5 osób poszkodowanych w wypadku na obwodnicy

22
Kolejny wypadek na feralnym skrzyżowaniu

Kolejny wypadek na feralnym skrzyżowaniu paczkowskiej obwodnicy z szosą w kierunku Unikowic.

 

[ads1]

 

O godzinie 19 doszło do kolejnego wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z ulicą Sienkiewicza i szosą w kierunku Unikowic.

Jak udało nam się ustalić, do wypadku doszło prawdopodobnie, kiedy jadący prawidłowo w stronę Nysy vw golf skręcał na do miasta – wówczas uderzył w niego wyprzedzający go nieprzepisowo citroen.

W wyniku zderzenia w golfie urwało się koło a citroen wpadł do rowu. W golfie podróżował jedynie kierowca, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Citroenem jechało natomiast pięć osób: kierujący mężczyzna, dwie kobiety i dwoje dzieci. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Niestety najbardziej poszkodowane w wypadku zostały dzieci.

 

22 KOMENTARZE

 1. pamiętajmy że został zakłócony spokój na cmentarzu obok tego miejsca co najczęściej są wypadki,to może skutkować tym że nie pomogą tam ,rondo czy światła jak mają być wypadki to i tak będą

 2. Wyprzedzanie (nawet kolumny pojazdów) w momencie gdy ktoś z przodu skręca jest stosunkowo częste i nie ma nic wspólnego z cmentarzem (chyba że ktoś zginie). Ma za to bardzo wiele z głupotą, brawurą i generalnie chorobami umysłowymi wyprzedzającego. Po prostu teraz kierowcy cytryny powinno się dożywotnio odebrać prawko ponieważ udowodnił, że nie potrafi jeździć (nie myśli, nie ma wyobraźni, nie potrafi ocenić sytuacji na drodze, czyli generalnie NIE POWINIEN JEŹDZIĆ czymkolwiek większym niż skuterek, a już w ogóle nie powinien wozić pasażerów). Jeżeli ktoś przede mną zwalnia przed skrzyżowaniem to MUSZĘ założyć, że może skręcić, zakręcić lub widzi coś czego ja nie widzę (choćby zwierzę na drodze) bo właśnie jego auto zasłania mi widok.

 3. I to jest normalna ocena sytuacji. Cmentarz mieszkaniec ma szczęście że na leczenie trzeba wyrazić zgodę bo już dawno by go zamknęli w czterech ścianach.

 4. Aż się prosi o rozwiązania, które funkcjonują w Europie od dziesięcioleci. Ronda i jeszcze raz ronda!!!! Niestety, Polscy inżynierowie do dziś nie rozumieją problemu!!!! Szkoda!

  • tak zróbmy na każdym skrzyżowaniu drogi krajowej ronda i 60 km będziemy przejeżdżać w 2 godziny, bez przesady ale jeśli ktoś nie potrafi myśleć to nie poradzimy na to nic. Na rondach też są wypadki i stłuczki, a spowalniać nasze drogi po których itak wolno się jeździ to już kompletna głupota

  • Po co pchać się w koszta i bezsensownie przebudowywać drogę, najlepszym rozwiązaniem są światła, z rąda i tak nic nie będzie bo wiele osób po prostu nie umiało by się po nim poruszać .

 5. ciota i na rondzie wjedzie ci pod auto nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. jak jest stop musisz stanąć, jak jest ustąp to ustąpić skrzyźowanie nie wyprzedzać. nic dodać nic ująć, a światła i ronda owszem polepszają bezpieczeństwo, ale to użytkownicy dróg muszą respektować przepisy, pewnie nie jeden z nas widział w Otmuchowie na światłach jak rozpędzone pojazdy przejeżdżają na czerwonym i na tym skrzyżowaniu pomimo zainstalowanej inteligentnej sygnalizacji świetlnej dochodzi do groźnych kolizji. kierowca musi myśleć a nie pisać sms-y podczas jazdy i

 6. Tak tylko że tam jest taki problem że gdy chce się przejechać ze strony Unikowic do Paczkowa to czasami ciężko jest obliczyć czy zdążymy przejechać przed samochodem jadącym od strony Kłodzka lub Nysy Ponieważ często kierowcy pędzą przez to skrzyżowanie ile fabryka dała , a gdyby była sygnalizacja i postawiony 200 metrów znak informujący o tym to kierowca jest zmuszony zwolnić i zachować ostrożność. I nawet jeśli jakiś idiota wjedzie na czerwonym bo nie będzie mu się chciało czekać bądź będzie myślał że uda mu się jakoś przejechać to będzie mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś tam zginie czy trafi z ciężkimi obrażeniami do szpitala.

 7. Raz na rok tu zajrzę i jednak znowu to samo…Porażka… Wyzwiska i chamstwo..Co jeden to mądrzejszy…Pa…Zajrzę za rok…A wy się obluzgujcie dalej

Leave a Reply