Główna / Kultura / Wolontariusze podliczyli zawartość puszek
Koncert WOŚP w Paczkowie. Foto: OKiR

Wolontariusze podliczyli zawartość puszek

Znamy wyniki tegorocznej zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Paczkowa i okolic.

10 stycznia po raz 24 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Mierzymy Wysoko” zbierane były pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Wolontariusze WOŚP wyszli także na ulice naszej gminy. Akcję zbiórki w Paczkowie oraz Otmuchowie koordynował Bartosz Pater we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji.

Na terenie Paczkowa i okolicznych wsi ochotnicy z czerwonymi serduszkami zebrali łącznie ok. 14 tys. zł, a w sąsiedniej gminie Otmuchów kolejne 11 tys. zł. Dla porównania, w ubiegłym roku udało się zebrać odpowiednio ok. 11 tys. zł i 9 tys. zł.

Paczkowskiej kweście towarzyszyło kilka wydarzeń artystycznych. O godz. 15:00 w Domu Kultury odbył się koncert, podczas którego zaprezentowali się przede wszystkim młodzi artyści z Paczkowa: Big Band, soliści Studia Piosenki Voices, zespoły Kaliber, Chromosom X, Different. Gościnnie wystąpił też zespół Cztery Ampery z Otmuchowa.

Foto: OKiR

8 komentarzy

  1. Ze zdjęć widać , że była garstka ludzi ! I ta mała suma przeraża . To SZLACHETNA PACZKA jest o wiele , wiele lepsza !!!

  2. a ja dalem i na paczke i na orkiestre a tym zlodziejom sukienkowy nie dam

  3. ŻAŁOSNE ,KTO ILE I ZA CO I NA CO I PO CO

  4. mieszkaniec 2 a chuj cie to obchodzi ile dał burmistrz a jak na 30 wolontariuszy kwota 25 tyś dla ciebie jest mała to ty jesteś jebniętym debilem

Dodaj komentarz

x

Check Also

Jarmark Bożonarodzeniowy już w najbliższą sobotę

Przed nami kolejna odsłona Jarmarku Bożonarodzeniowego. Kolorowe stragany staną na paczkowskim Rynku już w najbliższą sobotę. 

Google+