Główna / Kultura / Dziś rusza Terepaczków
21. TerePaczków zamknie koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich. Foto: materiały organizatora
21. TerePaczków zamknie koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich. Foto: materiały organizatora

Dziś rusza Terepaczków

Koncertem „Przyjaciele TERE” rozpocznie się dziś o 19 dwudziesta pierwsza edycja TEREPACZKOWA.

Dziś wieczorem rusza kolejna edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW”. Trzydniową imprezę rozpocznie wieczorny koncert „Przyjaciele TERE”. O 19.00 w sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie zagra „Cisza jak ta” – grupa muzyczna z Kołobrzegu wykonująca piosenkę folk-poetycką, w zróżnicowanych stylach muzycznych.

W sobotę od godz. 10 przeprowadzane będą z kolei przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej. Uczestnicy przygotowują po trzy utwory, w których podczas prób mikrofonowych do dalszych prezentacji dopuszczone zostaną tylko dwa.  Podczas przesłuchań prezentowane będą utwory wywodzące się z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej itp. Wykonawcy będą mogli zaprezentować również utwory autorskie. Jury będzie oceniać prezentowane utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja), literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji. Festiwal konkursowy rozpocznie się o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół przy ul. Kołłątaja i potrwa do 18.00, a całość zamknie nocny koncert o godz. 20.00.

W niedzielę, ostatni dzień Festiwalu otworzy o godz. 16.00 Koncert Laureatów Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW 2016”. Zwieńczeniem imprezy będzie biletowany występ Andrzeja Sikorowskiego oraz Mai Sikorowskiej wraz z zespołem o godz. 18.00. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Generacja” z Paczkowa.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

"Noc z Andersenem" 2015. Foto: Biblioteka Publiczna w Paczkowie

Niezwykła noc w bibliotece

Już jutro paczkowskie dzieci będą miały okazję spędzić magiczną noc w bibliotece. Wszystko w ramach międzynarodowej imprezy czytelniczej „Noc z Andersenem”.

Google+