ruszyć tyłek i po prostu ją poszukać .

 9. Trzeba iść do przodu to dobry rynek zbytu , a nie wypominki , tam też są ludzie i ludziska zresztą z pamiętliwością, Polacy zawsze działali w odwecie i nie zawsze etycznie.

  • Ty karzesz ludziom iść do przodu a nie wypominki jak napisałeś .
   Odwróćmy to – gdyby Tobie Ukraińcy wymordowali rodzinę , dzieci ,matkę , ojca , żonę, to tak szybko byś zapomniał ?
   Wybacz , coś bredzisz .
   Szkoda , że rodzice Ci tego nie wytłumaczyli .
   Pewnie i w szkole miałeś same celujące stopnie zaczynające od jedynki .
   A może Ty nie jesteś Polakiem ?

  • A co ma do tego katolicyzm ? Popatrz jak Ukraińcy się modlą , latają do kościoła non stop , przystępują cały czas do komunii a jak tylko wyjdą z kościoła to jest totalna obróbka tyłka !
   Mieszkam na wsi , prawie cała wieś to wysiedleni stamtąd ludzie . Przyjechałem z nad morza i ożeniłem się w tutejszej miejscowości , żyję tu z nimi na co dzień , dopiero poznałem ten naród .
   Jest to enklawa zamknięta i każdy inny Polak to wróg ! Jeżeli są Polakami to dlaczego między sobą mówią po ukraińsku . Można tu wiele mówić .

 10. moja babcie imoja mame ukraincy kcjeli spalic zywcem wlasnym domu potpalili calom wioske musjeli ucjekac dolasu zerwani ze snu tak opowjadala mi moja babcja imama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wprowadź swoje imię