„Irys” znowu w ogniu [zdjęcia i wideo]

16
Kolejny pożar na terenie dawnego ośrodka "Irys" w Paczkowie

Kolejny pożar na terenie dawnego ośrodka wypoczynkowego “Irys”. Tym razem doszczętnie spłonęła świetlica.

Pożar na terenie dawnego ośrodka wypoczynkowego “Irys” w Paczkowie. Straż otrzymała zgłoszenie o pojawieniu się ognia kilka minut przed godziną 13. W wyniku pożaru doszczętnie spłonął budynek świetlicy. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy państwowej straży pożarnej oraz dwa zastępy ochotników z Kamienicy. Działania strażaków zakończyły się kilka minut po godz. 15. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. 

To już kolejny pożar na terenie opuszczonego campingu. W czerwcu ubiegłego roku doszczętnie spłonął budynek, w którym niegdyś mieściła się jadalnia.

Ośrodek wypoczynkowy “Irys” jest własnością Gminy Paczków. Od 2013 r. władze miasta bezskutecznie próbują go sprzedać. Pierwszy przetarg na niemal półtorahektarową nieruchomość odbył się w listopadzie 2013 r. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 240 tys. zł – nie znalazł się jednak żaden chętny do jej zakupu. Do nieruchomości przynależał m.in. budynek świetlicy, jadalnia, pawilon sanitarny oraz 19 domków campingowych. Większość budynków znajduje się w fatalnym stanie technicznym, a stopień ich zużycia jest oceniany na niemal 100%. 

16 KOMENTARZE

    • Drogi kolego Plaza – KOMPROMITACJA JEST PO TWOJEJ STRONY!!!Wozy strazacje jezdzily po miescie celem tankowania wody do zbiornikow-wynika to z wielkosci pozaru-samochody maja ograniczona wielkosc zbiornikow-im wiekszy pozar tym wiecej srodka gasniczego-wiec te samochody jezdzily celem dotankowania zbiornikow! GLUPOTA JEST TWOJ KOMENTARZ!!!

      • to bliżej nie było tylko tak daleko od źródła pożaru ?podejrzana sprawa,czy ktoś czasem nie szykuje sobie po cichu miejsca dla siebie? ,zobaczymy w najbliższym czasie

  1. Domki są w złym stanie ale w tych najilepszych mieszkają starsi ludzie którzy niemają gdzie się podziac jest chyba 3 bezdomnych na Irysie .

  2. @PLAZA: Wozy krążyły po mieście, ponieważ dowoziły wodę z naszego jeziora, więc pomyśl zanim coś kolejny raz napiszesz i skompromitujesz sam siebie. Trochę logiki.

  3. Gmina już dawno powinna wyczyścić ten teren do zera żeby nie doszło do jakiejś tragedii Nie daj boże jak kiedyś przez jakiegoś durnia zapali się las to dopiero będzie problem

  4. Ludzie, to ma sens, 12 dni temu snopki, wczoraj mury dzisiaj Irys, tu na 90% chodzi o jedną osobę, ta osoba ma powiązanie z wszystkim ale.. kim ona jest bo wątpie – skoro zawsze spokój a tu nagle kilka podpaleń z rzędu

  5. to było piękne miejsce szkoda że popadło w ruinę . Panie burmistrzu może w końcu trzeba zagospodarować ten obiekt . wychował się tam pan więc powinien być tam jakiś sentyment do tego miejsca.

Leave a Reply