Uczniowie oddali hołd ofiarom Katynia

0

Uczniowie szkół niepublicznych w PaczkowieUczniowie i nauczyciele Niepublicznych Szkół Stowarzyszeniowych przy ul. Kościelnej oddali hołd Polakom pomordowanym na Wschodzie. Szczegóły w rozwinięciu.

{gallery}katyn_2011:200:150:1:0{/gallery}

Uczniowie i nauczyciele Niepublicznych Szkół Stowarzyszeniowych przy ul. Kościelnej oddali hołd Polakom pomordowanym na Wschodzie.

W piątek 8 kwietnia, w 71 rocznicę dokonania mordu na polskich oficerach wziętych do radzieckiej niewoli, społeczność Niepublicznych Szkół Stowarzyszeniowych przy ul. Kościelnej udała się pod tablicę upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Delegacje Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszeniowego, Stowarzyszeniowego Liceum Ogólnokształcacego i Stowarzyszeniowego Technikum wraz z opiekunami złożyły wieniec z biało-czerwonych kwiatów, zapaliły znicz i krótką modlitwą uczciły pamięć poległych.

Warto przypomnieć, że tablica poświęcona polskim żołnierzom pomordowanym w Katyniu, została odsłonięta w ubiegłym roku w parku przy Kościele Redemptorystów z inicjatywy paczkowskich Niepublicznych Szkół Stowarzyszeniowych. Uroczystości towarzyszace jej odsłonięciu, które miały być jednym z elementów lokalnych obchodów okragłej rocznicy Zbrodni Katyńskiej, stały się wówczas jednocześnie uroczystością żałobną związaną z tragedią rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

{gallery}katyn_2011:115:86:0:0{/gallery}

foto: Szkoły na Kościelnej 24

Leave a Reply