Mikołaj dla biblioteki po raz drugi

9
Księgozbiór biblioteki w Dziewiętlicach dzięki mikołajkowej akcji powiększył się o ponad 300 woluminów

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków organizuje kolejną mikołajkową akcję zbiórki książek. Tym razem staramy się uzupełnić księgozbiór biblioteki w Kozielnie.

 

[ads1]

 

Wystartowała druga edycja akcji “Mikołaj dla biblioteki”. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane w ubiegłym roku przez sołtysa Dziewiętlic Mariana Nawrockiego. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i wsparciem ze strony mieszkańców gminy, którzy do kawiarni “Czarna Kawka” oraz Zakładu Fryzjerskiego Paweł Jaglarz przynieśli grubo ponad 300 woluminów, które zostały przekazane wypożyczalni w Dziewiętlicach.

Druga edycja “Mikołaja dla biblioteki” odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków. Tym razem organizatorzy zdecydowali, że postarają się wesprzeć kolejną wiejską wypożyczalnię i po rozmowie z sołtysem Kozielna postanowili, że zebrane książki uzupełnią księgozbiór tamtejszej biblioteki.

– Na domowych półkach zalega wiele nieczytanych lub już przeczytanych książek, które nie są potrzebne ich właścicielom. Tymczasem biblioteki w małych miejscowościach ciągle zmagają się z problemem niedoboru nowych tytułów. Zamiast wyrzucać niepotrzebne książki, podzielmy się nimi i pozwólmy skorzystać z nich innym. – zachęcają organizatorzy.

Książki można przynosić do 24 grudnia do Salonu Fryzjerskiego Pawła Jaglarza (ul. Staszica 17), do kawiarni „Czarna Kawka” (Wojska Polskiego 15), do sklepu obuwniczego pani Agnieszki Bodnar (róg Rynku i ul. Sikorskiego), a także do Wiejskiego Domu Ludowego w Kozielnie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Patronem medialnym „Mikołajek dla biblioteki” jest Paczkow24.pl.

 

9 KOMENTARZE

  1. Wspaniała inicjatywa, gratuluje Panu Nawrockiemu pomysłu. Ciesze sie ze stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy paczków naprawde wyszlo z inicjatywa rozwoju gminy . Dzisiaj juz nikt nie pamieta o naszych bibliotekach a tutaj prosze ni stad ni z owad pojawia sie pan Marian :) Mam nadzieję, że uda sie stowarzyszeniu zebrac wiele ksiazek a tak apropo gratuluje także stowarzyszeniu zorganizowania igrzysk smaków.

  2. Nie nasza sprawa kto się jak prowadzi nikt nikomu do życia nie ma prawa zaglądać. On się tego podjął a nikt inny i drugi rok z rzędu to organizuje a krytykujacych będzie wielu tylko robiących mało. Słyszałem o panu Nawrockim i fajnie ze są tacy ludzie którzy się nie przejmują właśnie takim gadanie o moralności bo nikt nikomu nie ma prawa zagladac do zycia. Podejrzewam że gdyby rozdawał pieniądze pewnie by nikt nie pomyślał o moralnym prowadzeniu tylko szedł brał i się ładnie uśmiechał. Świetna akcja i gratuluję pomysłu . Jak widać w Paczkowie stowarzyszenia super dzialaja

      • to zalezy co kto ma na mysli reprezentowac soba, a co ty drogi ” tak” reprezentujesz? Popieram akcje super akcja i zalecam nie zagladac nikomu do zycia jak tu ktos napisał, a patrzec co robi bo ty drogi czy droga „tak” czegos takiego nawet asie nie wysililes zeby wymyslec, a tu jednak ktos pomyslał i realizuje i to wytrwale drugi rok, wiec chwala za to ze jeszcze sa tacy ludzie.

Leave a Reply