Gmina zaciągnie kredyt na przebudowę basenu i stadionu

4 mln zł – tyle będzie kosztować Gminę modernizacja basenu oraz stadionu przy ul. Jagiellońskiej.

 

Pierwotnie na oba zadania Gmina zabezpieczyła w budżecie 2 mln zł. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się jednak, że kwota ta nie będzie wystarczająca. Oba zadania, realizowane w ramach jednego projektu, będą kosztować łącznie 4 mln zł – na tyle opiewały bowiem najtańsze oferty wyłonione w przetargu.

Warto przy tym dodać, że projekt przebudowy basenu i stadionu został przygotowany w 2008 r. a jego realizacja w pierwotnej wersji miała kosztować zaledwie 2,5 mln zł. Ostatecznie projekt został jednak niedawno mocno zmodyfikowany, co spowodowało znaczący wzrost kosztów inwestycji.

W związku z tym, że zabezpieczona w budżecie kwota okazała się niewystarczająca, Burmistrz wystąpił do Rady Miejskiej z propozycją zaciągnięcia kredytu w wysokości 2,3 mln zł z przeznaczeniem na sfinansowanie przedsięwzięcia.

Będzie remont amfiteatru?

Swoje zastrzeżenia do inwestycji i propozycji zaciągnięcia kredytu zgłosił opozycyjny Klub Radnych „Horyzont”. Jego członkowie podkreślali, że projekt przebudowy basenu i stadionu nie był konsultowany z radnymi. Być może dzięki temu udałoby się wspólnie znaleźć sposób, by projekt był bardziej racjonalny i mniej obciążający dla budżetu. Opozycyjni radni zwrócili także uwagę, że Gmina ma obecnie wiele pilniejszych potrzeb niż budowa basenu, który ze względu na warunki pogodowe będzie służyć mieszkańcom zaledwie półtora miesiąca w roku. Ostatecznie oświadczyli, że poprą uchwałę, jeśli Gmina sfinansuje dodatkowo remont starego amfiteatru, który znajduje się na terenie miejskiego kąpieliska. Zdaniem radnych opozycji takie rozwiązanie, przy niewielkich nakładach, pozwoli na organizację licznych imprez plenerowych z wykorzystaniem zaplecza sanitarnego basenu, a tym samym wydłuży okres funkcjonowania obiektu jako całości o kilka dodatkowych miesięcy każdego roku. Co nie zdarza się często, wniosek ten poparli wszyscy radni i zgodnie z obietnicą Burmistrza odpowiednia uchwała w tej sprawie ma trafić na kolejną sesję.

„Za”, ale z zastrzeżeniami

Radni Horyzontu podkreślają, że mają mieszane uczucia w związku z planowanym przedsięwzięciem. Z jednej strony cieszy fakt, iż wyremontowany zostanie miejski basen, a z drugiej, jak twierdzą, koszty tego przedsięwzięcia mogą przewyższać korzyści. Podkreślają także, iż inwestycja będzie obciążać Gminę do 2021 r. – dopiero wtedy kredyt zaciągnięty na ten cel ma bowiem zostać spłacony. Przedsięwzięcie będzie także generować niemałe koszty eksploatacyjne. Zastrzeżenia opozycyjnych radnych budzi jednak głównie modernizacja stadionu przy ul. Jagiellońskiej, w tym przede wszystkim celowość budowy nowego budynku szatni.

Jak twierdzą opozycyjni radni, mimo iż mają ogromne zastrzeżenia do całej inwestycji i nie zgadzają się z wieloma jej elementami, to musieli zagłosować za zaciągnięciem kredytu. Jak twierdzą, każde inne posunięcie byłoby z ich strony nieodpowiedzialne – mogłoby bowiem doprowadzić do utraty dwóch milionów złotych dotacji, jakie Gmina otrzyma na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego WO.

Co obejmie inwestycja?

Zakres prac przy modernizacji basenu miejskiego obejmie m.in. budowę budynku sanitarno-technicznego, przebudowę niecki basenu dużego i brodzika, nawierzchnię plaży i miejsca postojowe oraz budowę zbiornika przelewowego. W kolejnym etapie inwestycji wykonana ma zostać także zjeżdżalnia o długości ok. 100 m, która kosztować będzie prawdopodobnie kolejne 300 tys. zł. Jeśli obietnica złożona na sesji zostanie dotrzymana, to remontu doczeka się także amfiteatr – obiekt, z którym wielu paczkowian wiąże wspaniałe wspomnienia, a który od lat niszczeje i jest obecnie w fatalnym stanie technicznym.

W przypadku stadionu inwestycja ma obejmować m.in. budowę nowego budynku szatni dla dwóch drużyn, remont istniejącej szatni, wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego oraz montaż elektronicznej tablicy wyników. Całość inwestycji ma zostać zakończona do jesieni bieżącego roku.

foto: Gmina Paczków

142 KOMENTARZE

 1. Jakie motto przewodnie powinno poprzedzać ten artykuł?
  Wiem – „dyskusja to wspaniały sposób by przekonać samych siebie o słuszości tego o czym się mówi” c.d.n.

 2. I tak się kupuje wyborców . Ślizgawka , basenik , szatnia , oświetlenie stadionu które znowu będzie kosztem miasta ( nie małym ) . Bezmózgi

 3. Czytałem wtorkową gazetę ,,Nowiny Nyskie ” .To nie jedyny kredyt naszej Gminy . Jeszcze jest drugi kredyt jaki Gmina zaciągnęła . Może o tym ktoś wspomni . Nasze miasto tonie w długach ! Trzeba by było spytać skarbnika miasta , ile kredytów mamy zaciągniętych ? i czy stać miasto na to ? może my już dawno jesteśmy bankrutami ?

 4. Porąbany pomysł z tym kredytem !
  Mam pytanie ?
  Czy każdy Radny ma kredyt swój domowy i bierze jeszcze jeden aby pogłębiaś swój budżet ? !
  Po pierwsze , trzeba wywalić SKARBNIKA !
  Ten człowiek , dawno nie powinien pracować na tym stanowisku !
  Musimy zgłosić do NIK-u aby go sprawdzić !
  Po drugie :
  BIERZEMY SPRAWĘ W SWOJE RĘCE i robimy akcję sprzeciwu tego pomysłu !!!!!!!!!!
  UWAGA ! UWAGA !
  Kto jest za przebudową tak kosztownego remontu stadionu !
  SPARTĘ trzeba przenieś do Gościc a na tym miejscu zbudować basen kryty !
  Większość nie ma pieniędzy aby jeździć do Czech !
  Głosujemy !
  Jeżeli to nie pomoże to stworzymy listę sprzeciwu !

  • Illa, zrozumiałe jest twoje rozgoryczenie, ale zachowaj zimną krew w ocenie sytuacji.
   Co do skarbnika, myślę że obecny Burmistrz nie liczy się z jego zdaniem. Smutne ale prawdziwe.
   Do tej pory skarbnik ratował budżet jak tylko mógł, jednak przy rozrzutności Burmistrza, poległby każdy nawet „Balcerowicz” :)

   W sytuacji kiedy Burmistrz nie liczy się z potrzebami społeczeństwa, trzeba upomnieć się o swoje min. miejsca pracy. Form zwrócenia uwagi na potrzeby mieszkańców jest wiele – MAJDAN w ostateczności – osobiście nie polecam. Jeszcze nam do Paczkowa Ruscy wjadą :)

   Masz wiele racji. W obecnej sytuacji Paczków potrzebuje pragmatycznych, dochodowych inwestycji. Jeśli brać kredyty to tylko na tworzenie miejsc pracy, z tego będą dochody na spłatę tych kredytów w przyszłości.
   A tak mamy co mamy, WIECZNE IGRZYSKA i dobry humor Burmistrza – tylko Burmistrza – NIESTETY !

  • Nie masz racji Ilaa,to nie Skarbnik podejmuje decyzję o kredycie.Uważam ,że w Urzedzie jest to jedna z mądrzejszych i rozsądnie myślących osób,ale jest tylko pracownikiem administracyjnym wykonującym polecenia swojego”przełozonego.Decyzja leży w ręku Burmistrza i RM.Dobre chęci,mądrość i odwaga bycia w opozycji to niekwestionowana zaleta ale rodzi, także dylematy w sytuacji kiedy niknie się w przeważającej „większości”Burmistrza.Cenię członków Klubu „Horyzont”,za to,że mają cywilną odwagę iujawniają kulisy podejmowanych decyzji i potrafia prezentować publicznie swoje zdanie.

   • Masz rację, gdyby więcej radnych głośno wyrażało swoją opinię, na pewno inna byłaby sytuacja.Gdy czyta się protokoły z rad i komisji na BIP,to ma się wrażenie, jakby tylko kilka osób interesowało się sprawami naszej gminy, pozostali radni… no właśnie, po co tam są. Ale niestety, sami ich wybraliśmy, niektórych trzecią kadencję, a więc Burmistrz ma mocne wsparcie.

    • Mamy tylko czterech Radnych , którzy myślą po ludzku , to co Oni mogą zrobić naprzeciwko tych co nie mają skrupułów !! Nic !!!!!!
     Ja wybrałem dobrze , bo wybrałem Panią Kaliszową .
     Zastanówcie się kogo Wy wybraliście ?

 5. A jak Gmina ma zamiar spłacać te kredyty jeżeli już wcześniej była zmuszona wziąć nowy kredyt na spłatę starego, ups zapomniałam, przecież Pana Burmistrza ten temat już nie będzie dotyczył, prawda?

 6. Nie można Cię poważnie traktować , czytając Twoje wpisy.
  Wiadomo na tej stronie nie dostajesz plusów , to chyba o czymś świadczy !
  Nie wiem dlaczego mamy czekać na pogrążenie w długi gminy , przez paczkowskie władze !
  Tutaj nie będziemy czekać !
  Decyzja jest jedna !
  Piszemy VETO tych decyzji !
  To zawsze przynosi efekty !
  Ta droga jest najsłuszniejsza !
  Nie broń skarbnika , wiele o NIM się nasłuchałem od pracowników Urzędu z Ratusza !
  TY też tyle lat czekasz i uspakajasz !
  Zrób coś a nie wypisuj pierdół !
  No i co zrobiłeś wyborco !

 7. A o sekretarzu zapomnieliście ? Szara myszka . Nic się nie wychyla a swoje robi . Decyzje podejmują wspólnie i za nią odpowiadają .

 8. Jestem bardzo rozgoryczona stwierdzeniem „Horyzontu” że :

  ” każde inne posunięcie byłoby z ich strony nieodpowiedzialne – mogłoby bowiem doprowadzić do utraty dwóch milionów złotych dotacji, jakie Gmina otrzyma na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego WO.”

  Dotacje nie bierze się każdą pierwszą, lepszą jaka akurat jest, tylko trzeba się zastanowić :
  1. Czy cel na jaki ma być przeznaczona jest priorytetowy dla gminy
  2. Czy uruchomienie projektu da pracę znacznej ilości mieszkańcom (nie tylko dla dwóch osób z GCSiR)
  3. Czy podniesie na tyle atrakcyjność miasta, że będą walić do nas drzwiami i oknami potencjalni klienci z zewnątrz. (wątpię przez 1,5 miesiąca w roku ?)
  4. A PRZEDE WSZYSTKIM CZY NAS NA TO STAĆ ?????????
  Dostaliśmy tą dotację tylko dlatego, że jakaś inna mądrzejsza gmina rezygnując z niej wypadła z kolejki, a my ?… co tam jesteśmy bogatą gminą.

  • Ma Pani rację,ja też mam wątpliwości do stanowiska Radnych „Horyzontu”,ale trzeba zrozumieć ich może nie do końca przemyślaną decyzję.Dali się zaskoczyć nieprzewidzianym rozwojem sytuacji i brakiem kompletnej wiedzy na temat „ukrywanego”projektu.Ich obawa,że odium utraty dotacji spadnie na nich
   okazała się przeważająca,przyparto ich autentycznie do muru .Dobrze,że chociaż w formie szczatkowej zrealizowali swój postulat i uzyskali poparcie w temacie remontu amfiteatru.Niestety jest to pokłosie stylu uprawiania polityki przea Pana Burmistrza i podejmowanych przez niego decyzji.Dobrz,ze „Horyzont „nie boi się o tym mówić.

 9. Bardzo rozsądne zachowanie Horyzontu. Nie mogli zablokować kredytu bo i tak by ich przegłosowali wiec próbowali ugrać ile sie dało. Brawo!

  • zawsze się można wstrzymać od głosu….

   A „obietnica” remontu amfiteatru to ma być coś ugrane?? Zadłużenie gminy na 7 lat w zamian za kawałek betonu?? Ktoś tu ma problem z elementarną matematyką. Zwłaszcza że za parę miesięcy będą się głowić jak płacić raty i zamknąć budżet. Ale to będzie problem nowego burmistrza. Wtedy obecnie panujący będzie się mógł pochwalić. Zbudowałem wam basen, a mój następca nie umie go spłacić….

   Co do Sekretarza, kampania trwa, gimnastykuje się jak może, bo jak nie wygra to BEZROBOCIE. Idąc na wybory nie zapominajmy że jest też WICE-BURMISTRZEM a tym samym wszystkie podejmowane od kilku lat decyzje są też jego autorstwa.

   Horyzont to dla mnie miała być miła odmiana, jakiś nowy standard w paczkowskich władzach. Pełno pomysłów, kontakt z mieszkańcami. A wyszło kółko wzajemnej adoracji z kreującym się na burmistrza Adminem… A przykładem na to była chociaż ostatnia polemika burmistrza z radnym na temat basenu i stadionu. Szybko RADNY zmienił zdanie co do tej inwestycji. A tłumaczenie że stracimy 2 miliony to nic w porównaniu do zaciągnięcia kredytu na 2,3 mln. Widać na politologi nie uczą podstaw logiki i matematyki.

   Ale co tam któregoś dnia kupimy popcorn w biedronce i będziemy podziwiać ORANIE PACZKOWA

   • Jeżeli znasz Panie Baaco matematykę to policz 4 Radnych Klubu „Horyzont” w stosunku do 11 pozostałych daje wiadomy wynik.A teraz Panie mądry trochę logiki.Co w tym przypadku dałby oportunizm?Nie – dla zasady?Jakiej?Udawania ważności.?Klub „Horyzont” był na tyle w tej dyskusji skoncentrowany i w sposób umiejetny wykożystał okazję aby powtórzyć już dawno zgłaszany swój własny wniosek dotyczący remontu amfiteatru,bo tylko tyle mógł uczynić.Tak ten Klub stwarza nową jakość w działaniu paczkowskiego samorządu, wykorzystując wiedzę wszystkich swoich członków w tym wiedzę poltologiczną Admina.Wystarczy sprawdzić trochę faktów,poczytac trochę dokumentów i wtedy można opiniować Baaaco, co to jest za grono.W każdym razie nie jest to kółko wzajemnej adoracji ale grono ludzi poważnych,spędzających dużo własnego wolnego czasu na na spotkaniach i dyskusjach dotyczących spraw środowiska i przenoszenia ich na forum RM.Ze z mizernym skutkiem?Ma to swoje uzasadnienie Panie „logiku w od lat wypracowanym przez Pana Burmistrza sposobie sprawowania władzy.Co do Pana Sekretarza,każdy z trzeżwo myślących mieszkańców gminy wie jaki jest jego „wkład „pracy” przy boku Pana Burmistrza w istniejący stan rzeczy.Bardzo bym chciał i chyba nie tylko ja aby Admin zdecydował się i oficjalnie zgłosił swoja kandydaturę na funkcję Burmistrza Gminy Paczków.

   • Ale jeszcze jest drugi kredyt o którym się nie mówi . W gazecie ukazał się artykuł . Kredyt na promocję miasta , pensje dla urzędników i podwyżki . Dlaczego o tym się nie pisze ?!

 10. Wcale nie miałem na myśli , że Skarbnik ma jakikolwiek wpływ na kredyty , ale jak trzyma kasę miastową to niech umiejętnie ją wydaje , bo przecież bez jego podpisu nikt tej kasy nie zabierze To On jest najważniejszą osobą w tym Ratuszu , nie podpisze to nikt nie dostanie ani grosza !
  Dlatego powinno się sprawdzić na co idą pieniądze miastowe .
  Wtedy będziemy mieć obraz prawdomówności i uczciwości.
  Druga sprawa ,w której chciałbym się odnieść to HORYZONT .
  Tym ludziom należy się duże uznanie i ukłony podziękowania za ich odwage !
  To nie ulega wątpliwości. Jestem z nimi w każdej sprawie !
  Ale podpisy niezadowolenia to najlepsza sprawa , jaką możemy My mieszkańcy zrobić !
  I tu mnie nie przekonasz !
  .

 11. Horyzont miał dwa wyjścia:
  1. Pierwsze wyjście: mogli zagłosować PRZECIW kredytowi.- wtedy tamci i tak by ich przegłosowali bo są w mniejszości i kredyt i tak zostałby zaciągnięty. Horyzont nie miał szans żeby to zablokować

  2. Drugie wyjście: mogli Zagłosować ZA- stawiając pewne warunki i próbując ugrać ile wlezie. I tak zrobili!

  Uważam że postąpili bardzo rozsądnie. Głosowanie PRZECIW i tak by nic nie zmieniło a tak przynajmniej wywalczyli amfiteatr

 12. Dzięki za realistyczny artykuł który odkrywa niektóre kulisy prawdy o pracy radnych, burmistrza choćby w temacie realizacji projektu z dziedziny rekreacji i sportu tj. Regionalnego Programu Operacyjnego WO. Jak piszesz projekt pierwotny z 2008r. wspólny na basen i stadion opiewał dokładnie na kwotę 2,3 mil. czyli na prawie na 100% dofinasowania z zewnątrz. Zmiana projektu w 2013r. spowodowana zapewne ambicjami burmistrza i jego zastępcy jako inwestycja którą można będzie wykorzystać do kampanii przedwyborczej spowodowała wzrost kosztów inwestycji do 6 mil. Ze względów braku możliwości tj. zdolności kredytowych Gminy cała inwestycja skredytowania zostaje tylko w 70% założeń projektu. Brak zjeżdżalni i jeszcze innych budowli zagospodarowania terenu basenu będzie realizowana jak gmina osiągnie zdolność kredytową albo wygra w wyborach zastępca burmistrza i jeszcze pozostaje wygrana w lotto.Jednak inwestycja na stadionie realizowana jest w 100% tj. budowa 2-go bud. szatni sportowych co jest wg. mnie idiotyzmem i skrajną niegospodarnością. Popieram opinię niektórych internatów i apeluje „przebódźcie się” – Nasza społeczność Gminy – bądźcie aktywni i konsekwentni w kontaktach z Władzami Paczkowa, miejcie swoje ambicje, plany i żądania rozwoju i poprawy warunków życia, nie-odpuszczajmy złożonym obietnicom, jednoczmy się w sprawach ważnych i strategicznych dla Gminy,
  bądźmy choć trochę odpowiedzialni za mienie i pieniądze publiczne te przecież Nasze którymi zarządza i wydaje Burmistrz i Rada Miejska.
  Kończąc temat ww inwestycji i kredytu dla mnie sprawy drugoplanowej pragnę przypomnieć o karach jakie będziemy jako Gmina płacić już na pewno od 2016r. dla UE i instytucjom z ochrony środowiska za brak realizacji inwestycji w latach poprzednich na które udzielano liczne środki finansowe z zewnątrz a w szczególności chodzi o brak skanalizowania Gminy.
  Żegnając się mała polemiką stwierdzam, że wydawać by się mogło gdy planuje się tak duże inwestycje i ich źródło finansowania winno być to poprzedzone tzw. konsultacjami i opiniami społecznymi a to w Gminie Paczków robi się w wąskim gronie osób uprzywilejowanych burmistrzowi i znienacka wprowadza do realizacji.

 13. Cechuje Pana duża znajomość tematu.Nie dziwię się ma Pan już duże doświadczenie we władzach samorządowych róznego szczebla i potrafi Pan również sprzedawać nośne hasła i apele.Może jednak zaczął by Pan od własnego rachunku sumienia.Co Pan zrobił,żeby tak się nie działo.Wnioskuję,że będzie Pan startował w kolejnej swojej kampanii.Zyczę Panu powodzenia i urealnienia głosonych haseł

  • Realista potrafi czytać z zrozumieniem. Co do znajomości tematu w sprawie kar, to coś wie ale nie do końca.
   Czytając te ogólniki myślę, że jednak nie ma doświadczenia w samorządzie. Powtarza informacje z radia i gazet. Nie można jemu jednak odmówić inteligencji i umiejetności dedukcyjnych.

   Co do radnych i tej decycji. Proszę nie skupiać się tylko i wyłacznie na ocenie Horyzontu.
   Mówimy o sporym kredycie, obciążającym gminę na kilka ładnych lat.
   Zarówno Horyzontowi jak i pozostałym radnym w równym stopniu „powinno” zależęć na rozwoju gminy i nikt w tym temacie z radnych łaski społeczeństwu nie robi. Zaciąganie kredytu na tego rodzaju inwestycje jest mało odpowiedzialne. Niczym nie usprawiedliwiam głosowania Horyzontu, zwłaszcza ugraniem remontu amfiteatru – nie bądźmy śmieszni.
   Jedno jest pewne. Uchwała o kredytach na wydatki bierzące i tę inwestycję były radnym znane na kilka dni przed sesją. Można było podjąć działania w sprawie bojkotu tych pomysłów wcześniej. Teraz żadne tłumaczenia nie usprawiedliwią postępowania radnych gminnych. Mam nadzieję, że Horyzont zaproponuje społeczeństwu wyjście z tej sytuacji, i nie będzie to propozycja pokornej spłaty kredytów w przyszłej kadencji.

 14. Ale jeszcze jest drugi kredyt o którym się nie mówi . W gazecie ukazał się artykuł . Kredyt na promocję miasta , pensje dla urzędników i podwyżki . Dlaczego o tym się nie pisze ?!

 15. Znalazłem tą uchwałę . Kwota długoterminowego kredytu to 900 000 tys.zł . Nie żle , dwa kredyty ? Kto to spłaci ? Ustalili , że to spłacą z naszych podatków. A jak wszyscy popadamy i nie będzie podatków to co dalej Panie mądraliński Bogusiu ? Tego Pan nie bierze pod uwagę że jest kryzys !

  • Zobacz tylko na stronie Sparty ile różnych instytucji z Paczkowa sponsoruje Spartę i wtedy będziesz wiedział , kto nie płaci podatków dla miasta , lub płaci bardzo małe pieniądze!!!!!
   Może najwyższy czas o tym mówić i pisać !!!!
   Jeżeli nie dadzą na Spartę to Burmistrz nie obniży im podatków !
   I koło się zamyka !!!

 16. Szkoda, że nie ma projektu na basen kryty. Same plusy:
  1. Cały rok pluskania;
  2.W-F na basenie;
  3. Dodatkowe zajęcie dla młodzieży, która okrutnie się nudzi.
  W Jaworniku jest chyba 3000 mieszkańców i kryty basen mają. Mały, ale mają. Sądzę, że to dobry pomysł.

 17. Lepszy kryty niż otwarty . Przynajmniej przez cały rok dochód. Szkoda, że nie przeprowadzono sondażu w śród ludności . Każdy mógłby zagłosować co lepsze.

 18. maniana dla wyborców, tylko kryty basen zlokalizowany na boisku szkoły nr3.bo i tak dojdzie do komasacji szkół.Istnieje możliwość budowy parkingu od wojska polskiego by mieszkańcy mogli korzystać.Przebudowa stadionu gościce albo paczków nas nie stać na mrzonki sołtysa.

 19. „Opozycyjni radni zwrócili także uwagę, że Gmina ma obecnie wiele pilniejszych potrzeb niż budowa basenu, który ze względu na warunki pogodowe będzie służyć mieszkańcom zaledwie półtora miesiąca w roku”

  Ciekawa arytmetyka! Od polowy maja do połowy września to zaledwie sześć tygodni! Nawet gdy odliczymy okresy aury mniej łaskawej, to i tak rachunek bardzo pesymistyczny, żeby nie powiedzieć pokrętny.

 20. Hola, hola! Widać że Horyzont komuś ostro zalazł za skórę i paru krzykaczy robi wszystko żeby mu tutaj zaszkodzić. To nie Horyzont wymyślił tą bzdurną inwestycję tylko burmistrz i jego ludzie! Nie zapominajcie o tym i nie dajcie sobie ludzie zrobić wody z mózgu. Jestem pewna że gdyby Horyzont zagłosował przeciw basenowi to same osoby które teraz krytykują Horyzont wtedy zaczęłyby krzyczeć że Horyzont zablokował taką „wspaniałą” inwestycje.

  • Szkoda tylko że szanowny admin nie pisze nic na temat kredytu z którego mają być sfinansowane nagrody dla urzędników. Szkoda że to też była „kluczowa inwestycja” dla gminy i że dzięki wybraniu mniejszego zła będziemy mieli piękny amfiteatr. A jak ktoś będzie mi tu minusował to proszę bardzo. Tylko za rok jak podniosą podatki, opłaty za wod-kan i śmieci to będziecie mogli z nostalgią spojrzeć na piękny amfiteatr!
   Nie wiem po co nam basen!!!!! Za te pieniądze można by było kupić kawałek pola/działki; uzbroić w media i poszukać jakiegoś inwestora żeby miejsca pracy stworzyć. Bo paczków nawet nie ma terenów pod inwestycje. A tak patrzymy tylko krótkowzrocznie i budzimy się na tej żenującej już stronie co 4 lata i naparzamy się jak dzieci.
   BTW: wie ktoś gdzie w końcu ma stanąć LIDL?

   • Dlaczego nie ma tej informacji? Proszę ją przedstawić!Nie wierzę,żeby za tą decyzją głosowali wszyscy radni.Jeżeli jest to prawda, to Pan Burmistrz postępuje niegodnie,a radni którzy głosowali za są bez godności i mają podwójna moralność.Za co urzędnicy zasłużyli na podwyżkę finansowaną z pieniędzy podatnika?Czy aż tak zwiększyły sie ich obowiązki?
    Kto był inicjatorem tego wniosku?Czy to jest forma pożegnania się Burmistrza z niektórymi urzędnikami za ich „wierną pracę”?Aż się nie chce wierzyć,że przy tak wysokim bezrobociu i braku miejsc pracy w gminie może panować taki cynicznym !!!

  • Niestety mogli się wstrzymać od głosu a tak przyłożyli rękę do zadłużenia i są odpowiedzialni w takim samym stopniu.

 21. Panie Darku (skarbniku)proszę uświadomić Burmistrza i Radę Miasta, że jesteśmy na skraju bankructwa. Proszę nie zgadzać się na te kredyty bo kiełbasa przedwyborcza ma w sobie niestety jad kiełbasiany i za rok mamy zatrucie pokarmowe jak nic.

 22. Trzeba zrobić inspekcje arsenałów amerykańskich. A najlepiej usunąć USA z NATO. Ten kraj jest największym wrogiem pokoju na świecie, a nie Rosja.

 23. Zaciągną kredyt,/żeby zrealizować kiełbasę wyborczą/. W wyborach nie przejdą a długi zostawią następnym. Radni bezradni wszytko poprą a na co ten basen i stadion????

 24. Basen kryty na stadionie Sparty ! Ktoś rzucił dobry pomysł aby Spartę przenieść do Gościc , przecież Burmistrz dał tam teraz w budżecie kupę forsy !

 25. Czy Horyzont zrobił źle czy dobrze niech każdy oceni sam. Ja uważam że dobrze. Ale jednego autorowi tego wpisu na pewno nie można odmówić: UCZCIWOŚCI. Publikując ten artykuł pewnie spodziewał się że wystawia się na ataki. Czy zagłosowałoby za czy przeciw i tak znaleźliby się ludzie którzy by ich skrytykowali. Tym bardziej że jak widać konkurencja nie śpi i sieje zamęt w komentarzach żeby tylko osłabić popularność Horyzontu, który cieszy sie bardzo dużą sympatią społeczeństwa. Autor mógł ten temat po prostu przemilczeć i nikt z nas nawet by o tej sprawie nie wiedział. A on uczciwie i szczegółowo opisał czym kierowali się w swojej decyzji i opublikował to. Zobaczcie co zrobił ratusz! Na stronie gminy http://www.paczkow.pl ani słówka o kredycie! Cicho sza! Tam problemu nie ma. Artykuł o basenie i stadionie jest owszem. Ale w nim ani jednego zdania na temat tego że jest robiony na kredyt! Blog z ratusza też milczy! Dla Horyzontu ogromne brawa za odwagę cywilną! Ludzie to widzą

 26. Jesteśmy wdzięczni Panu Przemkowi za te artykuły . To jest jedyny sposób na uzyskanie informacji co się dzieje w urzędzie . Dziękujemy i pozdrawiamy

 27. Czytając to wszystko zastanawiam się czy te komentarze piszą ludzie którzy maja dzieci. A czy Pan Przemysław pomyślał o dzieciach które nie wyjeżdzają nigdy na wakacje. Taki basen to jest bezpieczeństwo dla naszych dzieci. Będą mogły się kąpać w strzeżonym miejscu. A może chodzi tu o to, że basen jest daleko od inetersów naszego radnego.

  • „najpierw pies nie lubi kota,potem szuka argumentów.Pani Paczkowianko nie kto inny jak Klub „Horyzont” postulował zagospodarowanie plaży nad jeziorem w Paczkowie.Było by kapielisko z ratownikiem,stworzono by parę miejsc pracy.Niestety wniosek Klubu nie wzbudził zainteresowania Burmistrza i jego „wiernych” radnych.I co najważniejsze – byłoby jeszcze dalej do kawiarenki Pana Przemysława.I jeszcze jedno-wszyscy członkowie Klubu „Horyzont” mają dzieci!!!!

  • Nie sądzę. Powyżej jest kilka niewygodnych dla niego komentarzy i jakos ich nie usunął. Śledzę ten wpis na bieżąco i jakos nie zauważyłem zeby jakiś wpis zniknął. Spróbuj jeszcze raz. Moze coś źle zrobiłaś.

 28. Jestem pewin że „kryty basen”przynosił by duże dochody i mógłby spłacić zaciągnięty kredyt, że o nowych miejscach pracy dla kilku osób nie wspomnę

 29. trzeba brać kredyt aby się spłacał czyli zrobić krytą pływalnie coś na wzór Kłodzka przynajmniej ludzie będa chodzić i będzie się to utrzymywać cały rok na remont rynku następny kredyt i tak dalej i w ogóle nabrać kredytów i spieprzyć gdzieś

  • Ja tylko w jednej.Nie sil się na dowcip i nie małpuj cudzego pytania,absurd nie zawsze ma jakąs logikę!!!
   czy udzieliłem wystarczającej ODPOWIEDZIO?

 30. A nie można by tak wyremontować za dotację samego basenu a odpuścić inwestowanie w stadion z którego tak niewiele się korzysta

 31. Przyglądam się z boku tym wyborczym gierkom zarówno ze strony Burmistrza jak i właściciela tej strony – Pana Tetłaka, i muszę przyznać, że praca na prawdę WRE. W przypadku burmistrza może jest to chęć pozostawienia dobrego śladu po swojej długiej kadencji, na co Pan Przemek wyraźnie nie chcę pozwolić. Ludzie, czytałem mniej niż połowę Waszych marnych komentarzy i muszę stwierdzić, że to miasto to jeden wielki burdel, a http://www.paczków24.pl to zbiorowisko tego chłamu. Wszyscy Wy jesteście „bronią” Pana Tetłaka. Dodam tylko – Pan Tetłak zdaje sobie z tego bardzo dobrze sprawę i wykorzystuje Wasz potencjał a w pisaniu głupot jest na prawdę wielki, więc macie się czym chwalić :) Powiedzcie Mi, marne monoumysły, czy Wy myślicie zanim coś powiecie/napiszecie ? Obudźcie sie w końcu z internetowego letargu, bo na prawdę to zaczyna być przykre. Zorganizujcie taką rozmowę (piszę o komentarzach) na mieście. Poznajmy się wszyscy. Pokażmy swoje zdanie NIE BĘDĄC ANONIMOWYM, bo jak na razie jesteście bandą spamującą ten burdel zza klawiatury. Nie wiem także czy zauważyliście, że połączenie komentarzy z facebookiem nie przeszło. Pan Tetłak wyraźnie musiałbyć zawiedziony bardzo małą ilością komentarzy, odnośnie jakiegokolwiek artykułu, a tym bardziej kiedy wpis był o „nieudolności urzędu miasta”. Z resztą przychylnych tekstów do urzędu tu nie znajdziemy. Cały ten „horyzont” (nie wiem kto tam jest ale bardzo mnie mało to obchodzi) to także narzędzie Pana tetłaka. Zobaczcie tylko jak KAŻDĄ sprawę pisaną tu przetacza przez zdanie horyzontu, nikogo więcej nie pytając o zdanie. Może w końcu czas ruszyć dupsko (że tak powiem) Panie Tetłak i albo wziąć się za politykę albo za portal informacyjny Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA a nie burdel, na którym chamstwo może się anonimowo wypowiadać. Nie widziałem w Paczkowie jak Wasza „redakcja” (której nie ma) gdziekolwiek była widoczna przy jakiejś uroczystości- byle jakiej. Żadnych wywiadów z mieszkańcami, żadnych śladów po Waszej pracy. Tylko ataki (bo inaczej tego nie można nazwać) na urząd pisane przez dumnie siedzącego również na dupie przed komputerem właściciela strony. Było wiele lepszych informacji do pisania, czego mógłbym podać kilka przykładów i Pan „Tetley” dobrze o tym wie. Jednak skrupulatnie wolał postawić na swoją batalię z burmistrzem, a nie na rozwój miasta. Ale rozumiem, w dzisiejszych czasach liczy się gorący temat, a nie szczera chęć pomocy :) Teraz zajmę się Waszymi komentarzami. Piszecie „po co basen, po co stadion”. Ludzie, proszę Was, czy Wy nie macie za grosz mózgu? Mamy 2014 rok – świat idzie do przodu. Duże miasta budują, a My ODNAWIAMY. Naszego miasta nie stać byłoby na budowę konkretnego basenu krytego (chciałbym zobaczyć ile miałby on kosztować) nawet z tymi marnymi dotacjami z UE. Dlatego nasz piękny basen zostanie odremontowany. Wiem z Wami to jak z dziećmi. Tak źle a tak nie dobrze. Jak basen był nieremontowany ani nic to każdy narzekał że urząd nic z tym nie robi, a gdy już budowa praktycznie się rozpoczyna wpada pan Robin Tetłak Hood i mówi wam, że zamiast tego basenu jest jeszcze wiele potrzebniejszych rzeczy. A Wy po prostu już napędzacie jego silniczek, z którego on później będzie zbierać plony :) Co do stadionu… Remont szatni ble. A czy Wy robicie choć raz na kilka lat remont w swoim domu kiedy tego wymaga ? Otóż składa się i tak, że te szatnie miałem okazję zobaczyć na własne oczy i nie jest tajemnicą, że mają bardzo dużo lat. Nawet więcej niż 70% osób które piszą tutaj te bzdety. Dlatego nigdy nie wmówicie Mi, że remont nie jest potrzebny. Dla Was i tak zaraz zostanę okrzyknięty „ratuszowym” lub w ogóle Burmistrzem – jak kiedyś :) dlatego tak rzadko wchodzę na ten burdel. Panie Przemku. Wiem, że Pan nie raczy mi odpisać, ale jeśli jednak by Pana nakłoniło chciałbym o ustosunkowanie się do tego wszystkiego co tutaj napisałem. Czy w taką stronę Pan mierzył, na której każdy nierób może się wulgarnie wypowiadać nt. ratusza ? Już to kiedyś mówiłem, że to nie powinna być strona Paczków24 tylko Ratusz24 albo coś w tym stylu. Było wiele potrzebnych i dużo milszych rzeczy do pisania i Pan o tym wie :) Postawił Pan na pojedynkowanie się z burmistrzem :) Gratuluję wyboru :) Życzę sukcesów w dalszym dokonywaniu wyborów :)

  • Piszesz o animowości , a ten Twój nick „Mateo”, czyżbyś miał tak w dowodzie?
   Piszesz. że „chamstwo może się anonimowo wypowiadać”, też się do nich zaliczasz?
   Przestań ubliżać innym i pokazywać,że wcale od nich nie odstajesz.
   Chcąc od kogoś wymagać, należy być samemu w porządku i zachowywać się jak na człowieka rozumnego przystało,bo czytając ten Twój żałosny artykuł, to od niektórych wiele nie odstajesz.

  • Reasumpcja dziejacych sie faktów w pana wydaniu nie jest obiektywna. To czy Pan Burmistrz chce jak pan sugeruje pozostawic po sobie miłe wrazenie,choć nie wiem w jakim gronie,może jest prawdziwe ale czyny i techniki przez niego stosowana są nie do przyjęcia przez mieszkańców(proponowane podwyżki dla wybranych urzędników w dobie dużego kryzysu w gminie,niemądre decyzje gospodarcze)
   Obowiązkiem Pana Tetłaka jest przedstawianie w sposób publiczny dziejących się zjawisk i faktów.
   Jak Pan może okreslać Paczków,że jest to „b…el, a portal Paczków 24 to chłam,ze wypowiadający sie na tym forum ludzie to monoumysły,chamstwo i nieroby.”Nie dość,że wszystkich pan w bardzo ciężki sposób obraża,obelżywie określa „swoje” miasto,to co zabrania im pan prawa do wypowiedzenia własnego zdania?Niekiedy więcej w nich mądrosci i lokalnego patriotyzmu niz w pańskich wypocinach.Kim pan jest?,sądzę,że osoba sflustrowaną posiadająca praktykę działania w czasach kiedy się nie pytało innych o radę i kazano wykonywać jedynie „słuszne”dyrektywy.Tak wtedy określano też ludzi jak pan to czyni.Klub Radnych „Horyzont” był i będzie działał dalej według okreslonych prawem reguł, i do tego nie jest mu potrzebna opinia takiego aroganta.Jęzeli jest pan tak „chamsko „odważny to proszę się przedstawic z imienia i nazwiska, wtedy uczynimy dyskusje otwartą,o którą pan tak postuluje!A może nalezy pan do towarzystwa ludzi,których interesy są zagrozone?.Prawdopodobnie tak,sądząc po próbie obrony Burmistza i podjętych przez niego decyzji (Sportu kryzys nie dotyczy).Nie życzę panu powodzenia,bo powodzenie osób z takimi poglądami byłoby tragedią dla mieszkańców.

   • Skąd w tobie tyle nienawiści do człowieka, który zaczął głośno mówić o tym , z czym nie zgadza się wielu mieszkańców. Admin mówi głośno i nikogo nie obraża w przeciwieństwie do ciebie.On wyraża swoje stanowisko i ma do tego prawo. Za kogo ty siebie uważasz? Za ” góru”, który nie uznaje sprzeciwu? Czy nie zauważyłeś, że mamy demokrację, a tego typu strona daje możliwość do wymiany poglądów,pod warunkiem,że nie będzie wulgaryzmów i obrażania innych? A co ty prezentujesz swoją wypowiedzią, siejesz złość i nienawiść. Niestety, taka postawa dowodzi, że brakuje ci rzeczowych argumentów, a wtedy pozostaje tylko intryga.

    • Tak jak się spodziewałem, dostałem dużo odpowiedzi :) Jednak nie będę pisać do każdego z osobna. Postanowiłem rozwinąć swoją wcześniejszą wypowiedź. Wiesz „monoumyśle lecz myślący do mateo”. Nie odbieram Panu Tetłakowi prawa do wyrażania swojej opinii, ale ludzie ! Nie zapomnijmy, że to jest PORTAL INFORMACYJNY a nie OSOBISTY BLOG. Już dawno proponowałem aby tą stronę zmienić tematycznie, bo Ja wchodząc na http://www.paczkow24.pl chciałbym dowiedzieć się WSZYSTKICH (a nie dotyczących tylko urzędu) spraw miasta opisanych z NEUTRALNEGO pola widzenia. Niestety tutaj mamy do czynienia z całkowitym pomyleniem nazwy strony z jej przeznaczeniem. Znajdziemy tu informacje TYLKO o tym, jak nasza Władza nieudolnie prowadzi gminę. W dodatku w każdym z newsów w tej tematyce jest nawiązanie do HORYZONTU, nikogo więcej. Żadnych konkretnych wywiadów, żadnych konkretnych wiadomości. Tylko jad – nic więcej. W komentarzach jeszcze większy syf. Takie proste pytanie. Dlaczego Pan Tetłak wyłączył dodawanie komentarzy przez facebooka? Bo nie każdy ma Facebook? nie, po prostu dlatego, że większość osób, która tu BEZKARNIE może obrażać się nawzajem (spójrzcie na te komentarze), nie komentowała newsów. Tak to w kilka dni po „nowej” odsłonie strony system ten został zmieniony i Nasz „Nowy” stary Paczków24 powrócił do swojej formy. Właściciel pomyślał jednak o ocenie komentarza. Wszystkie (nawet minimalnie) nieprzychylne wypowiedzi są skrupulatnie minusowane, po czym zostają ukryte za „zbyt niską ocenę komentarza”. Panie Przemysławie. Ja nie jestem Pańskim wrogiem. Nie jestem przyjacielem Burmistrza. Nie jestem radnym, co startuje w wyborach i jest Pana rywalem. Ale niech Pan zmieni taktykę działania. Najgorsze jest to, że Pan, odstawiając na bok rzetelny (i fajny. Bo gdyby nie było tu tekstów subiektywnych byłby to na prawdę bardzo fajny) portal zagłębia się w niepotrzebną „polityczną” walkę. Schodzi Pan swoim poziomem do „wymiany zdań przez swoje portale”, a jest to nie potrzebne. Najgorsze, że daje Pan wypowiadać się tutaj (powtarzam kolejny raz) BEZKARNIE osobom niewychowanym. Za 40% tych komentarzy można byłoby wytoczyć dobry proces sądowy za choćby oszczerstwo, czy stawianie w niekorzystnym świetle, i taki „bezkarny” szybko staje się „do ukarania”. Nie mówię tu o sobie, bo żadna z wypowiedzi tych ludzi nie dotyczyła mojej osoby. Ale na prawdę niemiło się czyta ANONIMOWE wypowiedzi sąsiada nieprzychylne w czyjąś stronę, a wieczorem z tym sąsiadem się pije piwo i się nawet o tym nie wie :) Resztę komentarzy zajmują (NA PEWNO) komentarze pisane przez członków Horyzontu. Te wzniosłe teksty „Horyzont robi co może, Horyzont, Horyzont itd. to nic innego jak propagandowe teksty z czasów komuny. Mnie one akurat nie wchodzą.. Dlatego rzadko wchodzę na tą stronę. Wszędzie tylko jednostronne komentarze. W końcu pomyślę, że jednak Paczków mówi jednym głosem. Ale tak nie jest i szkoda, że nie będzie. Zaraz i tak mnie zjedzą :) Ale piszę to tylko dla tych osób, które chcą to czytać. Pozdrawiam. W tym newsie już raczej nic nie odpiszę, bo z komentarzami panuje trochę chaos. Lepiej byłoby je poukładać chronologicznie.

     • Okazuje się,że potrafi pan mówić ludzkim głosem,ale najpierw należałoby przeprosić wszystkich mieszkańców gminy za obelgi jakie padły z pana strony.Nie jestem członkiem Klubu”Horyzont” ani radnym,choć nie ukrywam,że jestem ich sympatykiem.Czy to ten Klub stworzył taki system sprawowania władzy?.Czy stworzono w tym systemie mozliwość dyskusji przy użyciu racjonalnych argumentów z tzw. opozycją?Nie-wszystko sprowadza sie do głosowania nad „wnioskiem” autorstwa „bloku Burmistrza.Dlatego publikator jest jednym z nielicznych sposobów przedstawiania tych problemów.Jeżeli w nim są przedstawiane fakty nieprawdziwe,to proszę oponować w cywilizowany sposób.Nie jestem zwolennikiem gloryfikowania tylko członków Klubu „Horyzont”,każda mądra decyzja z jej argumentacją powinna być prezentowana.Z jednym sie zgadzam,nie wolno obrażąć nikogo.Mozna dyskutować tylko w oparciu o potwierdzone fakty,nawet wtedy kiedy są one bolesne dla osoby zainteresowanej.Jest pan pewnie młodym człowiekiem,nie zabardzo ma pan pojęcie co się działo w minionych czasach,niech więc pan nie stosuje porównań i analogii.

 32. Dlaczego admin usuwa komentarze, które w większości oceniane są jako „słabe”? Czyżby były mu nie na rękę? Jemu i wszystkim ślepakom, którzy wierzą w niego jak w Boga! Pewnie ten komentarz też zostanie szybko usunięty bo taka polityka panuje na tym blogu, można tylko jechać po burmistrzu i jego słusznych zresztą decyzjach a administratorowi nie można podskoczyć… I gdzie tu dystans do siebie? Gdzie obiektywizm? Taki ktoś ma kandydować na burmistrza?! Żenada!

 33. Mateo startujesz w wyborach? Ja myślę ,że tak .A Tetłak jest dla ciebie dużym zagrożeniem. Wiesz dlaczego ? Bo ludzie go szanują za to co zrobił i chce zrobić. Zauważcie drodzy wyborcy, że to on otworzył nam wszystkim oczy. Tetłak jestem z tobą. A te negatywy które na ciebie piszą tak naprawdę mnie rozśmieszają bo tylko świadczą o twojej sille jako kandydata na burmistrza. Pamiętam czasy jak się śmiali twoi przeciwnicy jak startowalłeś na radnego. Trzeba było widzieć ich miny jak przeszedłeś, a potem wywróciłeś cały system do góry nogami . Prawda zawsze się obroni.

 34. a kto to jest Tetłak?? Zbawca Paczkowa? Gdyby nie ta strona to nawet radnym by nie został!
  Teraz atakuje burmistrza którego sami 3 razy wybraliście i jest super gościem!!!!
  Żenada. Ta strona niczym się nie różni od strony burmistrza sorry bloga.
  Słabe wypociny za które dziękują tu ludzie tylko świadczą o niezwykłym poziomie intelektualnym internautów. Tak zgadzam się z Mateo. Same bzdury wypisujecie. A radny ma poparcie i obrasta w piórka.
  Wierzycie w jego zdolności. Chłopak nie ma odwagi zostać burmistrzem. Dlaczego się jeszcze nie zdeklarował. Bada czy mu głosów wystarczy?
  I tak lepiej nie będzie. Nowy burmistrz czy będzie taki czy owaki i tak będzie musiał podnieść podatki. Pozwalniać ludzi gdzie się da. Żeby posprzątać ten burdel. Swoją droga ciekawi mnie jak wpłynie zaciągnięty kredyt na obecną sytuacje gminy.
  Hala sportowa też miała zarabiać. Tak tylko z fitnes…. i żenującym mma….
  Więcej takich inwestycji. Więcej młodzieży do władzy. Patrze na to i nie kumam jak można non stop być ślepym. Patrzcie na otmuchów. Burmistrz tam już przez zasiedzenie jest ale on jest jaki jest ale robotę robi. Gmina zadowolona. Inwestycje są. Nawet piłkarze lepiej grają i nikt nie narzeka że za gminne!
  Ale widzę Wy(bo nie ja) macie Admina. Lek na wszystko. Szkoda że nie na krótkowzroczność.

 35. Szok …… co to jest ? Jak można tak obrażać mieszkańców ? i mieć ich za nic . Przecież to widać że to któryś urzędnik nie wytrzymał. Ciekawe który ????

 36. Mateo – wg treści wpisu na forum „Paczków 24” ujawniłeś się że, jesteś tym najważniejszym w Ratuszu który na kacu 8-marcowego święta otworzył oczy i dorwał się do komputera gdzie chciał się dowiedzieć co nowego piszą ludzie o władzy paczkowskiej i tu szlak Cię trafił. Jako, że jeszcze wczorajszy i słaby człowiek na umyśle nie wytrzymałeś takich pochlebnych opinii o sobie i napisałeś co Ci ślina na język przyniosła. Dalej Szlak Cię trafia, że Radny wg Ciebie 24 potrafi prawdą czasami a tym razem gorzką dla Niego i Horyzontu podzielić się z mieszkańcami. Reszta to reakcja na wartościowy artykuł który wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców tylko nie po twojej myśli.Po treści wpisu proponuje Ci zmienić środowisko kolegów i psełdo przyjaciół z którymi od kilku lat obcujesz bo nawet wartościowy człowiek staje się jak to w przysłowiu mówią „z kim się zadajesz takim się stajesz”. Zatem głębokie wyrazy współczucia i ratuj się jak możesz bo kariera polityczna będzie mierna. Jak Ci się niepodobna to zmień portal na inny lub przeżuć się na blog burmistrza -chmm… ale zapomniałem już inteligent od wpisów i promocji miasta wyjechał i pracuje w RZGW Wrocław szkoda kto Ci pomoże…. w tych wpisach.
  Pozdrawiam – Prawda

 37. Śmierdzi tu „gliną”,czy ktoś z Was pracuje w cegielni,czy to jakiś „zasłużony emeryt”?
  Na dodatek widać ,że tu sama biurokracja i ci którzy chcieliby ich zastąpić(czyt.wygryźć).
  Sami „pracusie” z „lewymi” łapami.

 38. Ratuszowa biurokracja obudziła się i jest bardzo aktywna !
  Niektóre biura w Ratuszu zwężą się po wyborach !
  Akwarium zostanie opustoszone !
  I już Wam odchodzący „harcuś ” nie pomoże !
  Będzie się liczyła , mądrość , pracowitość i pomysły dla miasta !
  Reszta do mioteł moje Panie i panowie !

 39. Nie musi być zwolnień ale na pewno będzie się więcej wymagać . Dotacje, dotacje i jeszcze raz dotacje. Przy takiej liczbie urzędników to miasto powinno kwitnąć . Ktoś Was specjalnie zastrasza i to jest celowe ( władza )

  • Nawet jezeli w gronie urzędników sa ludzie żli,to napewno nie wszystkich to dotyczy.Jest dużo urzędników uczciwych i kompetentnych, nie wolno ich teraz wyróżniać, ale oni nie powinni mieć żadnych obaw.Mieszkańcy wiedzą kto to jest!!

 40. Nikt z Was nie ma racji. Nie jest ważne co będzie budowane czy remotowane za unijny casch czy kredyt. Wazne, żeby było to drogie! Ważne aby ten miś ze słomy był jak najdroższy.

 41. Powinno się wstrzymać kredyty bo inaczej kolejny burmistrz nie będzie mógł nic w tym mieście zdziałać . Podniesienie podatków w przyszłym roku nie wchodzi w rachubę bo i tak jak na nasze umierające miasto są za wysokie a podniesienie ich przyczyni się do zwolnień pracowników. Jeżeli chodzi o podwyżkę płac w urzędzie powinno się wstrzymać, bo miasta na to nie stać i za to trzeba podziękować Władzy . Musimy zejść z kosztów a w jaki sposób ? Ograniczyć wydatki na stadion , ograniczyć oświetlenie targowiska i oświetlenie murów , zlikwidować straż miejską , zlikwidować parkingi za które płacimy 4 tys. miesięcznie do firmy zewnętrznej i zmniejszyć koszty na kluby oczywiście.

 42. społeczność paczkowska ma jedną tendencje, a mianowicie, narzekać, bo w paczkowie nic się nie dzieje, bo w lecie nie ma gdzie z dziećmi pojechać nad wodę, bo młodzież nie ma gdzie sportu uprawiać itp. Chcą wyremontować basen – czemu nie! to chyba dobrze. Ludzie zastanówcie się!
  druga sprawa – mówicie, ze „mateo” nie ma odwagi się przedstawić? a np. pan tetłak umieszcza swoje chore artykuliki i myślicie, że nie komentuje negatywnych wpisów? na początku serwuje batalie minusów dla niewygodnych wpisów,a potem swoim inteligentnym językiem 'jedzie’ ile się da po urzędnikach..
  Mam propozycję – zmieńmy nazwę strony na Aferownia. Niczym się nie różni. Pozdrowienia dla przyszłego burmistrza…buahahaha I jeszcze jedno pytanie do pana T. – skąd u pana tyle nienawiści?

  • Każda społeczność ma prawo narzekać.Paczków nie jest wyjątkiem i nie ma się czemu dziwić,taki jest przywilej demokracji.W dotychczasowych publikacjach nie spotkałem się z agresywnym stosunkiem Admina do urzędników.Owszem jest krytyka,ale dotyczy to sfery zarządzania miastem,a to nie leży w ich gestii,oni wykonują swoja nakazaną pracę.Z krytyki mądry włodarz terenu powinien wyciągac wnioski,przecież jest to w pewnym sensie dialog ze społeczeństwem.Próba dialogu podjęta przez mateo
   JĘZYKIEM RYNSZTOKOWYM,PONIŻAJĄCYM GODNOŚĆ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW I MIASTA W KTÓRYM ŻYJĄ swiadczy o absolutnym braku wychowania i chamstwie tej osoby.Czy w zyciu potocznym też używa takiego PLUGAWEGO języka?.Oczywiście,że nie ma odwagi się przedstawić,Admin pisze w sposób otwarty,nie ukrywa swojej tożsamości.Panie Termik jeżeli ma Pan jakieś zobowiązania do tego gbura nawet wynikające z podległości służbowej , to proszę mieć odwagę i go resocjalizować,może wtedy nie będzie potrzeby zmieniać nazwy Ratusza na Aferownia,zródło nienawiści i skłócania mieszkańców gminy.

 43. Do Mateo ..ach kusi mnie, żeby dopisać nazwisko.
  Jest Pan jeszcze młodym człowiekiem i niestety zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak.
  Mamusiu kup mi misia,samochód, albo lepiej najlepszy telefon bo reszta chłopaków ma a ja nie (czytaj -Panie Burmistrzu chcę mieć piękny basen, stadion a na nim nowe szatnie bo inne kluby mają a my nie)
  Ale mój drogi każda normalna matka wie o tym, że najpierw musi kupić dziecku jedzenie, buty i inne najpotrzebniejsze rzeczy (czyt.skanalizować do końca gminę, wyremontować chodniki, ulice itd.) Ludzie narzekają na wszystko (w zasadzie wytykają to czego niemamy) to normalne bo są tak jak te dzieci, które chcą zabawkę, ale to Burmistrz i Rada Miasta jest od tego, żeby powiedzieć ludziom – hola nie wydamy pieniędzy na zabawki (stadion) skoro nie mamy papieru toaletowego (kanalizacji miejskiej), najpierw podstawowe potrzeby potem igrzyska.
  Nikt w normalnym domu nie bierze kredytów na zabawki.
  W normalnym domu podejmuje się decyzję o wzięciu DOTACJI np.na otwarcie działalności gospodarczej dlatego, że będzie z tego KASA… będzie kasa – będą zabawki. Może warto byłoby zastanowić się nad dotacją, która da nam konkretną kasę na przyszłość, a potem kupisz sobie te swoje zabawki (szatnie) i zaprosisz kolegów żeby się pochwalić.
  ŻEBY WYDAWAĆ TRZEBA ZARABIAĆ (ale nie na domownikach)
  Tak więc mało jeszcze wiesz panie MATEO o gospodarzeniu, bo jesteś na etapie zabawek, bo lubisz sport i tym żyjesz i tylko igrzyska Ci w głowie, a co zrobisz jak będziesz miał swoje dzieci, które powiedzą – tato fajnie się gra w piłkę ALE ZJADŁBYM COŚ !!!!!! Albo zaprosisz gości na grila a TU SZAMBO WŁAŚNIE BĘDĄ OPRÓŻNIAĆ (będzie wstyd, dla Ciebie mniejszy niż brzydkie szatnie na stadionie ?)

 44. Aha i jeszcze coś. Mamy 2014 rok i oprócz okropnych szatni na stadionie mamy też świeczki i wiaderko w miejskim szalecie.

 45. Mysleniem niektorych lepiej nie robic nic w gminie bo nie mamy porzadnej toalety… wiem ze sa sprawy wazne i wazniejsze ale prawda jest taka ze jakby burmistrz zaprzepascil dotacje z uni na remont basenu i stadionu to byscie wszyscy jednoglosnie powiedzieli ze jest nierobem bo w tym miescie tylko krytykowac i narzekac wszyscy potrafia!

  • Lepiej zadłużyć Gminę i przez resztę lat spłacać długi Gamoniu ?! Pomyśl. Widać że nie masz pojęcia o dobrej gospodarności Basen ? tak , ale kryty . Ludzie by mieli stałą pracę przez cały rok a dochód z całego roku z basenu na spłatę kredytu . Dziwi mnie że masz tak ograniczone myślenie .

 46. Ej mam pomysl… niech wam radny24 kibel wybuduje, wkoncu nic nie robi tylko sieje zamet i jak kaczynski pod tuskiem dolki kopie!

  • blade nie bierz się za myślenie bo masz widzę z tym kłopoty może to skutek tego,że w dzieciństwie spadłeś z nocnika!!!!

 47. Ty nie masz osle zielonego pojecia o tym co piszesz! Oswiece cie do basenu krytego w tak malym miescie trzeba doplacac ogromne pieniadze! Nie wiesz o tym to najpierw proponuje poglebic swoja wiedze chocby w opolu gdzie miasto po wybudowaniu nowego basenu przy politechnice musi doplacac do plywalni na ozimskiej a co dopiero w takim paczkowie.

  • To TY jesteś osioł. A teraz ile gmina dopłaca do stadionu i Sparty ? Za tą kasę to nie jeden basen by wybudowano i utrzymano. Tak to jest jak takie osły biorą się do rządzenia i żyją za cudze pieniądze

   • Panowie każdy ma prawo do własnego zdania,czy musicie się obrzucac inwektywami lub obrażac innych.Więcej wzajemnego szacunku!!

 48. Kpina ma rację !
  Dopłacamy do Sparty i ogrom pieniędzy radni przeznaczyli na boisko w Gościcach , tylko po co i tak nie ma żadnych efektów ( a propo zapytam , bo zapomnę )
  Jak się czuje pan WLADYSLAW z Gościc ?

 49. Jakby nie patrzeć każda inwestycja w Paczków jest in plus. Teren basenu i okolic jest jednym z ładniejszych w tym mieście i zdecydowanie wymagał wkładu finansowego żeby wrócił do stanu używalności..tyle że nasuwa sie też pytanie jakim kosztem? Zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary, dlatego warto by było żeby każdy mieszkaniec miał wgląd na to jak ów kredyt będzie spłacany, bo po wyborach też istnieje życie a na spalonej zarżniętej długami ziemi nikt z mieszkańców chyba nie zamierza wegetować. Zresztą jakby nie patrzeć inwestycja jest mało rentowna, raczej nie można oczekiwać że kiedykolwiek się zwróci. Dla mnie zwykłego mieszkańca trochę to dziwne że budżet można powiedzieć w 200% jest przeznaczony na rozrywkę i rekreację..Oby to jeszcze znalazło ręce i nogi;)

 50. A na jakiego huhu ! nam ten basen?Ktoś wcześniej pisał że to dla dzieci i ich rodziców którzy nie wyjadą na wakacje z powodów finansowych.To może ktoś odpowie jaka będzie opłata wejściowa na ten basen bo mam wrażenie że frekwencja z powodów finansowych będzie taka jak na zamieszczonych projektach graficznych. Moim zdaniem te pieniądze powinny zostać przekierowane na dalsze prace kanalizacyjne w naszym mieście .

 51. a czy Pan z „Horyzontu” poinformował wszystkich, że On również na sesji głosował „za” remontem basenu i amfiteatru..? a teraz zgrywa Niewiniątko.. może w końcu niech powie coś o sobie, skoro to jego niezależny portal – paczkowski śmietnik!

 52. Drodzy mieszkańcy nikt z przedsiębiorców nie jest przeciwny budowie basenu, wszyscy mamy rodziny i jesteśmy za. Niestety chodzi o brak gospodarności wśród władz naszego miasta, bo od tylu lat inne gminy dostawały środki unijne na takie inwestycje, a u nas nagle w roku wyborczym zaciąga się kolejne kredyty na tak ogromne inwestycje nie szukając dofinansowań z innych źródeł, aby jak najmniejszy musiał być wkład z naszego budżetu. Niestety jaki by nie był następca obecnego Burmistrza to ani obecny ani przyszły gospodarz nie zrobi cudów i nie namnoży pieniędzy na pokrycie kredytów za kilka lat, kiedy nasza gmina ubożeje z dnia na dzień.

 53. Kryty tak, przynajmniej po jakims czasie Cos sie zwroci, zarobi na siebie, i bedzie czynny calorocznie a nie to co wymyslili i jeszcze sparta… Wszedzie ta pilke wcisna do kazdej inwestycji .

  • Miasto będzie utrzymywać z naszych podatków, a „sportowcy” „Sparty” i wszyscy ci ,którzy są bądź podają się za działaczy tego „najlepszego” na Opolszczyźnie klubu, będą mieli wstęp gratis.
   Acha zapomniałbym i ich rodziny też.

 54. Wiecie co ja wam powiem piszecie tutaj ,gadacie po mieście że nic nie robią w tym mieście
  a jak już coś zrobią to wam się to nie podoba ,
  basen będzie super stadion też ,
  a w tych czasach przy takich zarobkach co drugi człowiek ma jakiś kredycik ,
  ja jestem zadowolony że nie będe musiał jeżdzić do Czech na basen,
  jak nic nie robili w tym mieście wam było żle zrobili coś a wam dalej żle
  TO ZMIEŃCIE MIASTO JAK WAM SIĘ TU NIE PODOBA
  I PRZESTAŃCIE KRYTYKOWAĆ TYLKO CIESZMY SIĘ TYM CO MAMY !!!!
  POZDRAWIAM

 55. szkoda że termin 15 nie wypali ,mam nadzieje że kara z odsetek z nie dotrzymania terminu ,pokryje część kredytu,bo realny termin jak widać możliwy na jesień tego roku

 56. DRODZY PACZKOWIANIE PISZECIE RÓŻNE SWE OPINIE NA TEMAT SWEGO BURMISTRZA SWEJ RADY MIASTA SPYTAM WAS TYLKO KTO ICH WYBRAŁ MYŚLE ŻE WY SAMI WIEDZIELISCIE WCZESNIEJSZE ICH RZADY KTÓRE NIE PRZYNIOSŁY W TYM MIEŚCIE ŻADNEGO MIEJSCA PRACY JEDYNIE WYDAWANE PIENIADZE NA STADION NA BASEN WIEM OK TO POTRZEBNE TEZ JEST ALE CZY TO JEST NAJWAZNIEJSZE W YM WASZYM MIESCIE MYSLE ZE NIE.SA MNIEJSZE MIASTA CO NIE MAJA TYLE ZABYTKÓW NIE LEŻA OBOK TAK PIEKNYCH JEZIOR NIE MAJA TYLE DO ZAOFEROWANIA CO SAM PACZKÓW A BUDZET MAJA ZAMKNIETY BEZ DŁUGÓW I KREDYTÓW NA GŁUPOTY.A CO URZEDNIKÓ WASZEGO MIASTA NIEWIEDZACYCH NICZEGO NIEDAJACYCH JEDNIZNACZNYCH I ZROZUMIAŁYCH ODPOWIDZI NA ZADANE PYTANIE SA TO LUDZIE KTORZY JUZ ZADŁUGO SIEDZA NA SWYCH STOŁKACH I CZEKAJACY TYLKO NA GODZINĘ 15 BY ISC DO DOMU A CO DO PACZKOWSKIEGO MOPS-U ROZDAJE PIENIADZE NA LEWO I NA PRAWO ZAMIAST ZACHECAC DO PRACY UCZY WYGODNICTWA I KOMBINATORSTWA JEDYNIE UDZY BY NIE PRACOWAC BO PIENIADZE SAME PRZYCHODZA WIDAC TO CO JAKIS CZAS JAK SIE CI LUDZIE CIESZA W PARKACH Z PIWEM W REKU.DRODZY MIESZKANCY A PO CO WAM STRAŻ MIEJSKA TO OBCIAŻENIE DLA SAMEGO MIASTA I WYDAWANIE WASZEJ KASY KTORA MOZNA PRZEZNACZYC NA POKRYCIE ROSNACYCH DŁUGÓW WASZEGO MIASTA ALBO KUPCIE IM FOTO RADARY BEDA LPAC ROBIC FOTKI NAWET SZYBKO CHODZACY WTEDY ZAPEŁNICIE SKRZYNIE PIENIEDZMI I GROD WASZ STANIE SIE BARDZO BOGATY.ŻYCZE WAM NOWYCH LAT SZCZESLIWOSCI Z TAMIM RADNYMI CO MACIE A NIEDŁUGO SZYBKO WYJEDZIECIE Z TEGO MIASTA ZA CHLEBEM BO PRACY NIE BEDZIECIE MIELI A MOPS PIENIEDZY DLA WAS BYSCIE SOBIE KUPILI BROWARA I BYLI ZADOWOLENI Z ZYCIA.

 57. Czy wielu z Was zastanawia się w ogóle nad tym, co tu umieszcza? W dodatku klniecie, wyzywacie się nawzajem… Poziom dyskusji pod większością z tematów zamieszczanych na tym portalu opadł poniżej minimum. Wielu wymądrzając się w rzeczywistości obnaża swoją niedojrzałość i głupotę…
  PS: Kochani, zacznijcie zmieniać świat od siebie. Pozdrowienia.

Leave a Reply