Zmiany w ZUKiM

4
Siedziba Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie

Roman Łambucki nie jest już prezesem Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie. Rada nadzorcza spółki powołała nowego prezesa.

 

[ads2]

 

W paczkowskim Zakładzie Usług Komunalnych i Mieszkaniowych trwa audyt zewnętrzny. Tymczasem rada nadzorcza po spotkaniu z burmistrzem odwołała Romana Łambuckiego z funkcji prezesa spółki.

19 lutego zadanie kierowania ZUKiM-em powierzono Wiktorowi Sypkowi, dotychczasowemu pracownikowi referatu podatkowego Urzędu Miejskiego w Paczkowie.

Burmistrz Artur Rolka, po spotkaniu z radą nadzorczą ZUKiM-u i związkami zawodowymi działającymi w firmie, powiedział na wczorajszej sesji Rady Miejskiej, że przed kierownictwem spółki stoją duże wyzwania związane z restrukturyzacją firmy. Jak zapowiedział, niezbędne będą też cięcia personalne. – Obecnie koszty osobowe stanowią ponad 50% kosztów spółki. – mówił Rolka. – W żadnym przedsiębiorstwie to się nie utrzyma na dłuższą metę jeśli takie będą relacje. Na 38 pracowników 11 ma już możliwość przejścia na świadczenia przedemerytalne lub emerytury. Dlatego z gorącą prośbą zwróciłem się do tych osób, aby zrozumieli i podjęli w tym roku decyzję o odejściu. – kontynuował burmistrz.

Będę bardzo pomocny nowemu prezesowi przy realizacji wielu zadań i mam nadzieje ze wspólnie będziemy w stanie przygotować spółkę do tego, aby była konkurencyjna. – podkreślał Rolka.

Sporą szansą na poprawę sytuacji ZUKiM-u jest spodziewana zmiana przepisów krajowych, która sprawi, iż Gmina Paczków będzie mogła bezpośrednio, bez przetargu wybierać swojego wykonawcę jeśli chodzi o wywóz odpadów. Obecnie wywozem śmieci z terenu gminy zajmuje się nyska spółka Ekom, która wygrała przetarg na realizację tego zadania. Paczkowski ZUKiM jest jedynie jego podwykonawcą.

4 KOMENTARZE

  1. A straz miejska jest potrzebna? Wiele miast rezygnuje z ich "uslug"Wokol kina totalne i jawne pijanstwo a oni sie boja,Miasto zapaskudzone przez psy a oni rece rozkladajas palanie smieciami w piecach,spalanie smieci w ogniskach a oni co???? itd,itd,itd,

  2. tak to prawda też uważam że straż miejska to niepotrzebnie wydane pieniądze nie stać nas na straż miejską ich praca ogranicza się do jazdy samochodem w koło rynku 20 razy dziennie a ostatnio już nawet jeżdża po parku,czy to zgodne z przepisami?? a wywalić to troche niech zasuwaja na nogach podobno to wydatek około 300 tys. rocznie aby ich utrzymać zastanówmy się czy naszą gmine stać na to??

  3. niech tylko wozy uprzywilejowane spróbują wjechać do parku ,al. szopena wszystko będzie nagrane ,jest tam położona kostka brukowa 6 cm tylko dla ruchu pieszych ,jak wjedzie jakiekolwiek auto to inwestycja zostanie pokryta z tych kosztów,czyli wjeżdżającego

Leave a Reply