Wysportowany i zdrowy. Bezpłatne badania podczas Festynu Rodzinnego

1

Podczas Festynu Rodzinnego dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat oraz dorośli w wieku 45-65 lat będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku zagrożenia otyłością i cukrzycą.

 

[ads1]

 

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie sp. z o.o. przy współpracy z partnerem Diabetica sp. z o.o. z siedzibą w Nysie zapraszają na bezpłatne badania podczas jutrzejszego Festynu Rodzinnego.

W ramach badań przesiewowych kierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz dorosłych w wieku 45-65 lat każdy chętny będzie mógł skorzystać z pomiaru masy ciała, wzrostu, wskaźnika BMI, wskaźnika WHTR, obwodu pasa i ciśnienia.

Osobom zagrożonym otyłością i cukrzycą, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu zostanie zaoferowana bezpłatna specjalistyczne opieka oraz konsultacje dietetyczne, psychologiczne i trenerskie. Ponadto każdy z uczestników otrzyma ramowy program zdrowego żywienia.

Badania zostaną przeprowadzone w ramach programu „Subregion Środkowy – wysportowany i zdrowy!”, realizowanego przy wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Jak czytamy w materiałach organizatorów, program ma za zadanie przeciwdziałanie nadwadze, otyłości oraz cukrzycy wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat oraz dorosłych pomiędzy 45-65 rokiem życia. Główną ideą projektu jest poprawa do 2020 roku stanu zdrowia mieszkańców Opolszczyzny poprzez przeprowadzenie kompleksowej interwencji edukacyjno-zdrowotnej oraz  wdrożenie działań zapobiegających nadwadze, otyłości i cukrzycy.

1 KOMENTARZ

  1. W pierwszej kolejności zadbajcie o czystsze powietrze, bo coraz więcej ludzi nie palących umiera na raka płuc! Ciekawe kto i czym ostatnio smrodził, że śmierdziało na kilku ulicach , czy nikt tego nie widział i nie czuł, a może nie chcieli widzieć !??

Leave a Reply