Główna / Kultura / Urna z ziemią katyńską w Paczkowie
Poświęcenie urny z ziemią katyńską. Foto: UM Paczków

Urna z ziemią katyńską w Paczkowie

W rocznicę radzieckiej agresji na Polskę, z inicjatywy Szkół Stowarzyszeniowych, w Paczkowie spoczęła urna z ziemią katyńską.

W miniony czwartek 17 września, w rocznicę najazdu Związku Radzieckiego na Polskę, pod pomnikiem katyńskim odbyły się uroczystości ku czci Polaków pomordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie. Organizatorem wydarzenia była społeczność Szkół Stowarzyszeniowych z ul. Kościelnej w Paczkowie.

Obchody zorganizowane pod hasłem „Katyń – ocalić od zapomnienia” rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej zgromadzeni przeszli pod pomnik, gdzie złożono wiązanki i wygłoszono mowy okolicznościowe. Punktem kulminacyjnym uroczystości był apel poległych oraz wmurowanie urny z ziemią przywiezioną z Katynia.

W obchodach, które uświetniła obecność pocztów sztandarowych ze wszystkich szkół z terenu gminy, wzięli udział m.in. przedstawiciele środowiska kombatantów i Kresowian, reprezentanci placówek oświatowych i służb mundurowych, a także przedstawiciele Rady Miejskiej oraz burmistrz Artur Rolka, który objął honorowy patronat nad uroczystościami.

3 komentarze

  1. całe szczęście ze nie smoleńską……………to by sie działo

  2. Ziemia ze Smoleńska dobre .Nakopali pewnie za oborom jak w Sami Swoi.

  3. może mi marchewka lepiej będzie w ogrudku rosła

Dodaj komentarz

x

Check Also

Maturzyści 2018 w obiektywie

Zobacz zdjęcia z ubiegłotygodniowej studniówki paczkowskiego LO.

Google+