Cały Paczków robi Paczki

0

Szlachetna Paczka 2012Tak pięknej mobilizacji mieszkańców Paczkowa zazdrości nam cała Polska! Swoich darczyńców w ramach akcji “Szlachetna Paczka” znalazły już 32 spośród 34 rodzin w potrzebie!

Szlachetna Paczka 2012

Tak pięknej mobilizacji mieszkańców Paczkowa zazdrości nam cała Polska! Swoich darczyńców w ramach akcji “Szlachetna Paczka” znalazły już 32 spośród 34 rodzin w potrzebie!

Akcja dotarła do naszego miasta we wrześniu i zbliża się do szczęśliwego finału w dniach 8-9 grudnia. Paczkowscy wolontariusze po  zwizytowaniu  i zankietowaniu 55 rodzin zgłoszonych do programu zaopiniowali  pozytywnie 34, które następnie po zatwierdzeniu przez audyt w Krakowie zostały opublikowane w internetowej bazie „Szlachetnej Paczki”.

Od 17 listopada z pomocą dla rodzin z naszej gminy zgłaszają się osoby m.in. z Paczkowa, Opola, Legnicy, a nawet z Warszawy. Lider Rejonu i wolontariusze prowadzili rozmowy i zapraszali do roli darczyńcy pod hasłem “Zostań Bohaterem, zmieniaj świat na lepsze” firmy, szkoły, stowarzyszenia i osoby prywatne.

– Na dzisiaj  pozytywnie i mile nas zaskoczyli zgłaszając się na darczyńców szkoły w Trzeboszowicach, Kamienicy, Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa nr 3, Klub Radnych “Horyzont”, Gimnazjum Niepubliczne, Stowarzyszenie Krewmaniacy, osoby prywatne i przedstawiciele firm, strażacy, policja, mieszkańcy ul. Górniczej oraz wsi Kamienica. – mówi Ryszard Czykiel, lider paczkowskiego rejonu “Szlachetnej Paczki”. – Rodziny cieszą się, że  pierwszy raz będzie u nich Mikołaj. My dziękujemy już dzisiaj, a obdarowane, szczęśliwe rodziny podziękują w dniu odebrania paczki. – dodaje.

Jeszcze dwie rodziny w potrzebie czekają na swojego darczyńcę. Aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce, zostać darczyńcą i wesprzeć jedną z nich wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć “Wybierz”, odnaleźć województwo opolskie, a następnie przejść do paczkowskiej listy potrzebujących. Na stronie znajdują się opisy rodzin będących w ciężkiej sytuacji materialnej. Na ich podstawie należy dokonać wyboru tej, dla której zechcemy przygotować pomoc. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie zapoznać się z listą potrzeb, klikając „Zobacz pełny profil rodziny”.

Jak zrobić szlachetną paczkę?

{loadposition adsense1}

Leave a Reply