Dwóch nietrzeźwych sterników zatrzymanych na jeziorze

0
Dwóch nietrzeźwych sterników zatrzymanych podczas Aeropikniku

Policja zatrzymała na Zalewie Paczkowskim dwóch nietrzeźwych sterników. Jeden z nich, pod wpływem alkoholu, bez uprawnień holował dwójkę dzieci.

Dwóch sterników pod wpływem alkoholu, to wynik policyjnych kontroli na Zbiorniku Kozielno podczas sobotniego Aeropikniku. 1 sierpnia policjanci Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej skontrolowali kierującego skuterem wodnym, który holował koło, a na nim dwoje dzieci. Sternikiem okazał się 40-letni mieszkaniec Kłodzka. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad promil w wydychanym powietrzu. Dodatkowo jak ustalili policyjni wodniacy, mężczyzna nie posiadał patentu sternika ani licencji do holowania obiektów pływających.

Kolejny nietrzeźwy stermotorzysta został zatrzymany tego samego dnia, dwie godziny później również w Kozielnie. 22-letni mieszkaniec Ząbkowic pływający łodzią motorową miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Łódź przekazano trzeźwemu mężczyźnie, a młody sternik otrzymał wezwanie do tamtejszego komisariatu w związku z popełnionym wykroczeniem.

Sprawy obu sterników trafiły już do sądu. – Przypominamy, że ci, którzy sterują łodziami pod wpływem alkoholu, odpowiadają tak samo, jak kierowcy na drogach. – mówi podkom. Katarzyna Janas z KPP Nysa. – Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku – o tragedię nietrudno. – ostrzega rzeczniczka nyskiej policji.

Leave a Reply