Główna / Samorząd / Ratusz do remontu
"Ratusz w Paczkowie. Foto Barbara Maliszewska" by Barbara Maliszewska - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

Ratusz do remontu

Elewacja paczkowskiego ratusza przejdzie remont wart ponad pół miliona złotych.  Znaczną część tej kwoty pokryje dotacja z RPO. 

 

 

Budynek główny paczkowskiego ratusza doczeka się remontu. Gmina, w partnerstwie z sąsiednim Otmuchowem właśnie zdobyła dofinansowanie na ten cel.

W maju bieżącego roku Gmina Paczków złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na realizację zadania pn. „Zwiększenie dostępności do zasobów dziedzictwa kulturowego w powiecie nyskim poprzez remont konserwatorski Ratusza Miejskiego w Paczkowie oraz Pałacu Biskupiego w Otmuchowie”. Jak czytamy w uzasadnieniu, główny cel projektu to zwiększona dostępność zasobów kulturowych regionu poprzez remont konserwatorski Ratusza Miejskiego w Paczkowie oraz Pałacu Biskupiego w Otmuchowie.

27 września opublikowana została lista projektów ocenionych w trybie konkursowym, które zakwalifikowały się do otrzymania dofinansowania. Na 11 złożonych wniosków, Gmina Paczków uplasowała się na czwartym miejscu z wynikiem 75,36 %.

Całkowity koszt projektu ma wynieść 1 108 518,59 zł, z czego kwota dofinansowania to 863 993,36 zł dla obu partnerów. Koszty remontu samego budynku Urzędu Miejskiego w Paczkowie to niespełna 600 tys. zł., natomiast dotacja opiewać będzie na kwotę 456 246,99 zł.

Ratusz Miejski w Paczkowie ma przejść remont konserwatorski w zakresie elewacji budynku głównego, stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto przed budynkiem Urzędu Miejskiego zostanie zamontowany infokiosk, zostanie zakupione nagłośnienie do wykorzystania w Sali Konferencyjnej oraz witryny wystawiennicze. Rozpoczęcie inwestycji zostało zaplanowane na pierwszy kwartał 2017 r.

30 komentarzy

 1. Wysoko oceniany Dobre Słabe +12

  Szanowny Panie Burmistrzu a gdzie jest ta praca dla młodych, którą Pan obiecał???

 2. Wysoko oceniany Dobre Słabe +15

  Remont ratusza- no fajnie, będzie ładnie. A gdzie jest obiecana przez burmistrza praca dla młodych??? Doczekamy się jakiegoś kroku do przodu w tej sprawie? Niech się Pan pospieszy czas leci szybko i wybory tuż tuż….

 3. Wysoko oceniany Dobre Słabe +7

  młodzi muszą poradzić sobie sami ważne że głosowali,wystarczyło by żeby gmina za sponsorowała po części dojazdy do Amazona i sprawa rozwiązana

 4. Wysoko oceniany Dobre Słabe +10

  Ratusz do remontu a kamieniczki na rynku podupadaja. Najpierw podwyżka pensji a teraz ratusz. Ludzie weźcie wkoncu pójdzcie po rozum do głowy trzeba odwolac burmistrza bo sobie tylko luksusy szykuje. Podobno będzie dom w gościach budować a Paczków będzie podglądać. Trzeba odwołać burmistrza.

 5. Wysoko oceniany Dobre Słabe +10

  No tak najlepiej powiedzieć, że młodzi muszą sobie poradzić sami, z płaceniem za studia też radzą sobie sami… To tylko tyle może gmina zaoferować WYKSZTAŁCONYM ludziom? Dojazd do Amazonu? Śmiechu warte!

 6. Wysoko oceniany Dobre Słabe +15

  Do remontu ratusza .pan burmistrz powinien zatrudnić tą swoją ekipę która układa kostkę na chodniku w parku CHopina. Dało by to gwarancje burmistrzowi naa doglądanie robót przez trzy kadencje-conajmniej.

 7. Wysoko oceniany Dobre Słabe +19

  no to prawda popis dają nie zły ci ludzie co układają kostkę brukową w parku na zawadzkiego po kielichu i 2 metry dziennie

 8. Klepnijmnie dziewczyno

  Dobre Słabe -7

  Remont bo źle w kraju zawali się i mi będzie chciał to domu wejść płace za śmieci i będą następne śmieci śpiewają i śpiewają powinno co tydzień w niedziele impreza z echo i dance bym potancyl albo 5 zł każdy i imprezy

 9. Wysoko oceniany Dobre Słabe +12

  czy alejka w parku jest tak ważna? chodnik, którym idą dzieci do szkoły Nr.2 jest w stanie katastrofalnym, na jezdni kałuże, nie ma gdzie uciec przed ochlapującymi autami bo w chodniku dziury półmetrowe.
  A ratusz? – jest przecież wizytówką miasta.Jeżeli cudowny wygląd zewnętrzny będzie szedł w parze z fachowymi pracownikami Urzędu – to super!

  • Wysoko oceniany Dobre Słabe +7

   Kostka musi być zrobiona w parku , bo mama burmistrza tam mieszka i tam właśnie spaceruje .spaceruje .

   • Dobre Słabe -2

    Staremu burmistrzowi zarzucali że plac zabaw w pobliżu swojego miejsca zamieszania umieszczono.Obecny burmistrz kostkę w parku zakłada rzekomo bo mama spaceruje. Ludzie czy wam już całkowicie odje..ło w tych pustych głowach. W naszym mieście obojętnie kto będzie burmistrzem i tak niektórym nie będzie pasował i zawsze zwęszą rzekomą prywatę.

 10. Wysoko oceniany Dobre Słabe +7

  Na tym odcinku jest zakaz ruchu , mogą jechać tylko wybrani. I wybrani chlapią?

 11. Wysoko oceniany Dobre Słabe +10

  Praca jest dla tych co chcą pracować np. na kierownika do Biedronki tylko nie CV składać do sklepu do kierowniczek, tylko wysyłać przez stronę Biedronki. Bo co niektóre z automatu wyrzucają takie CV jak czuja zagrożenie na plecach

 12. Dobre Słabe -4

  Potomkowie poprzedniego systemu żyją w przekonaniu,że to burmistrz ma dać pracę i basta!.Ma, ale stworzyć warunki dla biznesu aby przyciągnąć inwestorów.A więc pozyskać grunty pod inwestycje,których brak a poprzednicy ani palcem nie kiwnęli a to niestety musi potrwać ,więc poczekajmy!

  • Wysoko oceniany Dobre Słabe +5

   oooooooo i tak też mówcie przed następnymi wyborami że dalej wina poprzedników i że potrzeba czasu bo te 4 lata upłynęły na podwyższaniu wypłat remoncie swojej siedziby i dłubaniu w nosie :)

 13. Wysoko oceniany Dobre Słabe +5

  Słyszałem, że na cmentarzu nie ma już sklepu i zmieniono zarządcę. Czyżby następne zmiany “kadrowe”?

 14. Wysoko oceniany Dobre Słabe +6

  Wracałam dwa razy z córka przez park po jednej stronie panowie robotnicy załatwiający potrzeby pod drzewem a po drugiej stronie zule na ławce! Nie lepiej zrobić chodniki zeby można było spokojnie iść, przejechać wózkiem,wrotkami czy hulajnoga?!

 15. Wysoko oceniany Dobre Słabe +7

  Tam kamery zainstalować i park dla rodziny a nie dla pijaczków fontanne zrobić i fajne miejsce by było

 16. Wysoko oceniany Dobre Słabe +7

  Kamera na kinie / przy murach/ zwrocona jest tylko w jedną stronę więc element przeniósł się na drugą buahahahahahaa

 17. Dobre Słabe -1

  Popieram wpis Qwerty jestem Zaaaaa.

 18. Dobre Słabe +3

  No patologię trzeba dalej prowadzić bo jak ludzie będą mądrzy to kasy nie będą płacić na ich dziwadztwa , a tak naprawę pod dobroczynnością kryje się wielki wilk, ludzie wpadną w siidełka zastawiane przez górnolotnych włodarzy i kasę zarobią na naiwnych.

 19. Dobre Słabe -2

  Ja pier.le jakie wywody .Wy jesteście posr………………………………………

 20. Dobre Słabe 0

  Pasterze i owieczki to zagrywki od początku świata , a tak naprawdę kto wygra nauka i rozsądek czy tępota głupota.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

Dworzec PKS czekają zmiany

Paczkowski dworzec autobusowy PKS już wkrótce zmieni się nie do poznania.

Google+