Biało-czerwona majówka w Paczkowie

3
Paczków uczci kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

We wtorek obchodzimy Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. Sprawdź program paczkowskich obchodów.

[ads1]

W najbliższy wtorek będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 225 lat temu, pod nieobecność części niesprzyjających królewskim planom posłów, na Zamku Królewskim w Warszawie przegłosowano pierwszą ustawę zasadniczą w dziejach naszego kraju – pierwszy tego typu dokument w Europie i drugi na świecie.

Ośrodek Kultury przygotował krótki program obchodów święta. Uroczystości tradycyjnie otworzy Msza Święta w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się o godz. 10.15 w Kościele Św. Jana Ewangelisty. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz ulicami miasta z Paczkowską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy ulicy Kołłątaja, gdzie zaplanowano wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie kwiatów.

Uzupełnieniem oficjalnej części obchodów ma być coroczny Majowy Festyn Rodzinny na placu przy Ośrodku Kultury oraz inauguracja kolejnej edycji Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga “Muzyka ponad granicami”.

3 KOMENTARZE

  1. Czerwoni to możemy ze wstydu w Unin Europejskiej , a biały zmienił się w czarny i darmowe charytatywności obłuda życiowa ciekawe kto na tym kasę zbił

Leave a Reply