Główna / Samorząd / Ogłoszono wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim
Foto: Marcin Rolicki, freeimages.com

Ogłoszono wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim

Urząd Miejski ogłosił wyniki głosowania w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

 

 

Znamy zwycięskie projekty wyłonione w ramach kolejnej edycji paczkowskiego budżetu obywatelskiego. W tym roku po raz pierwszy na potrzeby projektu gminę podzielono na dwa obszary: „Miasto Paczków” oraz „Sołectwa”.

Decyzją władz gminy, na obszarze miejskim do realizacji zostaną skierowane nie jeden, a dwa projekty, które uzyskały największą liczbę głosów. Będą to “Remont muru przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Paczkowie od strony ul. 1 Maja” oraz “Remont ścieżek i alejek na Cmentarzu Komunalnym w Paczkowie”. Pierwsze z zadań, którego wartość oszacowano na ponad 10 tys. zł zebrało 931 głosów. Na drugie z nich – wart niemal 50 tys. zł remont cmentarnych alejek zagłosowało 369 osób.

Na obszarze wiejskim zwyciężył z kolei projekt polegający na modernizacji boiska oraz remoncie szatni przy boisku sportowym w Dziewiętlicach. Na inicjatywę tę mieszkańcy gminy oddali 1626 głosów. Wartość projektu oszacowano na ponad 47 tys. zł. Realizacji póki co nie doczekają się natomiast remont ul. Górniczej w Paczkowie oraz rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościcach. Poniżej pełna lista rankingowa projektów.

 

LISTA WNIOSKÓW, KTÓRE UZYSKAŁY KOLEJNO NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW

W DANYM OBSZARZE

KOD WNIOSKU

NAZWA ZADANIA

LICZBA WAŻNYCH GŁOSÓW

WARTOŚĆ

ZADANIA

OBSZAR „MIASTO PACZKÓW”

4

Remont muru przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Paczkowie od strony ul. 1 Maja

931

10 516,11

5

Remont ścieżek i alejek na Cmentarzu Komunalnym
w Paczkowie

369

49 984,49

3

Remont drogi ul. Górnicza w Paczkowie – opracowanie dokumentacji i inne

48

50 000,00

OBSZAR „SOŁECTWA”

2

Modernizacja boiska oraz remont szatni przy boisku sportowym w Dziewiętlicach

1626

47 138,40

1

Rozbudowa – przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościcach

1475

49 999,99

GŁOSY WAŻNE

4449

x

GŁOSY NIEWAŻNE

32

x

RAZEM

4481

x

23 komentarze

 1. Wysoko oceniany Dobre Słabe +10

  Brawo Tomek!

  • Dobre Słabe 0

   no brawo Tomek zamiast glosowac za swoimi to glosowal na innych przyjdzie jeszcze PAN TOMEK To sie nazywa lojalnosc wobec swojej wioski BRAWO

 2. Dobre Słabe -6

  szkoda Goscic

 3. Wysoko oceniany Dobre Słabe +12

  Z budżetu obywatelskiego miało powstawać coś nowego. A wyszło że robi się to co i tak powinna zrobić gmina. Bez sensu

  • Dobre Słabe +2

   Pretensje do mieszkańców że zgłosili to, co zgłosili. A alejki na cmentarzu naprawdę krzyczą o pomstę do nieba, więc bdb że wreszcie będzie to zrobione.

 4. Dobre Słabe -3

  Kolega Pana Burmistrza ( Dyrektor Szkoły Nr 3 ) musiał wygrać ten projekt , wiadomo dlaczego , a jeżeli chodzi o alejki na cmentarzu , Burmistrz chciał się przypodobać starszym ! Ale niestety budżet obywatelski , nie został wykonany dobrze prawnie , bo te pieniądze powinny być dane na inne cele a nie na zapchanie prac , które powinien zrobić Urząd Miasta !
  Dzięki Bogu , będzie Pan Panie Burmistrzu najwyżej 8 lat !
  Tylko proszę nie opowiadać pierdół w Radio Nysa , bo to się słuchać nie chce !!

  • Dobre Słabe +4

   Ole komus żal dupe sciska co co wy chcecie od tego burmistrza fajny gosc nie ten co był ostatno burmistrzem miałas wtyki to wszystko załatwiłas tak a co z tym niedarady co ha ha mogliscie jeden z gruga startowac to zobaczylibysmy jak ty bys rządził rządziła

  • Dobre Słabe 0

   aneta ty rozumiesz co to jest budżet obywatelski czy nie bardzo? głosuje sie tylko na zadnia gminy, bo to sa pieniadze z normalnego budzetu Urzedu Miasta. Dlatego sa to prace, ktore sa zadaniami UM. Mieszkancy zglaszaja na czym im najbardziej zalezy, ale w ramach zadan gminy. Po prostu wybierasz, co ma byc zrobione pierwsze. Ja jestem jeszcze przed 30stka, a na cmentarz regularnie chodze, na groby dziadkow co tydzien, jak wiele innych osob, czesto rodzin z wozkami dzieciecymi, wiec wielu ludziom na dobrych alejkach na cmentarzu zalezy, o osobach z niepelnosprawnoscia nie wspomne, maja tam z przejsciem ogromny problem. Moze ty nie odwiedzasz rodzinnych grobow w ogole, ale to swiadczy tylko o tobie.

 5. Dobre Słabe -5

  I upiekł sobie pan burmistrz dwie pieczenie na jednym ogniu, tak jak chciał. I murek w trójce i dla elektoratu starszego alejki. Frekwencja mówi sama za siebie, poparcie zawrotne, ludzie mieli wyjechane na takie “projekty”

 6. Dobre Słabe +3

  Jak sobie przypomnę te nieszczęsne, okropne, niepraktyczne, nieużywane, śmieszne ŚCIEŻKI ROWEROWE …..ech, zarobiła firma sprzedająca to badziewie, zarobił wykonawca przebudowy terenu, burmistrz zatkał gęby, bo przecież ZROBIŁ ? ZROBIŁ
  Tylko psia mać jeździć dalej nie ma gdzie.

 7. Dobre Słabe +3

  Na tym całym gównianym “Irysie” zrobić coś. Rozpizdzić wszystko i zrobić jakieś ścieżki rowerowe/crossowe, albo chociaż dać wolną rękę ludziom to zrobią to w kilka dniu…

  • Wysoko oceniany Dobre Słabe +6

   Po co ładować kasę w jakieś ścieżki? Wystarczy trochę popracować nad tymi,które już istnieją ( zalew paczkowski i cały teren , który przylega do niego) , a wszyscy powinni być zadowoleni i młodzi i starsi.

   • Dobre Słabe -2

    Nikt nie mówi, że nie ma gdzie jeździć rowerem tylko mówimy o tzw. “hopkach”
    “Starym” wystarczy jazda w koło jeziora, ale młodzież potrzebuje czegoś innego, a wynika to z młodzieńczego temperamentu.
    Zresztą tej młodzieży to miasto nic nie oferuje, a rozładować energię gdzieś muszą, a potem pretensje, że przed komputerem i na telefonach siedzą.
    Oferty wszystkich instytucji w mieście skierowane są albo do młodszych dzieci albo do seniorów, a pomyślał ktoś o “soli tego świata” czyli młodych, kreatywnych,energicznych, ludziach ?

 8. Dobre Słabe -1

  Slyszeliscie o aferze z robotami publicznymi? Podobno byly pieniądze, ale poszły na coś innego a ludzie nadal bez pracy….

 9. Dobre Słabe -1

  Mama
  10 marca 2017 at 11:59

  Dobre Słabe 0

  Ten teren nie należy do gminy Paczków, to jak Pan chce to zrobić ?

  Odp. Ale to jest ten sam kraj,czy już nie??

 10. mieszkaniec ul.Jana Pawła || w Paczkowie

  Dobre Słabe 0

  Ej tacie coś popie……w łepetynie mówi że poprawić te co istnieją ,nie istnieją nie ma żadnych ścieżek rowerowych w ok.paczkowa

 11. Dobre Słabe 0

  Ej tacie coś popie……w łepetynie mówi że poprawić te co istnieją ,nie istnieją nie ma żadnych ścieżek rowerowych w ok.paczkowa

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

Dworzec PKS czekają zmiany

Paczkowski dworzec autobusowy PKS już wkrótce zmieni się nie do poznania.

Google+