Główna / Kultura / Spacerem po Paczkowie. EDD 2016 [fotorelacja]
Europejskie Dni Dziedzictwa 2016, foto: Bruno Bednarz
Europejskie Dni Dziedzictwa 2016, foto: Bruno Bednarz

Spacerem po Paczkowie. EDD 2016 [fotorelacja]

Za nami tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Obejrzyj fotorelację z tego wydarzenia.

 

 

W sobotę 17 września odbyła się kolejna, 24 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem miasto wspólnie z biurem podróży TeraTour oraz Muzeum Gazownictwa, Winnicą Poraj Hople i OKiR zorganizowało zwiedzanie Paczkowa z przewodnikiem.

Wyjścia na trasę zaplanowano na godz 10, 12 i 14. Każdy uczestnik mógł skorzystać z pełnej trasy i kolejno zwiedzić Rynek, wejść na wieżę ratuszową, Kościół pw. Św. Jana Ewangelisty, mury obronne wraz z przyległymi plantami i wieżami, Wieżę Wrocławską, kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wystawę pamiątek w Domu Kata, Muzeum Gazownictwa oraz Metamuzeum; lub wybrać pojedynczą atrakcję.

Jak relacjonują organizatorzy, frekwencja była spora, a goście przybyli m.in. z Opola, Nysy, Ozimka, Nowego Tomyśla, Krakowa, Wałbrzycha i Bielska Białej. Nie zawiedli również mieszkańcy samego Paczkowa.

Zwieńczeniem obchodów EDD miał być zaplanowany na godz. 17 koncert w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji pt. “Own lid – wieczorna pieśń”- wieczór pieśni żydowskich. Niestety ze względu na chorobę artystki występ został odwołany. Wszystkie atrakcje były darmowe.

Foto: Bruno Bednarz

8 komentarzy

 1. Wysoko oceniany Dobre Słabe +9

  Frekwencja była spora? No nie żartuj sobie…………………może i była by spora jakbyś
  zamieścił info o wydarzeniu na stronie parę dni wcześniej,a tak wyszło jak wyszło !

 2. Wysoko oceniany Dobre Słabe +7

  prawda – żadnych informacji o tym wydarzeniu.

  • Dobre Słabe +4

   Poprawka, brak informacji o WSZYSTKICH wydarzeniach, jeżeli mają być jakieś “dożynki” czy inne gówno to oczywiście dadzą informację ale już jak ma być coś dla ludzi za DARMO to nie dadzą żadnych informacji z wyprzedzeniem :/.

 3. Dobre Słabe +4

  Jasne,wiele razy się spotkałem,że jest relacja=reportaż=fotorelacja “Z” ale przydałby się krótki podtemat “wydarzenia” np. nadchodzące wydarzenia w gminie”, na dwa-trzy tygodnie do przodu. Przecież to jest rozpropagowanie i rozreklamowanie wydarzenia a tym samym zwiększenia popularności, frekwencji itd.gminy, regionu. Hej

 4. Dobre Słabe +4

  A tak na wesoło-kto dzisiaj ogląda plakaty? W gminie pracują widocznie/których nie można zwolnić/ ludzie z PRL-u i trzymają się swoich praktyk. Na ulicy większość młodych ma spuszczony wzrok na smartfony -trzeba ruszyć mózgownicą-dać darmowy hot-spot na ratuszu- ale z reklamami które go sfinansują-regionalnymi, miejscowymi czy wręcz reklamujące miejscowe sklepy czy firmy.Hej

 5. Dobre Słabe +1

  Szkoda , że nie zamieszczono takiej informacji o bezpłatnym spacerku po Paczkowie na stronie paczkow24.pl .

 6. Dobre Słabe 0

  Amazon rusza z dojazdami z paczkowa tylko nie wiadomo dokładnie od kiedy

 7. Dobre Słabe -2

  Najbrzydszy jest kościół, żadnego kunsztu cywilizacji.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

festyn_rodzinny_2017

Majowy Festyn Rodzinny

Ośrodek Kultury i Rekreacji, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie „Trójka dzieciom” zapraszają na coroczny Festyn Rodzinny.

Google+