Nie pozwól, by inni wybrali za Ciebie!

"Ratusz w Paczkowie. Foto Barbara Maliszewska" by Barbara Maliszewska - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

Do 14 marca można głosować na jeden spośród sześciu projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego.

Urząd Miejski w Paczkowie ogłosił listę projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Do 14 marca każdy z nas może oddać głos na jedno wybrane przez siebie zadanie. Aby zagłosować wystarczy wypełnić i własnoręcznie podpisać kartę do głosowania, którą można pobrać TUTAJ. Poprawnie wypełnioną kartę należy wrzucić do urny w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego lub wysłać w kopercie na adres: Urząd Miejski w Paczkowie, Rynek 1, 48-370 Paczków, z dopiskiem: „Budżet obywatelski – Głosowanie”. Poniżej publikujemy listę projektów dopuszczonych do głosowania wraz z krótkimi opisami.

 1. Eco Dziewiętlice. Zakup i montaż lamp oświetleniowych – ulicznych lamp solarnych – zakres zadania to ustawienie 10 szt. lamp solarnych wraz ze słupami oświetleniowymi, oprawa LED 10W-20W, akumulatorem żelowym 100Ah, panelem fotowoltaicznym 185W, regulatorem oraz montażem. Koszt zadania to 54.000zł.
 1. Remont nawierzchni ulicy Armii Krajowej na odcinku: Brama Wrocławska – skrzyżowanie z ul. Witosa – zakres projektu obejmuje remont odcinka drogi o dł. 100m2, poprzez rozebranie nawierzchni z kostki kamiennej (droga +chodnik), uzupełnienie podbudową z kruszywa naturalnego, a następnie ułożenie nawierzchni z kostki kamiennej rzędowej na podsypce cementowo-piaskowej. Koszt zadania to 46.225zł.
 1. Remont i odtworzenie oryginalnego wyglądu fontanny w parku przy ul. Staszica w Paczkowie – zakres przedsięwzięcia polega na wyremontowaniu, odtworzeniu przedwojennego wyglądu oraz przywróceniu istniejącej fontanny, znajdującej się na terenie parku miejskiego w Paczkowie przy ul. Staszica oraz rewitalizacji jej najbliższego otoczenia – ustawieniu ławek, stylizowanych kubłów na śmieci, naprawie ścieżek oraz oczyszczeniu obelisku wraz z tablicą pamiątkową. Koszt zadania to 82.200zł.
 1. Remont elewacji budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy – zakres prac miałby objąć: wykonanie elewacji budynku poprzez ocieplenie budynku płytami styropianowymi i nałożeniem tynku, wymianę drzwi zewnętrznych oraz do kotłowni, wykonanie cokoła z płytek elewacyjnych, wymiana bramy segmentowej (do garażu nr 1), wymianę rynien, pokrycie kotłowni blachą trapezową. Koszt zadania to 34.820,30zł.
 1. Remont boiska szkolnego w miejscowości Trzeboszowice – obejmuje następujący zakres prac: uzupełnienie ubytków, wyrównanie nawierzchni i pokrycie jej nową, trwałą warstwą z masy mineralno-asfaltowej oraz zamontowanie tulei do montażu urządzeń sportowych oraz kompletu bramek i słupków, co pozwoli na wykorzystywanie płyty boiska do celów sportowych, jako boiska wielofunkcyjnego łączącego w sobie boiska do piłki ręcznej, koszowej, siatkowej, tenisa ziemnego. Teren wokół boiska zostanie wyrównany i częściowo wyłożony kostką, a częściowo obrzeżony trawnikiem. W przyszłości nawierzchnia boiska zostanie pokryta warstwą poliuretanową i dostosowana do najnowszych wymogów. Koszt zadania to 98.649,08zł.
 1. Siłownia na świeżym powietrzu przy ul. Miraszewskiego na działce nr 471 w Paczkowie – przedmiotem realizacji jest sporządzenie dokumentacji technicznej, wytypowanie miejsc postawienia siłowni, przygotowanie podłoża wraz z wykonaniem nawierzchni z kostki betonowej ok. 40m2 na każdą siłownię, montaż 10 siłowni do ćwiczeń na wcześniej przygotowanym podłożu. Zakup i montaż 6 szt. ławek drewnianych na konstrukcji stalowej, obetonowanych oraz 10 szt. lamp parkowych, a także 2 kpl. kamer bezprzewodowych (monitoring).

17 KOMENTARZE

 1. A może tak gmina zajmie się ulicą Składową .To wstyd dla miasta że mam ulicę w gorszym stanie jak drogi polne utwardzone tłuczniem w zeszłym roku którymi tak chwaliła się nasza władza.

 2. A może utwardzi drogę na nowyn osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy górniczej i kościudzki żeby ten teren stał się bardziej atrakcyjny dla nowych inwestorów chcących się tam osiedlić

  • Mogłeś zgłosić wniosek do budżetu obywatelskiego! Ale nie! Niech lepiej inni zrobią prawda? A my sobie jeszcze ponażekajmy Przy takim podejściu daleko nie zajdziemy

 3. Oczywiście, że fontanna. Najbardziej sensowne wydanie pieniądze. I oczywiście monitoring. Bo bez tego w ciągu miesiąca wszystko będzie zdewastowane.

  • Jeśli będzie monitoring to chyba żadna sztuka wyłapać tych co niszczą i obciążenie ich kosztami. A jeśli nie ma kasy to do odróbki.

 4. Szkoła z Trzeboszowic to nawet dzieci zanagażowąła do zbierania głosów. Nauczyciele chca miec boisko a dzieci po domach głosy zbierają.
  Dzieci powinny chyba sie uczyc a nie po domach głosy zbierać.

 5. Jesli umozliwi sie glosowanie rowniez droga elektroniczna to mozna mowic o budzecie obywatelskim . a tak kicha , nadal XX wiek

Leave a Reply