Główna / Samorząd / Zmiany w ZUKiM
Siedziba Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie
Siedziba Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie

Zmiany w ZUKiM

Roman Łambucki nie jest już prezesem Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie. Rada nadzorcza spółki powołała nowego prezesa.

 

 

W paczkowskim Zakładzie Usług Komunalnych i Mieszkaniowych trwa audyt zewnętrzny. Tymczasem rada nadzorcza po spotkaniu z burmistrzem odwołała Romana Łambuckiego z funkcji prezesa spółki.

19 lutego zadanie kierowania ZUKiM-em powierzono Wiktorowi Sypkowi, dotychczasowemu pracownikowi referatu podatkowego Urzędu Miejskiego w Paczkowie.

Burmistrz Artur Rolka, po spotkaniu z radą nadzorczą ZUKiM-u i związkami zawodowymi działającymi w firmie, powiedział na wczorajszej sesji Rady Miejskiej, że przed kierownictwem spółki stoją duże wyzwania związane z restrukturyzacją firmy. Jak zapowiedział, niezbędne będą też cięcia personalne. – Obecnie koszty osobowe stanowią ponad 50% kosztów spółki. – mówił Rolka. – W żadnym przedsiębiorstwie to się nie utrzyma na dłuższą metę jeśli takie będą relacje. Na 38 pracowników 11 ma już możliwość przejścia na świadczenia przedemerytalne lub emerytury. Dlatego z gorącą prośbą zwróciłem się do tych osób, aby zrozumieli i podjęli w tym roku decyzję o odejściu. – kontynuował burmistrz.

Będę bardzo pomocny nowemu prezesowi przy realizacji wielu zadań i mam nadzieje ze wspólnie będziemy w stanie przygotować spółkę do tego, aby była konkurencyjna. – podkreślał Rolka.

Sporą szansą na poprawę sytuacji ZUKiM-u jest spodziewana zmiana przepisów krajowych, która sprawi, iż Gmina Paczków będzie mogła bezpośrednio, bez przetargu wybierać swojego wykonawcę jeśli chodzi o wywóz odpadów. Obecnie wywozem śmieci z terenu gminy zajmuje się nyska spółka Ekom, która wygrała przetarg na realizację tego zadania. Paczkowski ZUKiM jest jedynie jego podwykonawcą.

3 komentarzy

  1. Dobre Słabe +1

    A straz miejska jest potrzebna? Wiele miast rezygnuje z ich "uslug"Wokol kina totalne i jawne pijanstwo a oni sie boja,Miasto zapaskudzone przez psy a oni rece rozkladajas palanie smieciami w piecach,spalanie smieci w ogniskach a oni co???? itd,itd,itd,

  2. Dobre Słabe +1

    tak to prawda też uważam że straż miejska to niepotrzebnie wydane pieniądze nie stać nas na straż miejską ich praca ogranicza się do jazdy samochodem w koło rynku 20 razy dziennie a ostatnio już nawet jeżdża po parku,czy to zgodne z przepisami?? a wywalić to troche niech zasuwaja na nogach podobno to wydatek około 300 tys. rocznie aby ich utrzymać zastanówmy się czy naszą gmine stać na to??

  3. Dobre Słabe 0

    niech tylko wozy uprzywilejowane spróbują wjechać do parku ,al. szopena wszystko będzie nagrane ,jest tam położona kostka brukowa 6 cm tylko dla ruchu pieszych ,jak wjedzie jakiekolwiek auto to inwestycja zostanie pokryta z tych kosztów,czyli wjeżdżającego

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

"Włączik syreny alarmowej na budynku OSP - Przyprostynia - 000727c" by Agata Stanisz - http://cyfrowearchiwum.amu.edu.pl/archive/4839. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

Zawyją syreny

Na terenie gminy odbędzie się trening pk. „SUDETY-17”, w trakcie którego mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.

Google+