Główna / Samorząd / Paczkowskie śmieci odbierze firma z Nysy
foto: Ekom sp. z o. o.

Paczkowskie śmieci odbierze firma z Nysy

Nyska spółka komunalna Ekom będzie wywozić śmieci z terenu gminy Paczków do końca 2015 r.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Ekom sp. o.o. w Nysie wygrało powtórzony przetarg na odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych dla gminy Paczków.

Zgodnie z nowymi przepisami od 1 lipca śmieci od paczkowian miała odbierać firma wyłoniona w przetargu. Wygrała go francuska Veolia, postępowanie zostało jednak unieważnione, a podpisanie umowy nie doszło do skutku, ponieważ zwycięska oferta zawierała poważny błąd. Po przeliczeniu okazało się, że najkorzystniejsza na pierwszy rzut oka oferta była w rzeczywistości najdroższą.

W ogłoszonym 17 lipca, powtórzonym przetargu wystartowały trzy firmy: paczkowski ZUKiM oraz Ekom i Komunalnik z Nysy. Oferta tego ostatniego została odrzucona z powodów formalnych. Najniższą cenę – 3,12 mln zł – zaproponowała nyska spółka komunalna Ekom.

Co ciekawe firma zażądała za wywóz odpadów aż o 360 tys. zł więcej niż w pierwszym, unieważnionym przetargu, w którym również uczestniczyła, wyceniając swoje usługi na 2,76 mln zł.

Umowa ze spółką Ekom została podpisana 25 września i od początku października wywóz odpadów odbywa się już na mocy nowej umowy. Firma będzie odbierać śmieci od paczkowian do końca 2015 r. Ta sama firma wygrała wcześniej podobne przetargi w Nysie i Otmuchowie.

AKTUALNY HARMONOGRAM WYWOZU ŚMIECI Z PACZKOWA I SOŁECTW

13 komentarzy

 1. No to w ZUKIMIE pewnie szykują się zwolnienia :(

 2. W PACZKOWIE TO JUZ NAWET SMIECI NIE OPLACA SIE WYWOZIC. LEPIEJ DAC OBCYM ZARABIAC . TAKA JEST PACZKOWSKA WLADZA NIECH ICH EKOM WYWIEZIE RAZEM Z SMIECIAMI I BEDZIE SPOKOJ Z DARMOZJADAMI!!!!!!!!!!!!!!

 3. Dlaczego nigdzie nie ma informacji o zawieszeniu/likwidacji kursów PKS Nysa na trasie Nysa – Kłodzko? Dla niektórych, jak np dla mnie to jest dramat, gdyż nie mam praktycznie czym dojeżdżać do pracy. Paranoja – praca jest a dojazdów nie ma. W głowie się nie mieści, co to się dzieje.

 4. Kto startował w przetargu na wywóz śmieci – czy nie ZUKIM?.

  To dopiero jest paranoja – Zukim był droższy od Ekomu więc przegrał, a teraz jest podwykonawcą dla Ekomu. To znaczy, że robi jeszcze taniej niż jego tańszy konkurent z przetargu i teraz to się dopiero Opłaca – a gmina w razie problemów doda z naszych !!!. Curwa ale Kyrk.

 5. No jak tak dalej będzie to już nic tu nie zostanie tylko śmiech naszych sąsiednich miast.

 6. proponuje sprzedać nasze miasto ,może do jawornika ,może gdzie indziej

 7. Szkoda , że ZUK i M nie był w stanie wygrać ” śmieci ” Jakie perspektywy rozwojowe ma ta jednostka budżetowa gminy ? Nie tylko przetarg na śmieci , ta firma ma wiele więcej „grzechów ” na sumieniu :
  zawiadywanie i remonty mieszkań komunalnych , coraz więcej zrywających współpracę i uciekających Wspólnot Mieszkaniowych ( żle przeprowadzane remonty , brak nadzoru i co za tym idzie wyłudzanie pieniędzy za rzekomą administracje powierniczą ) , obsługa parkingu ( najpierw wpłata w urzędzie , potem odbiór karty w siedzibie ZUK i M ) i niekompetencja pracowników , brak odpowiedzi na pisma mieszkańców itp.
  Dlaczego Burmistrz gminy toleruje taki stan rzeczy . To , że nie chce kandydować nie upoważnia Go do takiego postepowania .
  Czy w Paczkowie brakuje szczególnie młodych i wykształconych ludzi ?
  Może warto w nich zainwestować i dać dobry przykład do zmian i to nie tylko w tej firmie w naszej gminie .

  • jest firma gładysz i oni dadzą rade nie tylko naprawić infrastrukturę miasta ,ale także spi….lić infrastrukturę budynków w tym są zajebiści ,a terminy mają jak pasuje..polecamy mieszkańcy Ziębic..

   • Firma Gładysz jest może trochę tańsza niż inne ,ale nie polecam partacze ! , robią byle jak ,trzeba naprawdę stać i pilnować ,ale to i tak nic nie daje.Zależy im tylko na podpisaniu umowy , naprawdę nie polecamy mieszkańcy Paczkowa.

  • Ludzi młodych wykształconych nie brakuje tylko np.dla pracowników ZUKiM to powazne zagrożenie wiec z wyższym nawet na staż w tej firmie nie mają szans.NIESTETY

 8. CIEKAWE ILE BURMISTRZ RESZTA JEGO EKIPY DOSTALI ŁAPE ????

Dodaj komentarz

x

Check Also

Na obwodnicy powstanie sygnalizacja świetlna. Znamy szczegóły

Zarząd Dróg Krajowych rozpoczyna budowę sygnalizacji świetlnej na paczkowskiej obwodnicy. Rząd przeznaczył na ten cel środki z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Google+