Główna / Kultura / Festiwal Brosiga: Dziś koncert w Gościcach
Kościół pw. Św. Mikołaja w Gościcach

Festiwal Brosiga: Dziś koncert w Gościcach

Dziś trzecia odsłona tegorocznego festiwalu im. Moritza Brosiga. Tym razem muzycy zagoszczą w Gościcach.

Dzisiaj po południu w Gościcach odbędzie się trzeci w tym roku koncert w ramach paczkowskiego festiwalu im. Moritza Brosiga. W tamtejszym kościele pw. Św. Mikołaja wystąpią: Dagrama Kołodziej – sopran, Maciej Gorczyczyński – basbaryton oraz Halina Mansarlińska – akompaniament. Początek o godz. 17.30.

Organizowany od 2002 roku przez Ośrodek Kultury i Rekreacji Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga to impreza cykliczna, odbywająca się od maja do października w kościołach dekanatu, którą wieńczy koncert finałowy w Paczkowie. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Ordynariusz Opolski Ksiądz Arcybiskup Andrzej Czaja.

Moritz Brosig urodził się 15 października 1815 roku w Lisich Kątach. Był twórcą muzyki sakralnej o własnym profilu, komponował chóralne nieszpory z towarzyszeniem instrumentów. Do historii muzyki przeszedł przede wszystkim jako autor utworów organowych, siedmiu mszy, a także prac teoretycznych i historycznych z dziedziny teorii modulacji i harmonii. Kompozycje Moritza Brosiga były znane i cenione w niemieckojęzycznej części Europy II połowy XIX wieku i wykonywane na całym kontynencie.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Polonez na Rynku już po raz czwarty [foto i wideo]

Uczniowie paczkowskiego LO już po raz czwarty zatańczyli poloneza na Rynku. Szkoła przygotowała krótki film z tego wydarzenia.

Google+